Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Neked mi a véleményed egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked mi a véleményed egy olyan emberről, aki nem tud helyesen írni? Összejönnél vele?

Figyelt kérdés

Arra értem, aki nem csak olykor-olykor téveszt, hanem az alapok sem mennek neki, például ragozásnál:

Szexbe > szexben helyett

Ebben voltam buliba > buliban helyett

Muszály > muszáj helyett

lét szíves > légy szíves helyett

felál > feláll helyett

dúrva > durva helyett


És a rövidítések: vok = vagyok, szal = szóval, és társai.


Csak engem irritál az ilyen 21. századi neoliberális lingvisztika?


2015. szept. 13. 23:08
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
# 30/30 Időpont ma 09:50 - Feltéve, ha az oktatók is kellő figyelmet fordítanak rá, hogy az AKTUÁLIS szerint tanítsanak. Az olvasókönyvekben nincs benne minden, és ha történetesen egy családban valamilyen kötelező olvasmány már megvan valamilyen kiadásban, és nem saláta, akkor azt adják a gyerek kezébe, vagy elmennek könyvtárba, és kikölcsönzik, amit ott találnak, akkor is, ha az még egy korábbi helyesírási szabályzat szerint készült, és nem feltétlenül veszik/keresik meg a legújabb szabályzat szerinti kiadást. Így ha a pedagógus nem figyel az ilyen újításokra, vagy nem emeli ki a többféleképpen írható/írandó kifejezéseket, amikkel lehet találkozni, a gyerekben rossz is rögzülhet.
2015. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 aperitif ***** válasza:
100%
#23-as, és előtt vesszőt rakunk, ha összetett mondat részeit választja el, és nem rakunk, ha felsorolást. Ha azt mondom, ostoba vagy, félművelt és nagyképű, oda nem kell vessző. Ha viszont azt, hogy kár volt megszólalnod, és lejáratnod magadat, oda viszont kell.
2015. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Hejesen irni...pfff mi jon meg? Sz..ras utan seggetmosni?
2015. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
79%
Most tuti, hogy le fognak pontozni, de engem ez nagyon irritál. Jó, nyilván 1-2 hiba elmegy, de ha valaki nem tud leírni egy mondatot anélkül, hogy ne legyen benne helyesírási hiba, az iszonyatosan zavaró, és az esetek többségében az így író emberek nem is túl értelmesek (az persze más, ha diszgráfiás, vagy nem magyar az illető, bár egy nem magyar általában másként hibázik, mint egy írni nem tudó magyar). Szóval nem, nem tudnék összejönni egy ilyen emberrel.
2015. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, de számomra is elég fontos tényező. Az előző párom diszgráfiás volt, természetesen hibásan írt, de nem is olvasott, semmi igyekezetet nem mutatott, hogy legalább egy kicsit javuljon a helyzet. Hiába mondtam csomószor, hogy legalább annyit jegyezzen meg, hogy nem "ál" és "leni". Szerintem ez még neki is ment volna, de helyette csak lecseszett, hogy ne javítgassam.

A jelenlegi párom nagyon szépen ír, annak ellenére is, hogy sosem tanult magyar nyelven. Előfordulnak apróbb hibák, jellemzően a -nák, -nék, de emiatt meg sem fordul a fejemben, hogy szakítsak vele.

Nekem is vannak hibáim, bármennyire is próbálok rá figyelni, ez ugyanúgy másnál is előfodulhat, nem mindenkinek a nyelvtan az erős oldala.

Az sms-ben használt rövidítésekkel nincs különösebb bajom, kivétel talán a vok szócska, mert ettől falra tudok mászni.

2016. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Ha 85D a mellbősége, felőlem a színeket is összetévsztheti
2016. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!