Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Számotokra mit jelent demiszex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra mit jelent demiszexuálisnak lenni, hogyan élitek meg ezt?

Figyelt kérdés
Sokszor azt érzem, hogy kilógok a sorból, barátaim folyamatosan azt mondják, hogy rá kell ugrani a nőre és csinálni kell, nekem meg ez sokkal lassúbb folyamat. Lassú vagyok érzelmileg s érzelmek nélkül nem gondolok szexre.
tegnap 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel semmi baj szerintem, én sem ugranék rá egyből egy nőre, pláne nem mások unszolására.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

It's okay ez teljesen rendben van. Ne akarj azért megváltozni, mert ők mások.

Ha van valaki aki tetszik nyiss felé, de elég a saját tempódba haladnod. Amúgy is ma már ritka ha egy férfinak nem állatias a szexualitása

tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Bárcsak többen lennének demiszexuálisak. Egyáltalán nem baj, hozzád hasonló beállítottságú nőkkel ismerkedj.
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Őszintén, akkora viszonyítási alapom nincs, mert nem tudom, milyen nem demiszexuálisnak lenni. :D Sokkal könnyebb most, amikor még nem tudtam, hogy az vagyok, mert magamat hibáztattam a beállítottságomért, most pedig már teljesen elfogadom, és együtt tudok élni vele.


Szerintem az, hogy csak érzelmek kialakulása után érzek szexuális vonzalmat, nem hátrány, sőt. Ad egyfajta biztonságérzetet, hogy a kapcsolat a megfelelő lábakon áll, és - reménység szerint - nem csak a testiségről fog szólni, hanem komolyabb irányba halad. Ez a kialakulás nálam nem vészesen hosszú idő (hallottam pl. olyan demikről, akiknek fél évbe, egy évbe is beletelt, ettől én messze állok), úgyhogy szerencsére ez a másik fél részéről sem "kibírhatatlanul hosszú".


A hátránya nyilván az, hogy volt már olyan, hogy siettettem volna a

vonzalom kialakulását, jobban esett volna, ha az első pillanattól kezdve ott van, illetve mindig ott van bennem a félsz, hogy hogy reagál majd a jövendőbelim arra, hogy demi vagyok, sérti-e az egóját, ha aszex-spektrumosként, vagy queerként hivatkozom magamra (nyilván ezt olyan körökben teszem meg, ahol tudom, hogy elfogadják), de eddig nem találkoztam elutasítással.

tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sokszor azt érzem, hogy kilógok a sorból, barátaim folyamatosan azt mondják, hogy rá kell ugrani a nőre és csinálni kell, nekem meg ez sokkal lassúbb folyamat. Lassú vagyok érzelmileg s érzelmek nélkül nem gondolok szexre."

Nem az a lényeg, ráugranál-e, nyilván elég sok embernek kell több-kevesebb érzelem, bizalom, biztonság a szexhez (gyakran olyanoknak is, akinek csak a szája nagy). Az a kérdés, maszturbálsz-e olyan nőkre gondolva, akivel nincs közeli érzelmi kapcsolat? Ha igen, akkor nem vagy demiszexuális.

ma 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Bárcsak többen lennének demiszexuálisak."

Nem akkora buli, hogy csak akkor tud kiderülni, vonzódsz-e a partnerjelölthöz, amikor már szoros érzelmek kötnek össze. A lelki szerelem már nagyban dúl, a testi részből meg lehet, hogy nem lesz semmi.

ma 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!