Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társkeresésre akkor sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társkeresésre akkor sem érdemes rágörcsölni, ha valaki szeretne családot és már sürgetné az idő?

Figyelt kérdés
Igazából pszichológusok is mindig azt mondják, hogy nem érdemes görcsölni, nem kell stresszelni, előbb-utóbb úgyis összejön, addig ki kell élvezni a szingli létet. Mondjuk huszonéves korban ez még igaz is lehet, de ha mondjuk valaki elmúlt 35 és szeretné, hogy legyen gyereke, most nőkre gondolok elsősorban, akkor azért már nincs éppen olyan sok ideje válogatni. Persze az sem megoldás, hogy rögtön az első jöttmenttel összeálljon, de kétségkívül van itt egyfajta időnyomás, ezt kár lenne tagadni. Ilyen esetekben hogyan lehet kezelni a helyzetet?

aug. 9. 10:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi az, hogy “bármire képes”? Nem kétbites ösztönlények vagyunk. Ha nincs megfelelő partner, anyagi háttér stb, akkor nem fogok szülni, mert az eszemet jobban használom, mint az ösztöneimet…
aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Rágörcsölni tényleg nem érdemes, de ez nem azt jelenti, hogy ne is tegyél érte semmit. Az nem görcsösség, ha valaki aktívan keres. Az a görcsösség, és az a nem jó, ha valaki erre rá van fixálódva, mindenhol pasikat / csajokat hajkurászik, a gondolatai annyira csak erre vannak koncentrálódva, hogy konkrétan kudarcot vall az élete többi részében... ez a fajta erőlködés nem egészséges, és nem is vonzó általában, mert izzadságszagú és ijesztő.
aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az előttem szólóval a rágörcsölés mindig ront a helyzeten.


Tenni viszont lehet aktívan a dolgokért és sokszor ennek meg is van az eredménye. Szerintem egyébként ebben a helyzetben az lenne a fontos, hogy a hölgy tisztázza azt, hogy mire vágyik a férfiakban, a kapcsolatban, a családban és ezt tanulja meg kommunikálni. Tehát ne vesztegesse az idejét olyanokra, akikkel nem egyeznek meg a céljaik és értékrendjük. Ezzel sok időt meg lehet spórolni, de huszonévesen ezek amúgy hasznos tapasztalatok tudnak lenni.


Emellett én lehet hogy elmennék egy pszichológushoz, esetleg coach-hoz és elkezdenék dolgozni ezen. Milyenek voltak a korábbi kapcsolataim? Mi nem működött? Hogyan viselkedtem? Hogy lehetne ezt másként? Milyen vagyok én és milyen férfiakat keresek? Lehetséges-e ezzel a típussal, amire vágyom? Hogyan tudok jól kommunikálni egy kapcsolatban? Esetleg megnézni a gyerekkori dolgaimat, esetleges kapcsolódási hibáimat, a hozott sémáimat. Ezek mind számottevően tesznek azért, hogy valaki párt találjon.

aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Fogalmam sincs, miért hiszik még mindig sokan, hogy csak a nők biológiai órája ketyeg. A férfiak nemzőképessége pontosan ugyanúgy csökken, hanyatlik a kor előrehaladtával, mint a nőknek. Már rég bebizonyították, hogy a spermák egyre rosszabb minőségűek, ahogy öregszenek.


Mindig valahogy a nőre fogják, ha nem jön össze a baba vagy valami baja lesz. Ez a hülyeség még a régi vadpatriarchális világból maradt fent, ami a férfiakat legyőzhetetlen félistenként próbálta bemutatni. A pasik ugyanúgy lehetnek terméketlenek vagy problematikusak ebből a szempontból.

aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 NTBS ***** válasza:

Nem szabad.

Azzal növeled a rossz választás esélyét.

aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az online társkeresőkről azt kell megjegyezni, hogy ott mindkét nem (majdnem) ugyanazt keresi. A nők a párjukat, a férfiak egy pár lyukat...
aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!