Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Neked mi a véleményed egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked mi a véleményed egy olyan emberről, aki nem tud helyesen írni? Összejönnél vele?

Figyelt kérdés

Arra értem, aki nem csak olykor-olykor téveszt, hanem az alapok sem mennek neki, például ragozásnál:

Szexbe > szexben helyett

Ebben voltam buliba > buliban helyett

Muszály > muszáj helyett

lét szíves > légy szíves helyett

felál > feláll helyett

dúrva > durva helyett


És a rövidítések: vok = vagyok, szal = szóval, és társai.


Csak engem irritál az ilyen 21. századi neoliberális lingvisztika?


2015. szept. 13. 23:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
34%
Nálam is kizáró ok, ha nem tud értelmesen írni, fogalmazni. A rövidítésektől borsódzik a hátam. Persze én vétek olykor olykor, az ilyesmivel szerintem nincs gond, de hogy a "légy szíves", "áll" és társait nem tudja leírni.. Illetve a j és ly használatától is a falra tudok mászni, és most nem pont a "muszáj"-ra gondolok. A legutóbbi ilyen az volt, amikor valakinél azt láttam leírva, hogy "megfolytani valakit".
2015. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Ha más baj nincs vele, akkor igen. 40 évesen már lassan én is ilyen rosszul írok, úgyhogy nevetséges lenne ezt felhánytorgatnom. Viszont aki ebben a kontextusban "neoliberális lingvisztikát" emleget azzal nem.
2015. szept. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez alapján fogok párt választani.
2015. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%

Hogyan értettted aztat hogy a muszály az muszáj???? Hüje vagy?

Na, szerintem az ember fülét zavarja az ilyesmi, de ettől függetlenül én a mai napig elbizonytalanodom, hogyan írják azt hogy "muszáj"...

2015. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
biztos azért írta felál-nak, mert csak hébe-hóba áll
2015. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%
Nem jönnék össze ilyennel.
2015. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
77%

Vannak "népszerű" helyesírásbeli hibák, amiket sokan elkövetnek- a "dúrva" az pl egy ilyen dolog. Meg a -nák/-nék, bár a szőr feláll a hátamon, ha valaki rosszul használja ezeket (esetleg elkezd -suk/-sükölni, hibásan), de azokat nem tekintem olyan hibának, ami tanulatlansággal jár, az sok esetben nyelvjárásból eredő dolog, illetve a szóbeli hangzása alapján írja helytelenül a szót.


Én akkor zárom ki az illetőt teljesen a jelöltek sorából, amikor a szintén iszonyat gyakran előforduló, de számomra csakis a műveletlenséggel és olvasatlansággal együtt járó hibákat ejti sorra: legjellemzőbben külön írja az igekötőt az igétől (el mentem, meg vettem, át adtam, stb). Ezek számomra megbocsáthatatlan vétségnek számítanak, legyek ezért rossz ember vagy sem. És ezt nem lehet sem a diszlexia, sem a félregépelés számlájára írni, ez a tudatos tudatlanság.


Alapvetően én úgy érzem, hogy aki az anyanyelvén (nyilván idegen nyelvűek esetében ez nem él) írni nem tud helyesen, ilyen mértékben, az egyszerűen egy intellektuálisan igénytelen ember, akire nekem nincs szükségem.


Sajnos már csináltam azt, hogy a katasztrofális helyesírása ellenére (következetesen kértem párszor, hogy azért erre figyeljen oda, de mindig csak a "tudok én helyesen írni, csak nem akarok" választ kaptam, akármikor kiírt valamit Facebookra- és ez sajnos elég gyakran volt- mindig égett a képem, hogy atyaég, ezt most miért), összejöttem valakivel, de be kell vallanom, pontosan olyan volt, mint az írása alapján gondolná valaki. És innentől kezdve nem vagyok hajlandó ebben megalkudni, kegyetlen és igazságtalan vagy sem, ezentúl akinél azt látom, hogy "fel mentem a barátomhoz meg főzni az ebédet", arról én már semmi jót nem feltételezek. Ha mindez társul az általad felsoroltakkal, akkor onnantól kezdve el nem tudom képzelni valakiről, hogy igényes és művelt emberről legyen szó, sajnálom.


Összefoglaló: azok a hibák, amiket te felsoroltál, nálam még mondhatni a belefér kategória, önmagukban, de van az a szint, aminél már nem tudok ezektől eltekinteni, és akkor már nincs kegyelem, esélye sincs párkapcsolatra nálam. Sajnos elég nyelvtannáci vagyok ahhoz, hogy ebben ne tudjak (akarjak) megalkudni.

2015. szept. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítottan diszgráfiás, akkor elnézném, ettől még lehet intelligens, értelmes ember valaki. Ha viszont arról van szó, hogy egyszerűen csak lusta volt megtanulni az anyanyelve helyesírását, szabályait, akkor nyugodt szívvel passzolom valami igénytelenebbnek a srácot, lehet lepontozni, de nekem az ilyen nem partner.
2015. szept. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
90%

# 17: Sok mindenben egyetértek veled, de a gyakorlat számomra mást mutat...

A páromnak vannak alapvető nyelvtani hiányosságai, élőszóban is (ez valószínűleg nyelvjárásból fakad, hiszen vidéken nőtt fel). Időközben rájöttem, hogy semmi okom magam "felsőbbrendűnek" tartani, csak mert humán területen végeztem, amikor ő olyan dolgokhoz ért, amikhez én hozzá se tudok szagolni... Nem csak a saját szakterületén, hanem általános műveltségben is.

2015. szept. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Mivel rám legalábbis kiábrándító hatással bírna, így azt kell mondjam komolyan befolyásolna...

Eddig mondjuk "megúsztam" az ilyesmit és nyilván nem is ez a legfontosabb belépő, úgy látszik a helyesen írókat vonzottam be :-)

2015. szept. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!