Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők bizonyos része miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők bizonyos része miért hiszi, s demonstrálja magáról, hogy ők okosak, lángelmék, zsenik, csavaros eszűek? (regény)

Figyelt kérdés

Csak a miheztartás végett írom, hogy a kérdés nem provokáció, nem bosszantás, nem általánosítás, tehát nem veszek minden nőt ugyanazon cilinder alá, mint ahogyan a kérdésben is külön nyomatékosítva lett. Az itteni megfigyeléseim alapján azok a nők, akik szentül meg vannak győződve önmagukról, hogy ők két lábon járó nyolcvanezer oldalas lexikonok, pengeagyak, okosak (kedvenc szavam, mert annyira pongyolán hangzik), borotvaként vág az eszük és mindenről mindent mindig tökéletesen tudnak (sőt, ők önmagukat is tökéletesnek, durvább esetben felsőbbrendű istenségnek vélik), róluk szokott kiderülni, hogy:


— azért vannak hiányosságok rendesen mind tájékozottság/gyakorlat, mind műveltség/szókincs, mind emóció/empátia, vagy bármi más téren — ezt nem nekem vagy akárki másnak kéne észrevennünk, hogy ők sem tökéletesek, mivel ez önmagukra nézve eléggé degradáló (már ha normális az énképük, viszont többségében nem az, így fikázásként azonosítják a legjelentéktelenebb visszajelzést is),

— a következtetéseik kizárólag a szubjektív élményeikre, tapasztalataikra alapoznak figyelmen kívül hagyva valós korlátoltságukban, hogy az őket korábban ért negatív ingerek, hatások nem feltétlenül fogantnak ugyanolyan hatással, mértékkel más nőkre — sarkított eset: nem minden nő esik tengermély depresszióba, s kezdi gyűlölni a férfiakat, ha meglát egy babakocsit tologató anyukát, csak mert őt évekkel azelőtt elhagyta élete szerelme, aki gyereket ígért neki,

— egy elég súlyos, negatív tulajdonságukat (amikkel ők nagyon is tisztában vannak) nagyon-nagyon-nagyon el akarnak nyomni, vagy kompenzálni az öndicséretükkel, "okosságukkal", amit egy külső (adott esetben a témakörben rutinos) szemlélő laikus szintű hozzá(nem)értésként, okoskodásként értelmez — csakhogy ezzel pont ellentétes hatást érnek el, miközben elismerésre, tiszteletre vágyakoznak.


FONTOS! De csak hogy ne a GYK-s forrásokból induljak ki, szemezgetek a mindennapi életből, egyik nagy-nagy favoritom az, hogy például egy párkapcsolatban nem tudnak feloldódni, folyamatosan aggódnak, féltékenykednek, gyanakodnak, gyanúsítanak, feszültséget generálnak, veszekedéseket provokálnak, a partnerükkel éreztetve, hogy hohó, ők bizony egy lépéssel mindig előrébb járnak a pasasnál, úgyhogy senki sem fogja tudni őket átverni, mert ők bizony okosak, ikszdé. (A második barátnőm pont ilyen volt, szegényke, ő abban a pillanatban is azt hitte, hogy megcsalom, amikor mellette horkoltam REM fázisban. Ő is abban a hitben élt, hogy mindig beelőz gondolkodásban, folyamatosan vetélkedni akart a semmi miatt. Az most más kérdés, hogy összejöttem vele, nagyon ügyes színész volt, mire rájöttem a hibáira, addigra késő volt, és sok aljasságát el voltam képes nézni neki. Egyébként a baráti körömből is ismerek ilyen nőket.) Ezzel tudatosan felkészítik magukat a csalódásra, vagy mi a zacsi? Mert ha igen, akkor szerintem tök izgi lehet a nap 24 óráját végigparázni be nem teljesült tettek miatt, fogyókúrára kiváló módszer, meg az idegek tönkretételére is.


De könyörgöm, az "okos" jelző ratifikálása rohadtul nem egyenlő azzal, hogy valaki betegesen paranoiás. :D Sok nő szereti összekeverni a fogalmakat. Mellesleg egy okos nő sosem parázik, megkockáztatom, nem is féltékenykedik. Ellenben mindig kiderül egy-egy önmagát okosnak képzelő nőről, hogy párkapcsolatban (és amúgy emberi kapcsolatokban is) visszataszítóbbak, mint egy dögön lakmározó keselyű.


