Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan szerettétek meg az...

Ti hogyan szerettétek meg az olvasást? Ugye azért van egy bizonyos réteg, aki még mindig inkább olvasna, mint a tv-ben idiótaságokat néz vagy ráragad a mobilja, számítógépe képernyőjére?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Nem volt hatalmas áttörés, nem ébredtem fel úgy egy reggel, hogy én innentől szeretem a könyveket és kész.

Lényegében mindig volt körülöttem könyv. Amíg nem tudtam olvasni, addig olvastak nekem, és mindig én mondtam meg mit. Az kkori sláger nálam a Mary Poppins volt.

Aztán ahogy megtanultam olvasni, édesanyám adott kezembe könyveket. Leültetett, én meg olvastam hangosan. Aztán amikor látta, ohgy megy ez nekem, akkor elvitt a könyvesboltba. Bármit választhattam, amit csak akartam, megvette, én meg elolvastam. Egy idő után megkérdezte, hogy elmenjünk-e a boltba új könyvekért, én meg kaptam az alkalmon, míg végül én nem rágtam a fülét, hogy vegyünk könyveket.

Aztán ahogy idősödtem, elkezdtem könyvtárba járni, megismertem a saját ízlésemet, egyre több könyv került a szemem elé.

Lényegében elmondható, hogy amióta a világon vagyok, szeretem a könyveket. Mára számomra az olvasás életformává vált, nem csak szokássá.

2014. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok!:) A tévézést megutáltam a sok reklám miatt,esténként pedig retek klub megy háttérzajnak...vagy nézek valamit,Nicket vagy Disney-t xd Angolul,mert így gyakorlok :) De emígy főként csak zenecsatornákat szoktam hallgatni,szóval azt sem nézem xd

Azt nem mondanám,hogy nem ragadok a számítógép képernyőjére,mert netezni szoktam sokat,meg laptopon olvasok,mert nincs lehetőségem olyan könyveket venni/olvasni,amik érdekelnek...

Olvasni meg részben fanfictionok miatt szerettem meg(bár már tavaly nyár óta nem olvasok egyet sem xd),könyveket meg SZJG miatt,de már olyan témájú könyveket nem nagyon olvasok....inkább Piros Pöttyösök a kedvenceim :) Van olyan,hogy egy 300 oldalas könyvet egy délután alatt elolvasok,de kötelezőket...szenvedek vele egy ideig,majd inkább becsukom xd

De hogy azért a kérdésre is válaszoljak:igen,inkább olvasok,mint,hogy ilyen Ének Iskoláját vagy egyéb marhaságot nézzek...bár Való Világot nézem,mert jót röhögök a sok idiótán xd feldobják az estémet xd

16/l

2014. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kiskorom óta olvasok.
2014. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt egy időszakom, amikor sokat unatkoztam de netezni, tévézni nem tudtam.


Viszont a mai napig többnyire hallgatom a könyveket mert diszes vagyok.

2014. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon egyszerűen, a szüleimtől (meg a családomtól) tanultam el. Sokat olvastak előttem, rengeteg könyvünk van, szóval kiskoromról kezdve azt láttam, hogy könyvet olvasni valami nagyon jó dolog. Ugyan szolgálatkészen meséltek nekem, olvasták fel a sok-sok mesekönyvet, de aztán amint megtanultam olvasni, inkább magam vettem kézbe a dolgot. :)

10-12 évesen volt a legdurvább korszakom, akkor tényleg rengeteget olvastam, nem csak ifjúsági könyveket, hanem mindenféle klasszikust is. Azóta sajnos már nem annyira intenzíven megy ez, persze még mindig sokkal többet olvasok, mint a korosztályom jó része (20 éves vagyok), de a net sokszor elcsábít, illetve valahogy nehezen találok olyan igazán jó könyveket, amik tényleg kikapcsolnak.

2014. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én régen egyeltalán nem olvastam könyveket és akkor még úgy gondoltam soha nem is fogok. Aztán 10 éves koromban a keresztanyámtól megkaptam karácsonyra a Harry Potter 4. részét (a keresztanyám nem tudta hogy többrészes a könyv, illetve hogy nem ez az első része), ami egy teljes évig csak porosodott. Amikor beharangozták a Bölcsek köve mozifilmjét, akkor jutott újra eszembe és kíváncsiságból beleolvastam a már meglévő HP könyvembe... és úgy is maradtam :) Nem tudtam letenni és utána rögtön beszereztem az előző három kötetet is (összekapart zsebpénz plusz egy kis könyörgés anyuéknak). Miközben a többi könyv megjelenésére vártam, felfedeztem a fanfictionok világát és jó darabig el is vesztem benne. Az interneten kezdem először "nem HP-s" történeteket olvasni és gyorsan megtaláltam a saját ízlésemet. Lehet fantasy vagy realista, ha van benne akció, pörgős és nem kiszámítható, akkor mehet a kedvencek közé.
2014. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 eves koromban kezdtem anyukammal betuzgetni, mikor suliba mentem olvastam mar meseskonyveket, elso regenyem az En te o volt masodikban. sosem eroltettek az olvasast, magamtol akartam mindig, imadok :)
2014. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Doruss ***** válasza:

Én úgy szerettem meg, hogy megszülettem:D De tényleg, szerintem amióta értem amit beszélnek, szerintem azóta olvastak nekem. 3-4 éves korom körül tanítottak meg olvasni, mert nyaggattam anyáékat, hogy tanítsanak meg. Alsós koromtól fogva rengeteget olvasok. Elolvasok mindent, amit találok, ha beszabadulok a könyvtárba, egy halom könyv nélkül haza se jövök. Elolvasok mindent, a drámáktól kezdve a szépirodalmon és a természettudományos és filozofikus értelmű könyveken át a fantasy-ig :D

TV-zni nem szoktam nagyon, csak néha nézek filmeket meg egy-egy sorozatot. Gépezni szeretek, de azt sem sokat szoktam, mert nincs nagyon időm rá. A telefonom meg nem okos.

Egyébként nekem az olvasás a kikapcsolódás és feltöltődés elengedhetetlen része, erre mostanában jöttem rá. Hónapok óta nem volt időm olvasni, ill. nem mertem szórakoztató irodalomba belekezdeni, mert nem akartam, hogy okot adjon a lazsálásra :D viszont annyira üresnek éreztem nélküle a szabadidőmet, hogy tisztára letört az, ha egyedül kellet lennem :D

2014. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!