Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tanácsolják sokan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanácsolják sokan a pártalálással küszködő embereknek, hogy "adjanak le az igényeikből"?

Figyelt kérdés

Most nem azért, de nem tudatos döntés következménye, hogy ki tetszik és ki nem. Nem tudom azt mondani, hogy ezentúl az is tetszeni fog, aki eddig nem. Nem tudom azt mondani, hogy mostantól nem érdekel, ha valakinek büdös a szája, vagy nem tud két értelmes, nyelvtanilag helyes mondatot kinyögni. Ezek nem tudatos "igények", ezeken nem lehet változtatni.


Az meg, hogy itt majdnem mindenkinek ezt javasolják, aki valamilyen tanácsot kér... Mármint, a lányoknak leginkább, a pasik esetében meg szintén a nőket szidják :D De most komolyan, hogy képzeljük el ezt az "adj le az igényeidből" dolgot? Azzal is kezdjek el randizni, aki minden szempontból taszít? Minek? Hogy kapjon egy kis halvány reményt, aztán még jobban fájjon neki a visszautasítás? Én sem várom el senkitől, hogy csupán baráti jóakaratból megszánjon, és kikezdjen velem, ha egyszerűen már a bemutatkozásnál látja és tudja, hogy ebből semmi jó nem sülhetne ki.


Szóval, gyakorizók, akik szerint a pártalálásban sikertelen (nők) kérdezőknek ezt tanácsoljátok, hogy adjanak le az igényeikből- ezt ti hogyan képzelitek? Mármint, mit értetek ez alatt? Milyen gyakorlati megvalósítást vártok?


2015. jún. 20. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Ezzel arra céloznak, hogy vagy dugsz azzal akitől undorodsz vagy senkivel.
2015. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És az kinek jó? :D
2015. jún. 20. 20:08
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Tudatos elvárásokra vonatkozik.

Pl aki kiköti, hogy csak diplomásokkal áll szóba, a partnere csak kék szemű lehet, csak +185cm lehet, csak kockahasú lehet...

Amugy a nagytöbbség számára kétféle ember létezik: aki tetszik, meg aki nem. Azt meg logikus, hogy nem tudjuk tudatosan átprogramozni.

2015. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem meg teljesen reális tanács. Én ha tudom, hogy van rajtam 15 kiló súlyfelesleg, akkor minek ácsingózzak a body builder csávók után? Azoknak nem én fogok tetszeni. Így az átlagos testalkató pasik között keresgéltem és találtam is olyat, akinek tökéletes vagyok, ahogy vagyok és nekem is ő a legjobb pasi a világon már.


Most nyilván egy kis nyikhaj alacsony,s zemüveges, pattanásos nerd ne a bombacsajok között keresgéljen, mert úgysincs esélye hozzájuk. Viszont egy szintén kevésbé jó külsejű nőnél lehet esélye, és őt is megszeretheti. Ha minden np csak a szuper izmos és jóképű pasikat akarná, és minden pasi csak a modell alkatú bombanőket, akkor mi lenne a többi emberrel?

