Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ítélik el a nők természe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el a nők természetes ösztöneit?

Figyelt kérdés

A férfiak elvárása a nők felé egyszerű. Azt várják el a nőtől, hogy szép legyen, ugyanis az az egészséget sugallja és az egészséges nő termékeny. Teljesen logikus, hogy a férfi akár a nők 80%-val is lefeküdne, ugyanis ő úgy biztosítja génjeinek öröklődését, hogy több utódot is nemz, ezért a nők többségét potenciális partnerének tartja. A férfi az örökítést megoldja a spermájának átadásával. Részt vehet gyermekei nevelésében, hiszen ez növeli túlélőképességüket, de azért az sem jelenthet számára problémát, ha egy-két helyre még elszórja a magvait, bízván, hogy a nő egyedül is felnevelheti a gyereket. Ennek ellenére a nő nem az egészséget nézi csak a férfiben. A női termékenység sérülékeny, már születésünkkor megtalálható bennük az összes petesejtünk és elég egy komolyabb felfázás és rögtön meddők lettünk. A spermiumok ezzel szemben folyamatosan újratermelődnek, ha roncsolja valami külső hatás őket, akkor nem kell aggódni, majd hamarosan úgy is felcserélődnek a sérült sejtek új, egészséges darabokra. Nem beszélve arról, hogy a férfi megtermékenyítőképesség kétszerannyi időt ölel fel, mint a női ivarérettség. Mivel a nő tudja, hogy neki vészesen kattog a biológiai órája, és petesejtje nem mindig kész a sperma befogadására, de az ő is ugyanúgy vágyik arra, hogy továbbörökítse génjeit, ezért nem bízza a véletlenre, nem akar olyan férfivel összeállni, aki azt mutatja neki, hogy életképtelen gyermeke fogan meg tőle. A nőnek a terhesség hatalmas testi változásokat hoz, nem végződik be a ejakukációval, mint a férfinak. A nő 9 hónapig viselős, a teste teljesen átrendezi magát és a szülés maga az orosz rulett, ugyanis egy kitágult hüvelybe belekerül egy kártékony mikroorganizmus, a nő életének annyi. (Szerencsére a mai világban ez már nem annyira aktuális, de most persze mindvégig evolúciós megközelítésről beszélek) Azután az embergyermek gyakorlatilag 4-5 éves koráig teljesen életképtelen alapból, ha egyedül hagynánk pár napon belül meghalna. A nőnek tehát a megtermékenyítés nem mást jelent, mint kockázatot, rizikót és hosszú évek munkáját, míg a férfinak inkább élvezet, hiszen neki akár szex után vége is a történetnek. (Még mindig nem a XXI. századról beszélek). Ha a nő vállalja a szülés következményeit, akkor nem a véletlenre akarja bízni. Ezért kell neki a felső 10-20%-ból férfi. Hogy a férfi státuszát megfigyelje, tudnia kell a vagyonát, a többi emberrel való viszonyát, testbeszédét, mennyire magabiztos, kiállását, fizikai felépítését, milyen sikereket ért el, stb. Ez a nőknél is teljesen tudat alatti szinten működik, befolyásolni nem lehet. De kérdem én - miért vannak a nők megkövezve a saját, természetadta ösztöneikért? A férfiakat nem korholják, hogy csak a szépség számít nekik, de a nők tudatalattiját, ami ellen semmit nem tehetnek pedig folyamatosan ócsárolják. Véleményem szerint a férfiak többsége idővel rá fog jönni, hogy a nők ilyenek, még ha a fenti gondolatmenetemet nem pörgetik le maguk előtt. Azt fogják mondani ilyenkor, hogy a hülye nőknek csak a pénzes, "alfa" pasik kellenek - ez a lebutított és hiányos megállapítása a fentieknek. Ilyenkor a férfiak két utat választanak:

1. Elkezdik hibáztatni és gyűlölni a nőket - ez a férfi végérvényesen letaszítja magát abba a bizonyos 80%-ba, a nőgyűlölet, a bizonytalanság kiütközik a mindennapjaiban és még alacsonyabb státuszba helyezi őt a nők tudatalatti szemében, ezért lenézik őt, ami még jobban szítja a nőgyűlöletét. Állítom, hogy soha, sehol, semmilyen nő nem szeretett még bele férfiba a feminafóbiájába.


