Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társkeresésre akkor sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társkeresésre akkor sem érdemes rágörcsölni, ha valaki szeretne családot és már sürgetné az idő?

Figyelt kérdés
Igazából pszichológusok is mindig azt mondják, hogy nem érdemes görcsölni, nem kell stresszelni, előbb-utóbb úgyis összejön, addig ki kell élvezni a szingli létet. Mondjuk huszonéves korban ez még igaz is lehet, de ha mondjuk valaki elmúlt 35 és szeretné, hogy legyen gyereke, most nőkre gondolok elsősorban, akkor azért már nincs éppen olyan sok ideje válogatni. Persze az sem megoldás, hogy rögtön az első jöttmenttel összeálljon, de kétségkívül van itt egyfajta időnyomás, ezt kár lenne tagadni. Ilyen esetekben hogyan lehet kezelni a helyzetet?

aug. 9. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

A rövid válasz az hogy nehezen.

Alapvetően szerintem nincs olyan dolog az életben amire "érdemes" lenne rágörcsölni. Ez jellemzően nem egy választott reakció. Egy 35 feletti nőnél bizony már zárul az a bizonyos biológiai ablak, amíg van lehetősége gyereket vállalni. Viszont egy családalapítást emiatt elkapkodni megint nem egy jó dolog.

Saját ismerettségi körből is van több példám ahol már első randik környékén ez volt a fókuszban, mert hogy a kor miatt kifutnak az időből. Az egyik helyen 2 gyerek után már válnak. A másik helyen még együtt vannak, de abban a kapcsolatban 0 szeretet van. Az egészet egy projektként kezelik, hogy kell a gyerek, mert kell a család, és most utolsó pillanatban egymásra akadtunk, és szar, meg nem vagyunk kompatibilisek, de akkor is, mert már nincs idő mással ismerkedni.

Ha valaki nőként 35 éves koráig nem találta meg a családalapításra megfelelő partnert, akkor én, nyilván könnyelműen mondom, de ezt lehet el is kéne engedni.

Ha idáig nem volt fontos akkor valószínűleg amúgy se ez volt élete álma. Azok az ismerősem, volt osztálytársak, munkatársak, stb, akik nagyon családot akartak, már lebabáztak 20on évesen. Ha valaki a karrierre koncentrál, vagy bulizgat, meg kalandozik és közben elmennek mellette az évek, az már ne sopánkodjon 35 felett hogy családot akar.

Egy gyerekvállaláshoz szerintem legalább 2-4 éves stabil, erős párkapcsolat kell. 35 felett erre már nincs idő, ezért kapkodás lesz belőle, meg válás, és egyedüli gyereknevelés az esetek 90%ában.

aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Hogy hogyan lehetne kezelni, az egy nehéz kérdés, de ez a nem kell stresszelni, ne görcsölj rá, előbb-utóbb úgyis összejön, ha nem keresed, akkor talál majd rád meg a többi hasonló szöveg óriási butaság, ami elég csúnyán félrevihet. És egyébként pont huszonéves korban! Amikor még jobban vannak lehetőségek és szabad jelöltek, csak igenis aktívan keresni kell őket és tenni érte, hogy összejöjjön. Ha laza vagy, elengeded a témát, nem foglalkozol vele, és úgy állsz hozzá, hogy majd jön, amikor jönnie kell, akkor könnyen azon kaphatod magad, hogy hoppá, itt a 30 meg a 35, nincs hol ismerkedni, főleg nincs kivel, mert minden jó választás foglalt. Na, ekkor lehet jól kétségbeesni és rágörcsölni, aminek persze a világon semmi értelme, de könnyen belátható, hogy ettől még teljesen indokolt. Engem például ez bírt rá - minden ellenérzésemet félretéve - a társkeresőn való próbálkozásra, majd miután nem jött be, ezzel a hátsó szándékkal vállaltam be családon belül egy rendszeres szívességet/segítséget, hogy akkor majd hátha személyesen, egy olyan helyen, ami elvileg abszolút alkalmas ismerkedésre is, valami csoda folytán nekem is szerencsém lesz és összejön. Hát nem. Így most már tényleg teljesen, 100%-ig kilátástalan a helyzetem, miközben csak 30-as vagyok, az élet krva hosszú lehet még, nekem pedig már mostanra is bőven elég kijutott a "szingliségből", férfi-nő kapcsolódás- és intimitásnélküliségből.
aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Én akármennyire is vágynék gyerekre, ha nem érzem a partneremet megfelelőnek magamhoz és apa szerepre, akkor inkább nem fogok gyereket szülni. Azért, hogy aztán szingli anyuka legyek és 3 munkahelyen gürizzek, meg semmi szabadidőm ne legyen a gyerek mellett, vagy el kelljen viselnem valakit magam mellett, akit nemis szeretek…hát ilyen életre abszolút nem vágyok, akkor inkább maradok szabad szingli és szexelgetek kedvemre🤣
aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
"meg semmi szabadidőm ne legyen a gyerek mellett" - Nyugi, rendes társ mellett se lenne igazán szabadidőd, ha lenne gyereked.
aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én régóta nem göröcsölök ezen, 3 éve közöm sem volt nőhöz. Szóval ha akarsz kapcsolatot, házasságot, gyereket akkor érdemes "görcsölnöd" rajta. NEM fog magától jönni a dolog, NEM fog "megtalálni" a szerelem, NEM fog senki besétálni az életedbe! Az "előbb-utóbb összejön" egy rohadt nagy bullshit, baromság.

