Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A regényemet E/1-ben írom, de...

A regényemet E/1-ben írom, de szeretnék egy bizonyos résznél kilépni E/3-ba. Sok ilyen könyvet olvastatok már? Tetszett bennük a váltás? Mi lehet az ideális pont a kilépésre?

Figyelt kérdés
Nekem van egy elképzelésem róla. De nem furcsa, hogy egy fejezet egyszerűen más szemszöggel indul?

2014. ápr. 14. 07:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még nem olvastam, és szerintem sokaknak zavaró lehet, legalább is amikor én írtam hasonlóan és elküldtem ismerőseimnek azt mondták,hogy nagyon furcsa volt és nem tudták,hogy most mi van.Erre azt találtam ki,hogy nem fejezetek szerint oszlik el az amit írok,hanem az alapján,hogy melyik karakter szemével látjuk a dolgokat. Ez több könyvben is megjelenik,jól működik,ráadásul nem vagyunk egyetlen helyhez kötve hanem azt is tudjuk,hogy mi történik máshol.
2014. ápr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az Amerikai Pszicho-ban olvastam ilyet. Ott egy "akciódús" részre lépett ki és akkor nem tetszett, de ha jobban belegondolok érthető volt abban a szituációban.

A történet végén szeretném ezt meglépni.

2014. ápr. 14. 09:51
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez azt a hatást kelti, mintha valaki kívülről megfigyelné a karaktert.

Ha alá tudod támasztani történetileg, még a csattanó része is lehet, hogy ki az aki követi a tudta nélkül.

2014. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy titok, írd le, nagyjából miről van szó, mit akarsz E3-ban megoldani, amire az E1 nem jó. Hátha van valaki, akinek a konkrétumok ismeretében lenne ötlete. Biztos, hogy az E3 a jó megoldás, nem lehet máshogyan megoldani?
2014. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Teljesen becsavarodik az illető. Nem szeretném már közölni a gondolatait. Nincsen logika abban, amit csinál. Valamiért azt érzem, hogy ki kell lépni belőle.
2014. ápr. 14. 16:00
 6/15 anonim ***** válasza:

Kockázatos az E3, mert nem biztos, hogy bejön. Szerintem ezeket teheted az E1 elhagyása nélkül:


1. egyszerűen csak a cselekedeteit írod le, gondolatok, indokok nélkül. "Odamegy, felemeli a tévét, kidobja az ablakon, utánanéz, utánaugrik." Nem érdekes, miért, csak csinálja.


2. igenis leírod, amit gondol a karakter, még ha nincs is értelme, legalább az olvasó képben van, mi zajlik le benne. Keress valamit, ami miatt abban a pillanatban saját maga számára logikusnak tűnhet, amit csinál. Ez kockázatosabb, mert ilyenkor illik a beteg logika szerint gondolkodni, az meg vagy hiteles lesz, vagy nem.


Beindult az agyam: furcsa lépés, de nem lehetne a saját narrátora, aki kívülről figyeli magát, esetleg információkat közölne az olvasóval, hogy mi miért történik? Maradhatna E1-ben, mégis kívülállóként hatna. Ha megőrül a végén, akár ezt is meglépheted.

2014. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó utolsó válaszában van igazság, mindhárom lehetőséget olvastam már, egyik sem jött ki rosszul. Talán a legutolsó pontban van a legtöbb potenciál.

Olyat láttam inkább, ahol E/3.-ról váltott E/1.-re (pont a megőrülés miatt), érdekes volt, szerintem visszafelé nem sülne el ilyen jól.

2014. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség! A Garbo Kiadó szokott küldeni tanácsokat kezdő íróknak, ma pont olyat kaptam ami arról szól, hogy hogyan közelítsük meg a témát.

[link]

2014. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ú, pedig a mentális leépüléshez, bekattanáshoz igazán jó az e/1.

Szépen lassan egyre következetlenebb lesz a gondolatment. Téveszmék, látomások, a nyelvezet felbomlik.

Mint ahogy a valóságban, itt sincs igazi töréspont, eleinte csak kis elcsúszások, hogy az olvasó is belerángatódjon a széthulló világba.

2014. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Beindult az agyam: furcsa lépés, de nem lehetne a saját narrátora, aki kívülről figyeli magát, esetleg információkat közölne az olvasóval, hogy mi miért történik? Maradhatna E1-ben, mégis kívülállóként hatna. Ha megőrül a végén, akár ezt is meglépheted."


Nem egészen tudom ez hogyan néz ki a gyakorlatban.


Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat:)

2014. ápr. 15. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!