Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen fontos a külső?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen fontos a külső?

Figyelt kérdés

Egy csomó kérdésben fejtegetik itt a nők és a férfiak, hogy bizonyos külső jegyek ellenszenvet, nem ritkán undort váltanak ki belőlük, holott teljesen normális dolgokról van szó.

Amikor valaki a súlyra panaszkodik, hogy nem ismerkedne olyan egyénnel, aki szélesebb, mint magas, az érthető, hiszen nem utal épp egészséges életvitelre (tekintsünk el attól a 10%-tól, akiknél betegség az ok).

De az ilyen kikötések, a nők részéről, mint:

"170cm magas nőként nem ismerkedem 190cm alatti pasival"

vagy a férfiak részéről, hogy:

"Nem ismerkedek természetes szőke nővel"

És még lehetne napestig sorolni, a kis cicitől a 300 ezer Ft alatti fizetésig, mi minden okból képesek egyesek élből elutasítani valakit.


Nekem is a sötét hajú sötét szemű férfiak az ideáljaim, de a párom világoskék szemű, sötétszőke hajú.

Neki meg a vörösek nem tetszettek alapból, mégis két exe vörös hajú volt.


Egyesek komolyan listával keresgélnek párt, amin ikszelik és pipálgatják a tulajdonságokat?


21N


2015. dec. 8. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Társkereső oldalon nyilván könnyen megtehetik (és meg is teszik), hogy ikszelgetik a tulajdonságokat, így eleve kizárva egy csomó embert a lehetőségek közül. A való életben azért ez nem ennyire sarkos, ott a szimpátia többet jelenthet, csak hát egyre kevesebbet ismerkednek az emberek élőben. A netes ismerkedés kicsit (vagy nem is kicsit?) olyan, mint webáruházban vásárolni, az ember paraméterek alapján keres, és ez szerintem nem túl szerencsés dolog...
2015. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én normálisnak gondolom magam, érdekes módon, azok akik körbe vesznek, szintén normális emberek és nem lovagolnak olyan dolgokon, hogy életem párjának nem kék, hanem barna a szeme. Eleve kiszúrom, ha valaki felszínes és ostoba, őket meghagyom saját keserűségükben, hogy azért nincs párjuk, mert a világ olyan gonosz...
2015. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Meggyőződésem, hogy van mindkét nemből bőven, nem csak az egyik, vagy csak a másik.

Szerintem egy férfi 170cm felett már nem alacsony. Én nőként vagyok ilyen magas, a párom 178cm, de tetszett már nálam alacsonyabb (165cm) magas pasi is.

2015. dec. 8. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresek listával párt, de nem jövök olyannal össze, aki nem tetszik. Ha nincs vonzalom, nincs kapcsolat.
2015. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindenkinek van egy ízlésvilága, amit alakított az addigi élete, ízlésről meg nem érdemes vitatkozni, mert nem látunk bele, kinél mi alakította olyanná, amilyen.

Én pl. nem ismerkedek apámnál alacsonyabb férfiakkal, mert apám a családom legalacsonyabb férfitagjaihoz tartozik, és borzasztóan zavarna, ha az én párom még nála is kisebb lenne.

2015. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"így kizárja a pasik jó nagy százalékát" - A pasik jó nagy százalékára nem az alacsonyság jellemző (már ha felnőttekről beszélünk).
2015. dec. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Semmi gond nincs azzal, ha az embernek vannak elvárásai. Az elvárások amúgy nem összekeverendők az ideállal.. Elvárás egy minimum, ami alatt rosszul érezné magát az ember egy kapcsolatban. Ilyen elvárás vonatkozhat pl a testsúlyra, magasságra. Ezek ízlés dolgai, senki sem jön ahhoz, hogy a másik ízlését kritizálja.

Az ideál meg egy maximum, amitől éppen jobbat nem tud elképzelni az illető. Kevés olyan ember van, akinek az álmai pasija/nője jutott, viszont szinte kivétel nélkül mindenkinek olyan a párja, ami megüti nála a minimumot.

2015. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert manipulálva van az emberek 90%-a. Tudatlanságban vannak tartva.
2015. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom hogy jössz te ahhoz, hogy kritizáld mások ízlését. Nem tartom magam egy felszínes embernek, ahhoz, hogy valakit megkedveljek, és tetsszen, ahhoz az kell, hogy kicsit beszélgessünk is, mert fontosak a belső értékek is. De nem vonzódom mindenkihez, valamennyire kell, hogy külsőleg is szimpatikusnak találjam. Ez lehet egy apróság, pl. a srác szeme. Nekem az nagyon fontos. Nincs egy adott szín ami tetszik, sőt van úgy, hogy miután beszélgettünk, helyesebbnek látom. De nem tudnék összejönni olyannal, akiben egyáltalán semmi vonzót nem találok külsőleg, mert valaminek kell lennie. Ez van.
2015. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Félreérted, utolsó.

Itt azokról van szó, akiknek szimpatikus lenne egy személy, minden megfelel rajta, mégis elutasítják olyan indokkal, hogy "Kék a szeme, holott nekem a barna tetszik"

2015. dec. 8. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!