Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az, hogy a neten bármelyik nőre rá merek írni, míg az utcán nagyon ritkán merek leszólítani?
Utcán közvetlenebb asszem...
De hidd el, ha nem mered az nem rossz jel.
Attól hogy képes vagy rá nem jelenti hogy meg is kell tenned.
(tapasztalat)
Az internet és a közösségi média használatának elterjedésével az emberek egyre inkább hajlamosak különböző online identitásokat kialakítani, amelyek eltérhetnek a valós életben mutatott személyiségüktől. Ez a jelenség, amelyet a pszichológia és a szociológia online disinhibition effect-nek, online gátlástalansági hatás-nak fordítva, arra utal, hogy az emberek az internetes kommunikáció során hajlamosak kevésbé kontrollálni magukat, mint a való világban.
Az online ismerkedés népszerűségének egyik fő oka, hogy az internetes kommunikáció sajátos jellemzői miatt, mint például az anonimitás, a fizikai távolság, és az aszinkronitás, lehetővé teszik, hogy az emberek bátrabban és nyitottabban fejezzék ki magukat, mint a valós életben. A jelenséget a pszichológiában az "online gátlástalansági hatás" magyarázza, amit fent írtam.
Az online ismerkedés tehát sokak számára könnyebb lehet, mivel a közvetlen fizikai jelenlét hiánya csökkenti a szorongást és az elutasítástól való félelmet. Az emberek az interneten gyakran olyan dolgokat is megosztanak magukról, amelyeket személyesen nem tennének meg, ezáltal gyorsabb és mélyebb kapcsolatok alakulhatnak ki, legalábbis kezdetben.
Azonban ennek a könnyedségnek van egy árnyoldala is.
Az online identitás, amelyet az emberek az ismerkedés során létrehoznak, gyakran eltérhet a valós személyiségüktől. Mivel az online térben könnyebb idealizált vagy szerkesztett képet mutatni magunkról, ez a disszonancia problémákat okozhat, amikor a kapcsolat átlép a valós életbe. A kezdeti könnyedség tehát sok esetben kihívásokat rejthet magában a hosszú távú, autentikus kapcsolatok kialakításában.
Mert online nem ér valódi visszautasítás, a legrosszabb dolog ami történhet, hogy a csaj nem ír vissza. Élőben meg olyan szempontból más, hogy valóban át kell élned egy visszautasítást. Látni fogod a csaj tekintetében a megvetést, undort, vagy diszkomfort érzetet, és ilyen szempontból nem fog benned sem egy jó emléknek megmaradni az egész.
Ezért lett ennyire népszerű az online társkeresés, mert ezt el lehetett kerülni. Sőt ugye ettől tovább léptünk, és már nem is kell ráírni a csajra csak ha már match-eltetek. Meg most már olyan társkeresők is vannak, ahol csak a nők írhatnak rá férfiakra, fordítva nem, mert 10-szer annyi férfi felhasználó lett, pont ebből a kényelemből fakadóan.
Na vajon? Arc nélkül ráírni valakire, aki ha bolond, csak kiikszeled, miért lenne könnyebb?
Mike Tysonnal vitatkozni is könnyebb online, mint élőben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!