Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiből vagy nőből van több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiből vagy nőből van több normális?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bugyuta kérdésnek hangzik és nem lehet ennyire leegyszerűsiteni. De próbáljuk meg akkor is. Ha az ellenkező nem próbál magának párt keresni, melyiknek van nehezebb dolga, ki talál könnyebben normális partnert? Nyilván mindenkinek más a normális. Melyik nemben lesz átlagosan több redflag?

ma 13:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te nagy radikalista vagy a normális definiálásánál. Aki nem bulizik általában az a típus, ahol van egy nárcisztikus terrorizáló apa, aki nem engedi el a barátaival találkozni, esetleg megveri ha kap egy hármast, vagy ha épp rosszkedvűen jön haza a kocsmából. Lányból sokkal több ilyen lehet, mert a fiúkat el szokták engedni. Csak kérdés, hogy te ilyen családú párt szeretnél-e magadnak hosszútávra, hozzájuk járva vendégségbe úgy, hogy gyakran csörög a telefonod és ők keresnek.
ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

"Pont, hogy a nőktől elvárás, hogy soha semmilyen érzelmet ne mutassanak ki, a férfiaktól sokkal többet eltűrnek."

Hát, nagyon nem.

Inkább az a kérdés, hogy milyen érzelmekről van szó.

Az tény, hogy férfiként kevésbé elfogadott, ha sír az ember, pláne, ha nyilvánosan.

Kevésbé elfogadott a megzuhanás, szorongás is, vagy bármi, amit az átlagember "gyengeségnek" értelmez.

Kevésbé elfogadott, ha olyan alapon dönt egy férfi, hogy fél valami kimeneteltől, nem kockáztat, hanem elkerülő viselkedést tanúsít.

Kevésbé hajlamosak bajba jutott férfin segíteni általánosságban.

Ilyenekre gondoltam inkább.


"A férfiak(tisztelet a kivételnek) iszonyatosan hisztériásak, érezelemvezéreltek."

Nem, magában az érzelemvezéreltségben és hisztériában nem járnak a férfiak a nők előtt semennyire sem.

Ez emberi tulajdonság.


"Ha a legkisebb sérelem éri őket, akkor emelt hangon hőbörögnek, káromkodnak, sok köztük a fizikailag agresszív is."

Igen, a férfiak között több a fizikailag agresszív.

Ezt én már elismertem az előző kommentemben is.

Azt is elismertem, hogy a férfiak sokkal nagyobb eséllyel nyomorítanak meg másokat, mondjuk maradandó kárt tesznek benne, és sokkal több közöttük a gyerekmolesztáló is, amiről muszáj beszélni, mivel a gyerekeknek közel a negyedét éri ilyesfajta bántalmazás, tehát nem marginális probléma.


"Próbálja meg ezt egy nő...Már azért rásütik, hogy agresszív, hisztériás bolond, mert normál hangon, érvekkel kiáll magáért."

Ez így van, nem tagadom, és nem is támogatom ezt a jelenséget soha.

Ez is egy probléma. Pont úgy, ahogy az is az, amit az első bekezdésben írtam a másik oldalról.


"A férfiak szervezete alapból erősebb, többet bír, kevesebb pihenést igényel, mint a nőké."

Nincs így.

A nők pl. erősebb immunrendszerrel rendelkeznek és tovább is élnek (mondjuk az utóbbinak vannak összetett, életmódbeli okai is, de nemcsak az).

Kutatásokkal azt igazolták, hogy átlagosan 20 perccel több alvást igényelnek a nők, mint a férfiak, de ugyanakkor a pihenési igényben nagyon erős egyéni faktorok vannak, amelyek sokkal markánsabbak a nemi különbségeknél.

A férfiaknak annyi az előnyük, hogy több izmot tárol a testük és több nyers fizikai erejük van


"Mégis a férfiaknak ALAP, hogy fáradtak, picsoghatnak és kiszolgáltatják magukat, pláne, ha mondjuk náthásak..."

Soviniszta, életképtelen lúzereknél alap, ja.

De ezek nem fedik "a férfiakat".


"Na, ez a viselkedés egy nőnek TILOS.Tilos fáradtnak lenni, tilos panaszkodni, még betegen se pihenjenek.Terhesen sem, szülés után sem.Soha.Dögöljenek bele a gürcölésbe, amit mosolyogva, fapofával kell tűrni, majd pihennek a sírban."

