Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Neked mi a véleményed egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked mi a véleményed egy olyan emberről, aki nem tud helyesen írni? Összejönnél vele?

Figyelt kérdés

Arra értem, aki nem csak olykor-olykor téveszt, hanem az alapok sem mennek neki, például ragozásnál:

Szexbe > szexben helyett

Ebben voltam buliba > buliban helyett

Muszály > muszáj helyett

lét szíves > légy szíves helyett

felál > feláll helyett

dúrva > durva helyett


És a rövidítések: vok = vagyok, szal = szóval, és társai.


Csak engem irritál az ilyen 21. századi neoliberális lingvisztika?


2015. szept. 13. 23:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
82%

#17: Na ez egy csillagos ötös hozzászólás. Ugyanezt vallom szó szerint, nincs is mit hozzáfűznöm. Amúgy már rájöttem, hogy sok csitri miért ír "vok"-ot:


VOK = VAGYOK - AGY

2015. szept. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

Neked mi a véleményed egy olyan emberről, aki nem tud helyesen írni? --- Hogy nem illik hozzám, mert én tudok.


Összejönnél vele? --- A fentiek miatt nem.

2015. szept. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
10es! "ÉS" előtt nem rakunk vesszőt. Hiába játszottad nekünk a nagyokost! Ülj le! 1es!
2015. szept. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Én ezt sose értem,hogy az embereknek mért kell folyton azzal nyugtatni magukat,hogy jobbak másoknál...
2015. szept. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"Neked mi a véleményed egy olyan emberről, aki nem tud helyesen írni? --- Hogy nem illik hozzám, mert én tudok.


Összejönnél vele? --- A fentiek miatt nem."


Ezzel én is így vagyok.és amiket a kérdező írt,azokat sokszor tanároknál is hallottam/Láttam.Elég gáz....


A durva,az meg egyértelmű,hogy rövid u.....érezni lehet zsigerből az ilyesmit,hogy mi helyes,és mi nem.

2015. szept. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
25: Igen, ez az, hogy érezni lehet. A helyesírásból azt lehet leszűrni, hogy milyen mélységig érti az illető a nyelvet. Ebből a gondolkodásmódjára is lehet következtetni, az intellektusára, abból a személyiségére, stb.
2015. szept. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Alapvető elvárás, mint ahogyan a normális és épkézláb fogalmazás.
2015. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

19: én sem humán területen végeztem (és vidékről is érkeztem Budapestre, ráadásul másik országból is, ez nem kifogás), ennek ellenére mégis tudok írni. Sajnos azt kell mondanom, hogy ez nem egyetemi végzettség függvénye, mert emlékeim szerint ezeket a dolgokat én általános iskolában tanultam. ÁLTALÁNOS iskolában. Ami az általános műveltséget hivatott ugye átadni. Most tekintsünk el a magyar oktatási rendszer hibáitól, azért arra többé-kevésbé alkalmas, hogy mindenkit megtanítson írni-olvasni. És persze, nem várhatjuk el egy 10 éves gyerektől, hogy felmérje ennek fontosságát, de szerencsére ahogy idősödik valaki, annál inkább képes lesz előrelátóan gondolkodni, felfogni, hogy az igényességéhez hozzátartozik az is, hogy írásban mit produkál. De ha ezt nem hajlandó nem csak, hogy beismerni, de ha esetleg ötödikes korában még nem érdekelte, akkor mondjuk később kicsit tudatosan odafigyelni az írására, hogy utólag bepótolja ezt a hiányosságot, akkor azzal nekem nincs mit kezdenem. A mai világban nagyon sok esetben azért a fő kommunikációs csatornák írásban mennek, így kiiktatva a személyes benyomás elég fontos kis szegmensét, az emberről véleményt fogok formálni azok alapján, amit írásban látok- a helyesírás pedig egy iszonyatosan nagy véleményformáló erővel bíró valami, hiszen egyből elkezdi az ember szemét bántani egy ilyen szintű hiba, főleg, ha következetesen megjelenik, nem csak egy-egy véletlen elütés eredménye. Elhiszem, hogy sok, egyébként intelligens és művelt ember van, akiket ez nem érdekel, persze, csak azok személy szerint nem hozzám valóak. A fenti agymenésem sem egy örök érvényű igazság, csak az én személyes véleményem.


17es voltam.

2015. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

# 23/28 Időpont ma 01:07 - "és előtt vessző..." - Attól függ, milyen mondatról beszélünk, láttam már olyat, ahol a vesszőt igenis megkívánta a szöveg "és" előtt is. :-)


Kérdező, én már több, mint 10 éve érettségiztem, tanítottak valahogy, akkor a tanáraim (akik már akkor sem álltak távol a nyugdíjtól, és nagyon szigorúan vették a helyesírást) 5-ösre értékelték a helyesírásomat, de utólag kiderült, hogy volt, amit ők sem tanítottak pontosan, és azon kívül, amit én megjegyeztem, másképp is lehet (kell) használni ezt-azt. A baj (baj?) az, hogy nagyon beleégett a gondolataimba az, ahogyan engem tanítottak, és a később látott másik formulákat nem érzem logikusnak, így nem is áll rá a kezem, agyam, hogy úgy írjam le. Az új helyesírási szabályokkal is gondban vagyok. Ráadásul rendszeresen olvasok regényeket, vegyes kiadásokat (van, ami anyukámmal egyidős, van, ami új), és azt látom, hogy nem figyelnek oda kellőképpen a lektorálásra. Persze van, ami a kor sajátossága lehetett, vagy a szerző indokoltan írta úgy (Fülig Jimmy tipikus példa), de biztosan tudom, hogy van, ami indokolatlanul helytelen. Amit az ember olvas - különösen, ha nem biztos benne az olvasó, hogy az úgy sehogy sem jó -, az ragad, és a rossz is ragad. No meg az én figyelmem is lankad, amióta nem értékelik, főleg, mivel teljesen más területen dolgozom, és nem követelmény, a cél mindössze annyi, hogy meg tudjuk értetni magunkat másokkal.

Ó, igen, még valami. A számítógépes rendszereknek (telefonokon is, PC-n is...) van egy általam utált automatikus helyesírási javító funkciója, amik előszeretettel javítanak ki amúgy helyes szövegeket másra. Így előfordulhat, hogy mikor valamit elküld a felhasználó, a gép felülírta, és nem egészen az jön ki a végén, amit ő leírt. Mint gyerekkoromban a súgós játék. Én ahol lehet, ezt kikapcsolom. A másik meg a beragadt billentyűk, ez is tipikus gépes probléma, kimaradt vagy többszörözött karakterek. PC-n egy billentyűzetcsere megoldja, ha egy takarítás nem elég, de ahol bele van építve a gépbe (laptop, telefon...), ott már más a helyzet.


Szóval a helyesírást el tudom nézni, én senkinek nem szedem le a fejét, ha valamit nem jól, pontatlanul, helytelenül ír, esetleg a szarvashibákra poénosan felhívom a figyelmét. Ez nem szempont párválasztásnál, ha amúgy azonos szinten vagyok valakivel. Az viszont zavar, ha valaki mániákusan ki akar oktatni.


Ajánlom egyébként az új szabályzatot, aki még nem szerezte be, én már belelapoztam.

2015. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
29: Általános iskola... igen, kb. az első 3 osztályban ajánlott irodalmat kell elolvasni ahhoz, hogy az emberben rögzüljön a helyes írás, fogalmazás.
2015. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!