Persze, ha jól nézel ki akkor valóban így van, meg ha minden más téren is alapvetően rendben vagy. De ha nem érdekled a nőket, leszarnak és ez mindig is így volt, akkor sajnos esélytelen lesz a dolog. Hacsak nem kezeled abszolút prioritásként a társkeresést.

aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#4 ez tény, én mondjuk nem is vágyok gyerekre, de ha majd 35 évesen beütne nálam emiatt a pánik, majd mindig emlékeztetem magam erre.
aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ilyet könnyű mondani, hogy el kell engedni, de a mondás is úgy tartja, hogy egy nő bármire képes azért, hogy gyereke legyen vagy ne legyen. Azzal egyetértek, hogy elkapkodni nem kell, de azért vannak pozitív példák is arra, hogy valaki későn házasodott, alapított családot és működött, nem kell általánosítani, ha van kedve, az illetőnek, miért ne próbálja meg.
aug. 9. 12:42
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Ha bármire képes akkor előbb kellett volna gondolkodni. Ha meg 35 évesen jut el idáig akkor barátkozni kell a gondolattal hogy ez már elúszott.

Senki nem mondja hogy lehetetlen. A lottón nyerni se lehetetlen, arra is vannak példák. Én csak azt mondtam hogy normális esetben az ember azért ismerkedik hogy találjon valakit akivel jól érzi magát, és ha ez működik hosszú távon akkor lehet házasság meg család. 35 felett már háttérbe szorul ez, és akkor egyből a gyerek a fókusz, mert elszaladt az idő, és sokkal gyakrabban kudarc meg válás a vége, mert nincs idő tisztességen megismerkedni.

Persze vannak jó példák is, de arányaiban jóval kevesebb mint rossz.

aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

És férfinél ez nem ugyanúgy igaz? Ott lazán belefér a 35 év?

aug. 9. 13:00
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Férfiaknál teljesen más a helyzet, mert ott a nemzőképesség megmarad.

Al Pachino 83 évesen lett apuka, Mick Jagger 73 évesen... de hogy ne menjek ilyen messze, nekem apukám 46 éves volt mikor én megszülettem. Nem mondom hogy ideális, de sokkal könnyebb.

A nőknél sajnos 40hez közeledve már egyre kisebb esély van a természetes fogantatásra, ráadásul ezzel egyidejűleg magasabb az esélye a komplikációknak. Ideális esetben egy nőnek szerintem célszerű lenne 35ig bezárólag megszülni annyi gyereket amennyit szeretne, nem akkor kell elkezdeni gondolkodni a családalapításon.

Az erre alkalmas férfiak eleve akkorra már jóeséllyel foglaltak, esetleg elváltak már 1-2 saját gyerekkel a hátuk mögött, és nem biztos hogy már akarnak további gyereket vállalni mással. Gyakorlatilag minden tekintetben gyötrelem ha egy nőnél ilyen korban kattan csak be az anyai ösztön.

aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!