Nem tudom, hogy jött ez most ki belőled, de ha szerinted az én hozzászólásomban volt bármi olyan, ami miatt ezt jogos gyakorlatilag az én szememre hányni, akkor nagy félreértések vannak itt.

Mindenesetre nem, nem értek egyet azzal, hogy egy nőnek gürcölnie kellene, és max. a sírban pihenni, és szerintem a férfinak az is feladata, hogy terhesség és szülés esetében annyi terhet levegyen a nőről, amennyit csak tud.


"Holott alapvetően biológiai hátrányból indulnak, hiszen a nőket nem a gürcölésre, a stressztűrésre és a robotolásra alkotta meg a természet."

Érdekes elképzelés, mit ne mondjak.

Akkor bezzeg jön a feminizmus és a kvóták erőltetése, ha a férfiak akarják ugyanezekkel az indokokkal visszatartani a nőket a stresszel, gürcöléssel és felelősséggel járó pozícióktól, mint pl. felsővezetői állások, cégvezetés, magas szintű politikai pozíciók.

Természetesen nem értek egyet azzal, hogy a nők ne foglalkozhassanak azzal, amivel csak akarnak, és én támogatom azt, hogy bármilyen pozíciót betölthessenek, de azt viszont nem, hogy ha ez innentől a világ rendje, akkor biológiai hátrányokra hivatkozva nemi alapon elvárhassanak másféle bánásmódot.

Most akkor vagy az egyik, vagy a másik.

Szerintem egyik nemnek se tesz jót, ha gürcölésből, robotolásból és állandó stresszből áll az élete, senki sem ezt érdemli, éppen ezért próbálja a normálisabb réteg afelé nyomni a társadalmat, hogy alapvetően mind párkapcsolatban, mind munkahelyen, mind a családban legyenek megosztva a terhek.

ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
56%

#32 De, nagyon de.

A sírás nem az egyetlen érzelem.

A nevetés, az emelt hangon hőbörgés, káromkodás, ordibálás, fizikai agresszió az mind mind érzelemvezérelt viselkedés.

A hirtelen felindulásból emberölés, vandalizmus szintén a férfiakra jellemző, nem a nőkre.


A nők meg sírhatnak, otthon, egyedül a négy fal közt.Azt hiszem, ezt egy férfi is nyugodtan megteheti.

Munkahelyen, hivatalos helyeken/helyzetekben szintén nem tolerálja senki azt sem, ha a nők sírnának, épp ezért nem is szoktak.

Otthon meg nincs kinek sírni, mert a faszijuk úgy is leszarja magasról.

Ez a sírás=nők pont olyan mítosz, mint bármi más káros nemi sztereotípia.


A nőknek alap, hogy soha nem zuhanhatnak meg, hiszen akkor nem tudnak dolgozni ÉS gyereket nevelni.

Rengeteg egyedülálló anya nevel fel eredményesen gyerekeket, ez a férfiakról szintén nem mondható el.

Pont, hogy a nőktől elvárás a fegyelmezettség, a felelősségvállalás, hogy flottul kézben tartsanak mindent.

A férfiak meg bármilyen felelősséget kirázhatnak a nyakuból "nincs kedvük" címszóval, még a saját gyereküket is.Próbálja ezt meg egy nő.Olyan társadalmi gyűlöletcunamival találná magát szemben, hogy ott rohadna meg.

A férfiaktól ez is természetes.


Én amiket a férfiak és a nők viselkedéséről írtam, az mind tudományosan bizonyított tény.

Amit te írsz, az meg a véleményed.

ma 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
49%

#32 Amiket írtam, azzal csak azt támasztottam alá, hogy a férfiak mennyivel érzelemvezéreltebbek a nőknél, és hogy mennyivel jobban tolerálják az emberek a férfiak hitványságát, lustaságát, devianciáit, mint a nőkét.

Nem mindent azért írtam, mert te azt megemlítetted.

ma 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
61%

"A nevetés, az emelt hangon hőbörgés, káromkodás, ordibálás, fizikai agresszió az mind mind érzelemvezérelt viselkedés."

Így van, és ezeknek a nagy részék mindenféle nemű ember nagyszerűen űzi is.


"A hirtelen felindulásból emberölés, vandalizmus szintén a férfiakra jellemző, nem a nőkre."

Már rég elismertem, szerintem minimum 2x is.


"Munkahelyen, hivatalos helyeken/helyzetekben szintén nem tolerálja senki azt sem, ha a nők sírnának, épp ezért nem is szoktak."