2. Leszarom a nőket, magamat fogom képezni, hogy jobb ember legyek - az ilyen férfi fog feljutni a felső rétegbe. Nem hajkurássza a nőket, hanem azzal törődik, hogy több téren sikereket érjen el, és ez magától fogja a nőket vonzani, abba már nem kell energiát fektetni.


Egy fiatal lány nézőpontja. Mit gondoltok?


2015. jún. 3. 11:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
43%
már megint a picsogás..
2015. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem hülyeség az ősi ösztönökkel magyarázni mindent.Az ember azért ember mert van tudata,tud gondolkodni.Míg az állat az nem,neki ösztönei vannak.
2015. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Köszönjük az értelmes hozzászólást.
2015. jún. 3. 12:14
 24/35 anonim ***** válasza:
33%

Alapvetően jó a gondolatmeneted- tényleg a Férfihangon írnak erről legtöbbet. ("Költőnő"- te egy végtelenül ostoba liba lehetsz).

Miért ítélik el amikor beléjük kódolt ösztönökről van szó? Azért mert érdekvezérelt. Kb. ugyanúgy, ahogy a gyilkost is elítélik, noha meg lehet érteni, hogy a gyermekkora, "genetikája" determinálja hogy gyilkoljon.

2015. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Tibor: számomra izgalmas tanulmányozni az a "nyers" embert, akiről levesszük a külső hatásokat és a belső állati szintűt nézzük. Persze az igaz, amit írsz, maga az ember magatartása abból származik, hogy a benne lévő késztetések összeadódnak a külső behatásokkal. Az állatoknak csak az előbbi van meg, azért vagyunk emberek, mert nálunk létezik az utóbbi.
2015. jún. 3. 12:16
 26/35 A kérdező kommentje:
#24, hmm ez érdekes elgondolás, tetszett ez a hasonlat. De azért vegyük figyelembe, hogy ennek az egésznek maga az életben maradás a célja, a gyilkolásnak meg a halál. Az ember meglátása szerint pedig az élet jó, a halál valami vége - a rossz.
2015. jún. 3. 12:19
 27/35 anonim ***** válasza:
47%

Én vagyok, aki bőven kifejtette.

Azt is gondolom, hogy ha az evolúciós ösztönök valóban léteznének (ebben a formában, ahogy leírtad), akkor lehetetlen lett volna, hogy a mai helyzet előálljon. Szerintem, ha a nők többségében a legkiválóbb férfiaknak lettek volna hajlandók gyereket szülni és továbbá a legéletképesebb, legtúlélőbb emberek maradtak volna fent, mert a többit megették volna a kardfogú tigrisek vagy letaposták volna a mammutok, akkor nem lenne most ilyen a világ.

Most kb mindenki azt keresi, hogyan kefélhetne egy jót.


És nem csak a párkeresésre, más társadalmi jelenségeknél is úgy gondolom, hogy az említett evolúciós ösztön nem működik.


És lehet hogy sokmillió spermája van egy férfinak, de nem akarnak mindből gyereket :D Hiába képesek szórni a magot (bár van néhány kirívó példa a történelemben), átlagban egy férfi szerintem 1-5 gyerekre vágyik.


Ja és kérdező, én nem tudom, te milyen közegben vagy. De én úgy látom, hogy egyáltalán nincs nőgyűlölet vagy ez elenyésző. Inkább férfigyűlölet van. Még a férfi-férfi között is. A férfihang számomra érdekes, de sokszor azt is szélsőséges belemagyarázásnak tartom. Bár szerintem figyelemreméltó gondolataik vannak. Nekem úgy tűnik, hogy a nőgyűlölet, amit említettél, inkább válaszreakció a nők többségének a közönyösségére, illetve a férfigyűlöletre

2015. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Költőnő? ***** válasza:
#24 én inkább nem minősítenlek. Peace out.
2015. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Mindkét nem gyűlölete jelen lehet, de szerintem a nők gyűlölete ősibb, lásd. Ádám-Éva teremtéselmélete. De tök felesleges mondjuk keresni, hogy melyik volt előbb. Én úgy fejezném ki magamat szépen: csak ellentétes pólusok között létezhet feszültség.
2015. jún. 3. 12:24
 30/35 anonim ***** válasza:

Hipergámia címszó alatt van ez kifejtve:

[link]

(Érdemes a kommenteket is elolvasni.) Könyv formájában pedig:

Bereckei Tamás:-Rejtett indítékok a párkapcsolatokban, ill.Evolúciós pszichológia

2015. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!