2015. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4: ezt a részét értem, szó se róla, de attól még ha a magam "kategóriájában" keresgélek, akkor is csak azt tudom megmondani, hogy az adott pasi/nő tetszik vagy sem. Tudatosan nyilván mondhatom azt, hogy ááá, rá sem nézek erre a bomba testre, mert minek, úgysem kellek neki, de attól még nem fogom tudni megmondani magamnak, hogy háh, ez a 150 kilós pattanásos pasi igazán nyerő parti.
2015. jún. 20. 20:14
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Nos, nekem is ezt mondják folyton mivel 25 éves nőként még csak nem is csókolóztam soha...de nem vagyok ronda, szinte minden nap megkapom hogy milyen csinos vagyok, de van hogy azt mondják szép vagyok. Tulajdonképpen sok pasi szerintem azt hiszi nem is lenne esélye nálam, másra nem tudok gondolni...Nem leszek együtt valakivel aki igényelen hisz én sem vagyok az, illetve akiről egy beszélgetés során lejön hogy milyen udvariatlan. Viszont tényleg azt vettem észre hogy ha egy nő nem nyomul nyilvánosan egyértelműen egy pasasra akkor várhat az örökkévaloságig is. Én meg nem vagyok olyan, aki rátapad egy férfire, nem úgy neveltek... Ne add lejjebb akkor sose leszel boldog. Szerintem a férfiak se adják lejjebb csak legyenek bátrabbak.
2015. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
ez 1 baromság! hogy add lejjebb miért te megvennél 1 olyan ruhát ami nem tetszik ? na ná hogy nem.....
2015. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Ne gondolkozz ennyire végletekben. Nyilván itt sem úgy értik a tanácsolók, hogy 150 kilós pattanásos undormányokra nyomuljunk. De sok esetet láttam már haveri körben is, a srác csontsovány, pattanásos, szemüveges, de a suli bombacsaja után ácsingózik, akinek nyilván nem tetszik, hisz nyomulnák rá sokkal helyesebb fiúk is. És akkor persze a csaj lesz a hülyep.icsa, meg a ri.banc, aki biztos csak a pénzra hajt. Nem. De nyilván mindenki meg tudja ítélni, hogy ha találhat jobbat is, akkor minek álljon egy csnyább paisval. Viszont egy duc, visszahúzódó, kevésbé szép csaj meg odalenne az örömtől, ha végre valaki rá is nézne, nem csak a bombacsajokra. És kitudja, lehet megszeretné, és aztán szépnek látná. Egy próbát megér, inkább, mint mérgelődni és szidni a szép csajokat, hogy miért nem kellek nekik? Persze, nem azt mondom, hogy olyannal ekzdjen ki,a kitől elhányja magát, de szerintem a média is sokat rontott ezen. A filmekben csak bomba nők és szuper pasik vannak, mindenhol azt nyomatják, hogy egy nő legyen szupercsinos, egy pasi meg kigyúrt, férfias... és persze, hogy akkor mindenkinek az tetszik a legjobban, nyilván. De az emberek nagyrésze átlagos vagy átlagon aluli. És akkor nekik ne legyen párjuk és inkább haljanak meg egyedül, mert azzal nem jön össze, aki a legjobban tetszene?
2015. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Egyesek úgy írnak a "túlsúlyos/kocka ne keresgéljen ilyen/olyan nőt/férfit" dologról, mintha lenne valami szabály arról, hogy az ember kizárólag ahhoz vonzódhat, amilyen ő maga. Persze nem kizárt, hogy egyesek saját magukba szerelmesek, vagy legalábbis annyira meg vannak elégedve magukkal, hogy másban is önmagukat keresik, de ez nem túl gyakori.. A duci általában nem szereti a ducikat, a vékony általában nem szereti a vékonyakat. A sportos férfi nem biztos, hogy a sportos nőket tartja nőiesnek, és egy csinos nőt sem biztos, hogy a kigyúrt pasik hoznak lázba. A vonzalom nem tudatos döntés, és nincs köze hozzá, hogy az ember hogy néz ki. Aki komolyan azt állítja, mindenki válogasson a saját "szintjén", annak nincs semmi élettapasztalata.

Aki pedig olyan igényeket támaszt a párjával szemben, mint legyen mindenképpen diplomás, legyen háza, stb, az úgysem tudna megbecsülni olyat, aki nem felel meg a kritériumainak, úgyhogy felesleges arra biztatni, adjon le az igényeiből. Majd egyedül marad, és átgondolja, valóban olyan fontos-e a lista minden pontja, vagy van, ami nem szükséges ahhoz, hogy szeretni tudjon valakit. Ameddig erre a döntésre nem saját magától jut az ember, addig csak selejtnek fogja tartani azt, akivel mégis összejön jobb híján, és az nem túl jó alap egy párkapcsolatnak.. Az "adj le az igényeidből" frázisnál nem is lehetne haszontalanabbat pufogtatni egy párkereső embernek. És akkor még számításba sem vettük, hogy az ember folyton változik, vagyis kb. évenként kellene újraértékelnie, hogy éppen milyen emberekhez "szabad" vonzódnia, hiszen felszedett/leadott 15 kg-ot, szemüveges lett, sportolni kezdett, kevesebb fizetés kap, stb.

2015. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj, hogy mindenki a legjobbat akarja már, a fiúk a bombanőt, a lányok a helyes, sportos, pénzes pasit...úgyhogy én csúnya fiúként hiába keresgélek kevésbé vonzó lányokat, ugyanúgy leszarnak és kiröhögnek. Pedig alacsony sem vagyok, sőt 190cm magas, nem vagyok csontsovány, sem kövér, rendszeresen sportolok, még ha nincs is olyan hiperszuper kigyúrt szálkás alkatom mint a kőgazdag bármitmegvehetek páwagyerekeknek és igénytelen sem vagyok a pénztárcámhoz mérten, sőt vannak barátaim, haverjaim, gyakran eljárok társaságba, bulizni, van jövőképem, egyetemen tanulok, most már dolgozni is fogok, kedves és segítőkész vagyok mindenkivel...mégis az előbbi kell szinte kivétel nélkül minden lánynak. Na persze lehet keresgetni, de ennyi megalázó és lelombozó élmény után kinek van kedve? Még beletörődni is jobb a magányba..
2015. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!