Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire számít egy párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít egy párkapcsolatban a szülői háttér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azok véleménye, tapasztalatai érdekelnének elsősorban akik szüleinek alkohol problémái vannak, emiatt a családi kapcsolatuk eléggé rossznak mondható. Értem ezalatt hogy valamelyik szüleje rendszeresen fogyaszt alkoholt igaz csak annyira hogy félrészeg, állapotba kerüljön és eltud mindent látni, csak butaságokat beszél, nehezen elviselhető mert a saját butaságát akarja mindenkire ráerőltetni és akkor is nehéz meggyőzni ha egyértelműen másnak van igaza. Erőszak egyáltalán nincs csak ilyen problémák merülnek fel, valamint e mellé még sajnos testi igénytelenség párosul például nagyon ritkán tisztálkodik, még akkor is ha ezt szóvá is tesszük hogy kellemetlen, büdös szagod van, őt ez sem zavarja. Ugyanez a helyzet az alkohollal is, leszokni nem tud és nem is nagyon akar, pedig az édesapja emiatt halt meg, rendszeresen ivott ő is és tönkre is ment a mája. Ha mondjuk barátnőm lenne mivel férfi vagyok hogyan mutathatnám be a szüleimnek, mikor szégyellem a szüleim és tudom hogy sok vita és veszekedés is van otthon ezen problémák miatt? Mi lehet erre a megoldás? A nők gondolom nem ilyen apóst és anyóst szeretnének maguknak. Tudom azt is hogy a vita és veszekedés sok párkapcsolatot is tönkre tett. De én magam ha lehetséges nem szeretnék egyedül maradni, ugyanakkor ezt a családi hátteret sem szeretném ráerőltetni senkire. Emiatt vagyok tanácstalan. Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat.



2016. jan. 31. 11:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat az még hozzá tartozik a kérdéshez hogy az anyagi hátterem miatt nincs lehetőségem elköltözni, egyedül nem tudnék fenntartani egy lakást. A koromat illetően 31 éves vagyok, most kezdtem el egy képzést amit ha sikerül elvégeznem olyan biztos anyagi háttérrel fogok rendelkezni hogy végre a saját, külön életemet élhetem. De ettől a probléma továbbra is adott. Ha a párkapcsolat komollyá válik nem kerülhető el hogy a párom megismerje a szüleim, az ő szülei az enyémeket. Lehet így normális párkapcsolata ezekkel, ilyen feltételekkel?
2016. jan. 31. 12:03
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem nem jelentett gondot, de két dolog fontos volt:


- velem nem szemétkedett

- csak akkor találkoztam vele, mikor akartam.

2016. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Párom 31 ,volt amikor találkoztunk neki az anyukája és a nevelőapja is szerette az alkoholt.Mondjuk az anyukájában volt annyi,hogy amikor ott voltam.náluk may két sört ivott de a nevelőapa az adott magának mindig.Párom mondta neki ha én ott vagyok hozzám.se merjen szólni ki se jöjjön a szobából.Nagy ívben el is került engem.Nehezen viselem ha a környezetemben isznak nekem is apukám ilyen volt nem volt verekedős csak inkább a.szöveg volt sok...Öt egy agyvérzés tette helyre 30 évig ivott és ahogy kijött a kórházból le is tette..Csak annyit tudok tanácsolni,hogy őszintén mond el majd a leendő barátnődnek milyen a család..Ha van jövője egy kapcsolatnak akkor ez nem lehet akadály csak jól kell kezelni a helyzetet.Sok sikert
2016. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok és nálam sem jelentett olyan nagy gondot ami miatt nem működhetne a kapcsolatom.Az én családom nem törődik velem,van köztük alkoholista meg úgy egyébként is elég züllött életet élnek.Majdnem egy év kellett mire eljutottam odáig,hogy bemutatom egyszer találkoznak max és ennyi.Előtte már beszéltem páromnak róluk,úgy nagyjából felvázoltam a dolgot.Mondta nincs semmi probléma ez nem az én szégyenem,hanem az övék amivel én egyet is értek.A saját életünkkel és közös jövőnkkel foglalkozunk inkább.Annyit még hozzátennék,hogy baromira kellemetlenül éreztem magam ez miatt én is az elején,de miután megbeszéltük a dolgokat nagyon megkönnyebbültem.Nem kell mindenkinek bemutatnod őket,elég ha csak annak akivel komolyan is gondolojátok. Ill. ha alkesz szülőt nem is,max testvéreket még lehet.Annyiból nálam könnyebb volt,hogy én már nem otthon laktam hanem albibe,szerintem minél azon legyél hogy minél hamarabb te is el tudj költözni ha lesz lehetőséged.
2016. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még annyi,hogy ő szüleinek nem mutattam be és nem is fogom,nem tartjuk annyira ezt fontosnak hála égnek nincs ilyenből vita.
2016. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.Szüleim szomszédjában lakott egy informatikus hapsi,mára 30 felett van és anyum olyan 1-2 éve látta sétálni először kézenfogva lánnyal.Mondjuk ott apuka olyan szinten szerette a piát,hogy valamikor a cipőjét elhagyta a buszmegállóban és lehetett látni,amikor világáról se tudva bandukolt a kocsmafele.Olyan szinten égett a srác pofája az apja miatt,hogy még a haverjával is a kocsijában beszélgettek,nem merte behívni magához.
2016. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Azt tervezem magam is hogy elköltözök ahogy tudok, ez akkor is megtörténne ha ilyen problémák nem lennének a családban. Csak kicsit sajnálom őket mert nincs testvérem, ők pedig jó pár éve nem tartják a kapcsolatot senkivel. Nincsenek barátok, ismerősök, nem járnak el sehova. Ha én kilépek az életükből teljesen magukra maradnak. De ahogy valaki írta valamilyen szinten mindenki maga dönt a sorsa felől, arról hogyan alakuljon az élete. Csak néha nehéz ezt elfogadni ha az ember szeretteiről van szó.

Köszönöm még egyszer mindenkinek.

2016. jan. 31. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudod attól,hogy elköltözöl még törődhetsz velük.Ne befolyásoljanak ebben.Pláne ha van kiért tenned.Gondolj csak magadra..neked is kell valaki.sok sikert 3 as válaszolo
2016. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!