Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokszor ér a vád, hogy lejjebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor ér a vád, hogy lejjebb kéne vinnem az elvárásaim belsőre, engednem kéne ezekből, pedig csak kettő van, bennem van a hiba? N

Figyelt kérdés

Nem ismerek ilyen férfit, de csak egy ilyenhez tudnék vonzódni : okos és töretlenül tiszta lélekkel rendelkezik.

Ez azt jelenti, hogy érzelmileg maximálisan kifinomult, ismeri önmagát, "látja a másik ember auráját", tudja értelmezni az emberi viselkedés formákat, megérzi az emberek szándékait, de sose él vissza a képességeivel, nem próbál beavatkozni, irányítani, hasznot húzni, ellenben mindig segít, azon is, aki nem jólelkű a közhiedelemben, nem ítéli el.

Ez valóban túlzott elvárás?


2016. ápr. 20. 01:24
1 2
 11/17 omba ***** válasza:
100%

Ne vidd sehova az elvárásaidat, mit kezdenél egy olyannal,akitől annyi telik, hogy megdugna szívesen?

Semmi extra nincs bennük, nekem mondjuk az aura látás nem megy, de ismerek én is olyat.

2016. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

OFF

#8 ment a zöld kéz. De en azt gondolom érdek nélküliség nincs. Ha megnézed a cselekedeteidet, legbelül mindenhol meg van a saját érdeked. A nagy tanítóknak, is az volt az érdekük, hogy az az értékrend amit próbálnak átadni a híveinek, azok elterjedjenek a világban. Az, hogy te személy szerint, ezekre azt mondod, hogy jok, attól függetlenül lehet egy dervis mást fog gondolni, egy tantra pap megint mást egy zen buddhista szinten mást. En inkabb próbálok arra törekedni, hogy a sötét enemet minél jobban megismerjem, nem baj ha érdekből cselekszel, csak tud mit tettel az egyik serpenyőbe, s próbálj meg a legkevesebbet ártani.

En próbálok igy élni, humorral elütni mindent, az élet egy nagy vicc. De nem is tudtam otthon maradni Magyarországon. Ahol farkaskent kell, helyt állni a világban, ott az erősebb kutya elve fog győzni. Inkabb vagyok valahol, ahol égesz nap mosolyoghatok, ahol meg az emberiességnek legalább az alapjai megvannak meg egy darabig.

31f

2016. ápr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Az általad leírt ember a tipikus példája annak, akit mindig kihasználnak, aki haláláig csak eltaposva él, a saját érdekeinek érvényesítése nélkül. Mert hiába olyan önzetlen és csodálatos emberismerő, ha egyszerűen a többiek nem azok, a legtöbb ember manipulatív, önző, törtető, ésatöbbi. Nagyon nehéz a magad akaratát és érdekeit úgy véghez vinni, hogy közben "sose él vissza a képességeivel, nem próbál beavatkozni, irányítani, hasznot húzni, ellenben mindig segít". Így hiába vagy okos, ha folyamatosan félreállsz, akkor kispadról fogod végignézni a saját életed, azt, ahogy mások érvényesülnek, megvalósítják az álmaikat, te meg csak rosszallón rázod a fejed, hogy ilyet, milyen önzőek is az emberek, és közben még hátrébb húzódsz a magad életében, hogy valakinek, egy idegennek, helyet adj. Életed csak egy van (hacsak nem hiszel az újjászületésben, ha már ugye Buddha meg hasonlók felmerültek, de a jelenlegi életeden az nem segít), kár elpocsékolni. Főleg, ha majd az elképzelt választottad 50 évesen mély depresszióba esik, hogy fiatalkori álmaiból, vágyaiból semmi, de semmi nem valósult meg, és akkor már nem igazán van ereje, energiája, lelkesedése bármit is véghez vinni.


Emberek vagyunk, nem vagyunk tökéletes, mesebeli jótündérek. Vannak hibáink és vannak gyarlóságaink. Mindenki a maga véleménye szerinti legjobbat cselekszi, te kereshetsz olyan valakit, aki önzetlenebb, de az általad leírt tulajdonságok (a kifejtett része) szerintem hosszú távon inkább károsak és hátráltatnak. Önzetlen, minden kívánságot teljesítő tündérek csak a viccekben meg a népmesékben vannak, ha a való életben találkoznánk ilyenekkel, azok is biztos kérnének valamit cserébe a kívánságaink teljesítéséért. Mert az élet maga nem azért jött létre, hogy a többieknek segítsünk, hanem hogy a magunk érvényesülését előmozdítsuk, és ennek lehetnek altruista módszerei, de attól még a magunk érdekében cselekszünk. És elvárni azt, hogy valaki az alapvető emberi tulajdonságokat, sőt, az Élet alapvető filozófiáját meghazudtolja, az igen, az valóban túlzott és szerintem kicsit meggondolatlan, irracionális elvárás.

2016. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sunshinedoll ***** válasza:
Én tökre nem értem mi ez a tiszta lélek dolog amit itt leírsz, de az elvárásaidból ne adj lejjebb. Úgyse leszel boldog olyannal, aki csak "éppen megteszi, mert jobbat nem találtam".
2016. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

Ezzel annyira nem értek egyet, hogy el sem tudom mondani. Te a saját nézőpontodat akarod ráerőltetni másokra, de egy bölcs ember nem jeleneti ki a saját nézőpontjáról, hogy az egy valóság.

A tanítóknak egyáltalán nem volt érdekük, hogy elterjedjenek a tanításaik, de ha ismernéd a tanításaikat és ÉRTENÉD is, akkor tudnád. Buddha például kifejezetten megtiltotta, hogy vallást építsenek a tanításai köré, mégis megtették. Ők nem érdekből tanítottak, hanem szeretetből. Az érdek az egó világa, a szeretet a lélek világa.

2016. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

Oh waoh! Te nem érzed azt,hogy amit csinálsz az pont ellentétes azzal amit írsz, ilyenek a modernkor "nagy prédikátorai" bort isznak es vizet prédikálnak. Ha téged a szeret es az elfogadás vezerel, akkor miert buktál ki azon amit írtam? Mert te is a saját érdekeket akarod érvényesíteni az enyémmel szemben!!

Azert en egy kicsit tájékozódnek a helyedben, mielőtt fals információkat leírsz. Az elso írásos tanítás Buddhatol 300 evvel a halál utantol származik. A tanításai szóban maradtak meg ezert nincs a buddhistáknak szent könyvük. Igy bármi ami tőle származtatják vagy igaz vagy sem. Az aki ugy dont érdek nélkül akar élni elmegy a hegyekbe távol minden civilizációtól nem avatkozik bele, mások életébe, nem tanít, nem prédikál, egyszerűen el, végrehajtja a kis gyakorlatait, s ennyi. (Ez pl megtörtént Indiában, amikor a buddhizmus fénykorát elte, es a maharadzsanak, kellett törvénybe foglalnia, hogy egy családból, egy ferfi vonulhat el, mert különben ki hal a birodalma) Ha a civilizációban élsz, ezt nem tudod megtenni, mert, alkalmazkod kell hozza. S emiatt, lesz egy prioritasi sorrendet amiket érdekek fognak vezetni. Nem fogsz tudni, minden kóbor kutyát megmenteni, minden éhezőt megetetni, az érdekeid azok amik alapján eldontod kinek fogsz segíteni es kinek nem.

2016. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én ezt a szöveget vmiért ijesztőnek találom, nem is mernék írni neked, akármilyen viccesen is hangzik ez
2016. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!