Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Neked mi a véleményed egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked mi a véleményed egy olyan emberről, aki nem tud helyesen írni? Összejönnél vele?

Figyelt kérdés

Arra értem, aki nem csak olykor-olykor téveszt, hanem az alapok sem mennek neki, például ragozásnál:

Szexbe > szexben helyett

Ebben voltam buliba > buliban helyett

Muszály > muszáj helyett

lét szíves > légy szíves helyett

felál > feláll helyett

dúrva > durva helyett


És a rövidítések: vok = vagyok, szal = szóval, és társai.


Csak engem irritál az ilyen 21. századi neoliberális lingvisztika?


2015. szept. 13. 23:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
19%
Csak téged, mert kielégületlen vagy:DD
2015. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Van, ami zavarna, van, ami nem, ezek között, amiket írtál, simán van olyan, amit elírásnak is lehet tekinteni. Ráadásul kijött az új helyesírás, van benne pár hajmeresztő újdonság, amire én is nehezen fogok rászokni, meg a régiek között is van, amit logikátlannak tartok, és nem áll rá a kezem, hogy úgy írjam.
2015. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
ha Diszlexiás az illető akkor elnézném neki! ha meg lusta volt tanulni akkor zavarna de nem zavarnám el!
2015. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Nem tetszene, az biztos, de nem hiszem, hogy kizáró ok lenne. Igaz, én megkérném, hogy a vok és szal társait szépen kerülje, mert a hideg ráz tőlük. Ugyanakkor helyesírástól független, hogy valaki értékes ember, vagy sem.


Egyébként meg inkább a telefonbeszélgetést preferálom, így általában a párom írását nem nézegetem gyakran :)

2015. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak téged.

Én ezért direkt internetes társkeresőkön ismerkedtem, ott hamar kiderült.

2015. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 aperitif ***** válasza:
94%
Nálam az első szűrő az ismerkedésben a helyesírás, kivéve, ha feltűnő ellentét van a tartalom és forma között. Ha jól, okosan ír valaki, de hibásan, akkor kíváncsi leszek rá. Találkoztam már így nagyon okos, de diszgráfiás férfival, nem magyar anyanyelvűvel, gyerekkora óta külföldön élővel, stb.
2015. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%

Milyen irritációról beszélsz Kérdező?? Keményen b..nkó kell legyél ahhoz, hogy még reklámozd is azt, hogy egy lusta tahó voltál az iskolában + sz..rsz a saját anyanyelvedre.

Ezt a surmóságot akarod átadni a gyerekeidnek is? A te szüleid is ilyen iegénytelenül viselkedtek?

2015. szept. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
#1: nem szeretném megérteni azt a gondolkodási szálat az agyadban, ami erre a következtetésre jutott a kérdés során...:D A többieknek köszönöm.
2015. szept. 13. 23:15
 9/36 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező, bocsánat, az előzőt mindazoknak irtam, akik az anyanyelvünket ennyire darabolják Trehányságból.
2015. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
83%

Nos, én alapvetően nyelvtannáci vagyok, és internetes ismerkedésnél eléggé téptem a hajam, amikor a beszélgetőpartnerem nem tudott helyesen írni...

Aztán megismertem valakit személyesen. Lenyűgözött a személyiségével, az intelligenciájával. Amikor elkezdtünk járni, néha levelezgettünk, és bizony, szembesültem vele, hogy a helyesírásában vannak hiányosságok, annak ellenére, hogy többdiplomás emberről van szó (csak nem humán területen diplomázott). Nem ábrándultam ki belőle emiatt.

2015. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!