Szerintem egy nő esetén hihetetlenül vonzó tud lenni, ha szerényen "rejtegeti" a valós intelligenciáját, amiket bizonyos szituációkban meglepetést okozva elő tud rántani a zsebe mélyéről akár humor, akár lexikális tudás, akár valamilyen érzelmi megnyilvánulás terén, sőt, az önnön élcelődés, az önkritika kifejezetten rokonszenves lehet, ezzel is azt mutatván, hogy tisztában van önmaga képességeivel, határaival. (Az első barátnőm volt ilyen, azaz szöges ellentéte a másodiknak.) Nem is olyan rég olvastam itt pont egy női hozzászólótól, hogy szerinte minél többet tanul/olvas/tájékozódik valaki (a tájékozódásba nyugodtan belevehetjük a minél több emberi lénnyel való ismerkedést is), annál nagyobb eséllyel jön rá, hogy borzalmasan keveset tud a világról, és ez való igaz. De ha már közhelyek, szokás durrogtatni azt is, miszerint a buta azzal is dicsekszik, ami nincs, az okos meg azt is letagadja, ami van, s ez akármennyire is level 1-es oravecpaulukuelús életigazság, mégis van alapja.


Szóval szerintetek azokat az önmagukat okosnak gondoló nőket, akik mások értelmi színvonalát lebecsülik, s saját magukat mindenki fölé pozicionálják, miként lehetne őket ráébreszteni, hogy nemigazán haladnak jó irányba, ha az a céljuk, hogy ezzel normálisabb férfit akarjanak kipécézni a zavarosból? Merthogy normális férfiember messziről kerüli ezt a nőtípust az fix, viszont ők lazán azt gondolják, hogy a bólogató kiskutya-típus az igazi férfi, aki bizony csaholva futkorászik a sarkukban.


2016. máj. 6. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Hm. Egész szórakoztató volt olvasni téged:-)Hááát a kevélység, - mert szerintem ez az - nagy jellemhiba. Hogy hogy lehetne szembesíteni őket ezzel a hibájukkal? Nem sok esély van rá, pont azért, mert nincs meg a reális önképük, (amúgy szerintem e mögött az egész mögött legtöbbször az elutasítottság érzése, ill. kissebségi komplexus áll - talán egy szerető barátnő, barát, akiről tényleg tudják, hogy szereti őket, talán ő tudja őket hasznosan szembesíteni.

Amúgy sejtem, hogy mire gondolsz, mert néha én is olvasgatok itt olyan nőket, akik x ideje keresik a társukat, és nem értik, hogy miért nem találnak egy normális férfit, aki hajlandó velük komoly kapcsolatra. Ahogy a kérdést felteszik, abból érezni lehet, hogy eszükbe sem jut, hogy nem a normális férfiaknak van híján társadalmunk, hanem esetleg náluk van a bibi.

Amúgy szerintem nem is annyira az a kulcsszó, hogy okosnak hiszik magukat, hanem az az érzés, amit bennetek, férfiakban okoznak: az állandó levádoltság érzése. Hogy MINDIG érezd magad hibásnak valamiért. Én tudom, hogy ezt miért csinálják, de ha nem vagy spirituális ember, akkor nem írom le, mert nem valószínű, hogy elhiszed. Amúgy ha már az anyjuk is ilyen volt, akkor szinte lehetetlen ezen a magatartáson változtatniuk sajnos, úgyhogy ilyen lányt ne vegyél feleségül:-)

2016. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Először is, a félreértések elkerülése végett fontosnak tartom kiemelni, még mielőtt valaki elolvas 2 mondatot mindabból, amit írtam, és máris elkezd szidni, hogy nem a mélyen elvakult feministák táborát erősítem, akik már akkor készülnek a visszavágásra, amikor meglátják, hogy a női nemről van szó, és abban az esetben sem tágítanak, amikor valóban érdemi kritika lett megfogalmazva. De!

Elég szkeptikusan állok hozzá a csak az egyik nemre vonatkoztatott kijelentésekhez, ugyanis úgy gondolom, hogy nem sok olyan dolgot lehet felsorolni, amiről ne lehetne bizonyítani, hogy nőkre, férfiakra egyaránt igaz.


Ebben az esetben szintén azt tudom elmondani, hogy ez nem női "betegség", ez a buta emberek tulajdonsága. Nap mint nap találkozom olyan szituációkkal, amikor azzal próbál valaki dicsekedni, hogy ő milyen okos, mennyi mindent tud. Akár akkor, amikor kérdeznek valamit, amire véletlenül tudják a választ, de ezzel még ők magukat is meglepik, és úgy viselkednek, mintha minimum is Nobel-díjat érdemelnének ezért, miközben az, akinek teljesen egyértelmű volt, hogy mi a válasz, csak hallgat, és magában mosolyog, mert tudja, hogy nem volt nehéz a kérdés, de ráhagyja. A

2016. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Még mindig a második vagyok, véletlenül nyomtam entert. A másik szituáció az, amikor előjön az, hogy különböző véleményen vannak valakivel, és nem az észérvek, hanem a hang és a határozottság győz. Összességében szerintem nyugodtan el lehet mondani, hogy nőkre és férfiakra egyaránt jellemző ez a fajta viselkedés, biztos vagyok benne, hogy nem is lehet megállapítani, hogy melyik nemből van több ilyen ember, mert nem ettől függ.

De mindig is lesznek ilyen emberek, és mindig őket lesz a könnyebb észrevenni.

2016. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok hiba nélkül való, de az nagyon zavar, ha hülyének néznek. Én inkább a visszajelzésekre alapozok és azok alapján helyezem el magam valahol.