De igen, szoktak, kár is tagadni.

A saját szememmel láttam nem 1x, nem 2x.

Ezt nem megalázásból mondom, szerintem a sírás egy teljesen normális érzelmi reakció, senkit sem ítélek el érte.

Amikor ilyesmit láttam, akkor többen is vigasztalták a nőt, volt, amikor én magam is.


"Otthon meg nincs kinek sírni, mert a faszijuk úgy is leszarja magasról."

Kinek a faszija?

Ez már rég nem társadalmi kérdések általános és értelmes boncolgatása, már ne is haragudj.


"Ez a sírás=nők pont olyan mítosz, mint bármi más káros nemi sztereotípia."

Nem mítosz.

Tudod, erről is vannak tudományos források, amelyek igazolják, hogy a nők többet sírnak és intenzívebben is.

Azt meg egyáltalán nem írtam, hogy a nők egyenlőek a sírással.

Én is sírok, az összes közeli férfi barátomat is láttam sírni, és apámat is.

De tény, hogy nőket jóval többször, és az is tény, hogy egy nő részéről pozitívabb a fogadtatása.

"Egy férfi ne sírjon" ugye.


"A sírás nem az egyetlen érzelem."

Más példákat is hoztam.


"Rengeteg egyedülálló anya nevel fel eredményesen gyerekeket, ez a férfiakról szintén nem mondható el."

Nem, nem nevel fel rengeteg egyedülálló anya eredményesen gyereket.

A többségük lelkileg sérült.

Az való igaz, hogy a férfiak alapból ritkábban nevelnek gyereket egyedül akár eredményesen, akár nem, de az is igaz, hogy a bíróságon hátrányban vannak az anyával szemben akkor is, ha szeretnék ők nevelni a gyereket.

Ha az anya nem extrém módon alkalmatlan, akkor nem sok esélyük van rá.

Nem azt mondom, hogy tömegesen akarnák, de ha akarják, akkor ez van.

A gyerekneveléssel az a helyzet, hogy akár egyedülálló szülő neveli, akár családban nő fel, nagyon nagy részük sérült. Ezért pedig mindkét szülő felelős az esetek többségében.

Az a baj, hogy a komplett társadalom beteg még mindig, és mindig is az volt.


"A férfiak meg bármilyen felelősséget kirázhatnak a nyakuból "nincs kedvük" címszóval, még a saját gyereküket is.Próbálja ezt meg egy nő.Olyan társadalmi gyűlöletcunamival találná magát szemben, hogy ott rohadna meg."

Ugyanazt a gyűlöletcunamit érdemelné a férfi is ilyen esetben, ezzel egyetértek, ebben nem kellene kettős mérce.


"A férfiaktól ez is természetes."

A magukfajták körében természetes. A nők többsége undorítónak tartja ezt a hozzáállást, és a normálisabb férfiak is, tehát a társadalomnak több, mint a fele nem tartja természetesnek, sőt, taszítónak tartja.

Mégis van amúgy egy nagy rakás nő, aki leáll olyan faszival, aki az előző családját otthagyta, és közösen fújtat az exfeleségre és a gyerekekre is, és simán, minden további nélkül elhiszi, hogy az ex maga a sátán és szándékosan a férfi ellen neveli a gyerekeket, mert született gonosz. Hány ilyet láttam már. :)


"Én amiket a férfiak és a nők viselkedéséről írtam, az mind tudományosan bizonyított tény."

Egy része valóban az, azt el is ismertem már rég.

A másik részét nem minősítem.


"Amit te írsz, az meg a véleményed."

Nem. Bármelyikről tudok linkelni releváns forrást.


"Amiket írtam, azzal csak azt támasztottam alá, hogy a férfiak mennyivel érzelemvezéreltebbek "

Ezt nem támasztottad alá és nem is teheted, mivel nem igaz.

Van már elég sok kutatás erről, és egyik sem azt bizonyítja, hogy a férfiak érzelemvezéreltebbek lennének, hanem azt, hogy nagyjából egyforma ebben a két nem.

ma 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
11%
33-34 Folytasd, már alakul. :D Kijön hamarosan a vitapartneredből az elnyomást éltető soviniszta aki tojik a tényekre. Forog a gyomrom hogy a mérsékeltség látszana mögül akar hülyének beállítani minden nőt és passzolni a felelősséget a nőkre. Nem sok hiányzik már és elkezd fröcsögni.
ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!