Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért sértődnek be egyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sértődnek be egyes férfiak, ha egy nő elvárja, amit ő is meg tud adni?

Figyelt kérdés
És ez mondjuk végzettségben nem egy érettségi, külsőre pedig nem az alap higiénia.
2016. jan. 24. 09:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Pont az lenne a lényeg,hogy annyit várjon el a nő,amennyit ő is teljesíteni tud...

24/F

2016. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, értem a gondolatmenetedet, és nem mindenki akkora tapló, hogy megsértődik.

Persze, az sem mindegy, hogyan adod elő, mert nyilván lehet sértőn is, amin egy értelmes ember is felhúzza magát, meg lehet normálisan is, ami elfogadható ugyan, csak egy frusztrált ember a kákán is csomót keres.


Én pl. átmentem egy életmódváltáson, de nem hirtelen felindulásból, hanem megoldást akartam találni egy problémámra, és kitartóan keresgéltem, mire rátaláltam a nekem megfelelő útra, ha valaki bele akar kötni, le akar terelni, hülyeségnek tartja, nem érdekel, milyen okból, ha nem ért meg, nincs dolgunk egymással. Munka területén is kialakult egy olyan hozzáállásom, ami engem mindig előre vitt és segített, és ha gondba kerülnék, megoldást jelent a jövőben is. Na most ha valakiben ez nincs meg, és lehúzna, azzal ugyancsak nincs dolgom. Nekem adott egy fizetésem pl. kerestem kevesebbet is, de nem álltam meg, ebből én magamat fenntartom adott szinten, de még egy ember eltartására már nem elég, és nem akarok eladósodni, így én igenis nézem, hogy a másik félnek is adott-e annyi, amiből ketten ezt a szintet tartani tudjuk, mert ha nem, abból anyagi gondok lennének hosszú távon (és akkor a kényelmesebb életre berendezkedettek számára még az én kalkulációm kevés is). Az én kezemből nem folyik ki a pénz, annak ellenére, hogy én is költök olyanra, ami nem a legszükségesebb, csak jól érzem magam tőle, egy könyv, a madaram, akit születése óta nevelek, a kedvenc málnalekvárom, de nem ész nélkül, viszont ha a másik fél pazarol, abból megint csak olyan gondok lennének, amik nem tarthatók.

A higiénia is egy nagyon fontos dolog, mert oké, ha valaki beteg, vagy olyan idegi terhelésnek van kitéve, akkor kevésbé figyel oda az ember, de van egy alap szint, és azoknak szinkronban kell lenni a két félnél, szóval az nem működik, hogy az egyikük tip-top, mindent sarkosan és csillog-villog, illatfelhőben úszik, a másik meg a ruhaujjába törli a taknyos orrát, és kéthetente egyszer mos fogat.

2016. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nyilván, értem amit mondasz, de pl a végzettségnél maradva, szerintem attól mert valakinek diplomája van, attól a másiknak ez nem kötelező. Rengeteg olyan embert ismerek, akiknek nincs diplomájuk, vagy azért, mert pusztán nem akartak egyetemre menni, vagy épp a pénzügyi lehetőség nem volt meg rá. Mégis, szinte mindenhez hozzá tudnak szólni, rájuk tényleg azt tudom mondani, hogy értelmes, okos emberek. De van olyan is, aki 2 diplomával rendelkezik, pl az előző munkahelyemen, és még helyesen írni sem tud, a munkájához nem ért. Tehát ha egy ilyen ember várná el a másiktól a diplomát, az egy kicsit fura lenne. Most nem rád célzok, csak egy példa volt. Persze, sokat számít, hogy egy hullámhosszon legyetek, mint érzelmileg, mint intelligenciában, de ezt megtalálhatod egy olyan emberben is, akinek csak érettségije van. Mert ugyebár nem minden alacsonyabb végzettségű ember mackónadrágos elhízott. :)

Külsőre pedig felesleges írni, hisz mindenkinek van egy ideálja, azon nem igazán lehet változtatni, vagy tetszik valaki, vagy nem. Ha te izmos kategória vagy, akkor nem fogsz nyilván egy elhízott ember mellett élni, aki egy fél disznót megeszik ebédre. Ezzel nincs is gond, én sem élnék együtt egy elhízott nővel.

Nekem igazából első látásra a megfogalmazás nem tetszett, amit írtál, mert nagyon úgy jött le, hogy egy magadtól elszállt ember vagy, aki a diplomájára próbálja verni magát. Nem ez lett volna az első eset ebben a kategóriában.

Ha tudod milyen férfit keresel, mik az elvárásaid, akkor keress olyat, akik meg megsértődnek, nem kell velük foglalkozni. De azért arra figyelnék, hogy máskor ne ilyen stílusban írjak, mert elég nagyképűnek tűnhet mások számára.

2016. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Felesleges erőlködnöd, kérdező. Akik itt állandóan megsértve érzik magukat, azoknak felesleges észérveket mondani, egyik fülükön be, a másikon ki. Lásd pl. az a nemtudomhányadik válaszoló, aki a kérdésedből annyit tudott leszűrni, hogy a pénzre mész, és máris minősít.

Vannak emberek, akik leragadtak egy szinten, és valójában fel se fogják, amit mondasz, csak mantrázzák a magukét. Nem kell velük foglalkozni.

2016. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
16%

szerintem külön érdekes megismerni olyan valakit, aki egész másképp nőtt fel. eddig minden kapcsolatomban kevésbé képzett volt nálam a partnerem, de mivel mind okosak voltak, így el tudtam fogadni.


fordítva nehezebb volt. volt, aki gúnyolódott rajtam, mondván, nem is éltem, amíg tanultam. én amit elvárnék, az az elfogadás lenne. volt, aki neheztelt rám, pedig soha nem éreztettem vele, hogy többnek érezném magam. mert nem is.


nem annyira ide tartozik, de volt, hogy a felsőfokú tanulmányokat kihagytam az önéletrajzból, hogy felvegyenek egy munkahelyre. ez ugyanolyan megalázó, mint fordítva.


kérdező. a szellemi erényeidet fitogtatod, közben helytelenül írsz és nem intelligensen. a -nák durva volt, az alaphigiénia egy szó, besértődést akkor mondunk megsértődés/megbántódás helyett, mikor a másik felet hülyének akarjuk beállítani.


mindezt nem írtam volna le, ha nem az igényességet helyezed a középpontba.


még a vitához. nem értek egyet, hogy mindenki azt várja el, amit ő maga adni tud. ez nem üzlet, legalábbis nálam. mindenki azt adja, amit nyújtani tud. néha pont annak örülök másban, ami belőlem hiányzik.

2016. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azért a néhány hibáért, elütésért, amit kb. 20 sorban vétettem - még szerencse, hogy sikerült azért a mondatokat nagybetűvel kezdenem, ha már ilyeneken lovagolunk.

Egyébként semmit nem akartam fitogtatni, érvelni próbáltam, hogy én miért gondolom azt, amit.

2016. jan. 24. 12:38
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

nem lovagolok. és sehol se mondtam, hogy igényes vagyok, és csak olyannal állok szóba, aki hozza a szintemet.


nagyon ügyes vagy, hogy sikerült a mondatokat nagybetűvel kezdeni.

2016. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!