Különben van az típusú ember (nő és férfi is), akik nagyon szeretnek kérkedni és mások felé azt a képet festeni, hogy ők mennyire otthon vannak mindenben, és mások mekkora porszemek hozzájuk képest. Pl. online ilyen tipikus csoport, akik a nyelvtanba kötnek bele. De pl. egyik nagymamám is nagyon hasonló, bár ő más téren. Nála talán még tudom is az okokat vagy egy részüket, túl korán kellett felnőnie, túl fiatalon kezdett dolgozni, kénytelen volt tapasztalati úton innen-onnan felszedni tudást, információt, így persze hiányosak az ismeretei, kevésbé tájékozott, és most 70-en túl pl. fut a nyugdíja után, nagyon büszke arra, amit magától elért, és dicséretes is, de ez merevvé tette, és nehezen ismer el másokat.


Bocs a kitérőért. Szerintem sokan ezzel a mentalitással lepleznek mást magukban, nem akarnak gyengének látszani.


Egyébként okos ember tudja, mit akar, és tesz is érte, nem csak beszél ezekről, miközben sodortatja magát. :-)

2016. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sunshinedoll ***** válasza:
95%

Csak a miheztartás végett: a társadalom totál hülyének nézi a nőket és csak a külsejüket értékeli Nem kell csodálkozni, ha némelyiknek ezután bizonyítási vágya van és szeretné, ha a külsején kívül mást is értékeljenek.


Lehet, hogy neked vonzó, ha egy nő szándékosan tetteti hülyének magát, de minket az nem fog sehová se vinni. Tessék felnőni, akkor majd talán tudod kezelni a nők intelligenciáját.


Az meg mindenki esetében gáz, hogy másokat maguk fölé emelik. Valóban intelligens ember nem szorul arra, hogy másokhoz hasonlítsa magát.

2016. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Okos nőnek tartom magamat, és mások is, akik ismernek, annak tartanak. De sose kérkedem az eszemmel, és azzal is tisztában vagyok, hogy nem vagyok tökéletes, sok mindenről van egy alap tájékozottságom, de nem tudok mindent, ráadásul bármilyen okos vagyok, bizonyos helyzetekben képes vagyok nagyon ostobán viselkedni. Ember vagyok, én is, mint annyi más...


A párkeresésről, azaz hogy miért akarok normális férfit kifogni a zavarosból. Nemrég, egy másik fórumon áradoztam a volt kedvesemről, hogy mennyire intelligens, művelt pasi volt, mekkora lexikális tudással rendelkezett, mire kaptam hideget-meleget, hogy aki nem olyan művelt, meg nem olyan intelligens, az már nem is lehet jó ember? De, természetesen lehet jó ember, és egy hasonló szinten kvalifikált embernek lehet jó társa is, de én nem tudnék egy életen keresztül mit kezdeni egy olyan emberrel, aki mondjuk életében nem olvasott el egy könyvet. Sőt, őt is inkább megkímélném magamtól, mert nyilván nem érezné jól magát velem, ha elkezdenék a kedvenc könyveimről, vagy a legutóbb olvasott tudományos hírről értekezni, ő meg frusztráltan hallgatná, hogy én mennyi fölösleges, és érthetetlen zagyvaságot hordok össze.

Jó az, ha egyrészt az ember tisztában van a saját képességeivel (de nem kérkedik vele), másrészt ha olyat választ, akinek nagyjából hasonló dolgok vannak a puttonyában, amiket magával hoz.

2016. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kenzo Tenma ***** válasza:
Hogy miért hiszik magukat okosnak? Vagy azért, mert tényleg azok vagy azért mert buták. Az ömlengésed végén feltett kérdésre pedig az az egyszerű válaszom, hogy a buta ember mindig buta fog maradni, nem tudod ráébreszteni hosszú távon semmire, esetleg elmagyarázhatsz neki dolgokat, talán meg is érti egy perc erejéig, de utána azonnal visszatér az ő értelmi szintjén való gondolkodáshoz.
2016. máj. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én kivételt képezek, nem tartom okosnak, pláne, hogy már a mondanivalód felénél lekapcsolt az agyam értelmező képessége. :)
2016. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiai tény, hogy az EMBEREK többsége az átlagnál okosabbnak tartja magát.
2016. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Mellesleg egy okos nő sosem parázik, megkockáztatom, nem is féltékenykedik"


Többek között ebből a mondatból is látszik, hogy nagyon durván összekeversz két különböző fogalmat. Az egyik az okosság, tájékozottság, (értelmi) intelligencia. A másik pedig az empátia szociális készség, érzelmi intelligencia. Köztudott, hogy a kettő valamilyen szinten kompenzálja egymást, tehát tehát, akinek magas az IQja, annak alacsony az EQ-ja szociális készségei. Ezért van az, hogy az "okos" lányok nem tudnak párkapcsolatban értelmesen viselkedni.

2016. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!