Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők társkeresési értéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők társkeresési értéke drámaian lecsökken, ha gyereket vállalnak? Ezért sem mer sok nő belevágni a gyerekvállalásba, mert tudja hogy mindent egy lapra tesz fel?

Figyelt kérdés

Azt látom az ismerőseim körében, hogy azok a nők akik gyereket vállalnak, de szétmegy a kapcsolatuk, onnantól kezdve nagyon limitált lesz a választékuk férfiakból. Tehát minőségi zuhanás lesz, a jó pasiknak nem fognak már kelleni gyerekkel, még akkor sem ha sikerül visszanyerniük a szülés előtti alakjukat. Valahogy nincs annál taszítóbb dolog mint más férfi gyerekét nevelni.

Az oroszlánoknál és egyéb emlősöknél például - amikor alfahím váltás van - akkor az új alfahím konkrétan elpusztítja az előző hím kölykeit, mert a saját génjeit részesíti előnyben. Valami ilyesmi lehet benne mélyen az emberekben is, más férfi génjeit hordozó kölyköket egyszerűen nem szeretne nevelni, mert a saját egóját nagyon rombolja.


ma 14:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Egy másik nő gyerekét nevelni is taszító 🤷‍♀️
ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem amikor két ember oda van egymásért, vagy szerelmesek egymásba egyáltalán nem izgatja őket, hogy van-e gyerek mert lehet közös is nyugodtan. Vagy ha pl. valamelciknek nem lehet,de szereti a gyerekeket az tuti nem bánja, hogy a párjának már van. Persze ha valaki inkább a "listát" preferálja mint az érzelmeket az nem fog boldog lenni hiába pipál ki mindent a listáján.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom ezt. Nekem nincs gyerekem, nem is akarok, de mindig meghatnak azok a videók, főleg Amerikából, amikor a nevelőapuka "gyerekének fogadja", vagy a gyerek "szülőjének fogadja" az apukát. Az valahogy... pont amit írsz, nem ilyen alantas állati dolog, hogy csak a véremet szeretem, hanem ott igazi szeretet van.


Volt az a video is, mikor a kislány, akit a férfi születése óta nevelt, először hívta dad-nek, és a férfi lefagyott, és elsírta magát.


Nekem ezek a videók azok, amiktől úgy érzem, van jó a világban, és vannak férfiak, akik ötcsillagosak.

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Szerencsére nem az állatok szintjén élünk. Szerinted az örökbefogadás is taszító vagy mi???


Amúgy nem minden elvált anya keres "új apát" a gyerekének, van akinél eleve szó sincs róla hogy "nevelje" a gyereket az új partner, ez nem így működik.

ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem ez a legfőbb oka, hanem az, hogy tartanak az anyagi nehézségektől vagy magától a szüléstől/az azzal járó fájdalomtól.


Sok férfi akad, aki képes elfogadni más gyerekét.

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%

Egyátalán nem lesz limitált a választék. Csak a lehetőségek ablaka helyeződik át, de ez az idő előrehaladtával alapból megtörténik, semmi köze hozzá annak, hogy időközben szült egy gyereket és tönkre ment egy házasság. A dolog kulcsa itt is a nők kezében van, akik ilyenkor az exet próbálják meg túlszárnyalni. Azaz: gazdagabb, jobb kinézető pasit akarnak, amivel Ők maguk szűkítik be a lehetőségek tárházát. A jó pasiknak ugyanis valóban nem Ők kellenek, hisz egy jó pasi megszerezhet egy nullkilométeres fiatal jó nőt is, minek állna le utánfutóssal. A kevésbé jó pasik (esetleg kevésbé leharcolt elvállt pasik) viszont jobban értékelnék Őket, na ezek meg az ilyen nőknek nem kellenek.

Van bennük néha egyfajta látens Stockholm szindróma is. Főleg amelyik bántalmazó kapcsolatból lépett ki. Olyan, mintha hiányozna nekik a verés .... de komolyan mondom. Az ilyen nő szóba se áll egy birkaszerénységű pasival, egy alkoholista vadbaromtól meg szó szerint elalél.


A gyerek ilyenkor kulcs. A nő természetes módon jobban fog ragaszkodni a saját gyerekéhez, mint bármilyen más férfihoz, akivel kapcsolatba kerül. Nem az alfahím effektus a probléma, hanem pont az alfahím-FÓBIA. A konfliktus ilyenkor ugyanis abból adódik, hogy a gyereknevelésbe az új apuka ha akarna se szólhat bele, mert a gyerek bármit is tesz, azonnal az anya védelmébe kerül - mintha féltené, hogy az alfahím épp felfalni készül a kicsnyét. Akkor is, ha anyuka tudja, hogy "prüntyőkén" rosszat tett .... bevédi, amivel a pót-Apa a gyerek szemében is egyre inkább gonosz színezetet kap. Mellesleg ezzel anyuka a felszín alatt máris megágyazott egy mostoha Apa - mostoha Gyerek konfliktusnak. És ez nem férfiegó kérdése és nem a gének problémája.

ma 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

"nullkilométeres fiatal jó nőt is"


Hogy lehetsz ennyire undorító.

ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
11%
Hasonló kérdésnél leírtam a saját szituációmat aztán egy nő végighörögte a komment szekciót miattam. Nálunk az a képlet hogy ha szófogadó a gyerek (perpill még túl kicsi ahhoz hogy be lehessen skatulyázni) akkor valszeg jóban leszünk de nem célom hogy a szimpátiáját elnyerjem hidegen hagy ő miként tekint rám, nagyvonalakban kuss lesz a neve, úgyis saját gyerek folyamatban, arra összpontosítok. A kuss résznél nem taplóságot kell elképzelni hanem rezignált érzéketlenséget, távolságtartást. Semmi olyat nem teszek amire elsüthetné évek múlva a "nem vagy az apám" szöveget mert látványosan nem török ilyen babérokra, ugyanakkor erősen javallott ha a köreimet nem zavarja.
ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%
Csak szeretnéd ha úgy volna.
ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
22%

Nem drámaian, ám bizony lecsökken egy nő értéke, ha ugyan gyerek van, de apuka meg sehol.

Társkeresésnél ez teljesen normális, mert a szülési tendencia valamennyire csökken, így azoknak a nőknek a számaránya is, akik egynél több gyereket szeretnének. A bökkenő meg ott kezdődik, ha én férfiként szeretnék saját gyereket.

Nem kell rögtön a csúnya egóra és a gonosz állati ösztönökre gondolni. Elég a józan paraszti ész alapján feltenni a kérdést: Azért tanulok, fejlődök és dolgozok, hogy egy olyan valakit segítsek egész hátralevő életemben, akihez semmi közöm, nem is akartam, vagy egy olyat, akihez elég sok közöm van és akartam is?

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!