Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet úgy valaha egészséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy valaha egészséges párkapcsolatom, ha ilyen belső konfliktusaim vannak a szerelemmel kapcsolatban? Honnan tudhatom, milyen férfi való nekem?

Figyelt kérdés

Először is nem tudom eldönteni, hogy el akarok és tudok-e köteleződni avagy sem, viszont amikor valakivel elkezd alakulni valami, vágyom rá, hogy egy mély kapcsolat meg szenvedélyes szerelem legyen köztünk és az tartós legyen.

De számomra rémálom az a gondolat, hogy mindketten reggeltől délutánig dolgozunk, majd hazamegyünk és gyereket nevelünk, takarítok, főzök stb. hétvégente meg a babakocsit tologatjuk valami közeli parkban. A monotonitással szintén így vagyok.. jó lehet az összeköltözés, de milyen mindennap ugyanazzal az emberrel lenni?


Fontos nekem a szabadság és a kötelék egyszerre, de egyelőre azt sem tudom, hogy érzelmileg hogyan viszonyulnék valakihez. Régen ment és tök oké voltam ebben, de a legutóbbi emberrel nem, hiába voltak érzelmek részemről, nem tudtam felszínre hozni és igazán kimutatni (nyilván ennek több oka is volt).

Eddig nem találtam olyan embert akivel hosszútávon minden működött volna és valami mindig hiányzott, soha nem volt teljes a dolog. Szeretnék egy szabad életet, ahol eleve fizikai és anyagi szabadságban élünk a másikkal és a gyerekeket is (majd ha úgy érzem, hogy tőle akarok) ilyen szellemben neveljük, de nem azzal telik az életem, hogy erre áldozom minden időmet és erről szól csak, hanem változatlanul tudom magam élni, élvezni az életet, utazunk (vagy utazok) amikor akarunk és ha kell, akár annyira flexibilis a másik, hogy elköltözünk egy másik országba.


Az is bajom, hogy a férfiak vagy teljesen félreismernek, rosszul ítélnek meg és oda meg vissza vannak értem eleinte (ami jogos, de nem csak abból állok, amit az elején látnak, az csak egy szelet... és vhogy ezt senki nem képes felfogni) vagy én akadok össze olyannal, akibe beleesek, mint vak ló a gödörbe, de amúgy rohadtul semmi köze a valósághoz, mert nem felel meg nekem (nem vagyunk egymáshoz valóak), csak kivetítek rá valamit.

Egyrészt mivel a legtöbb ember szépnek, vonzónak tart és nem csak külsőleg, de a személyiségem is, nem normális tempóban közelednek, hanem hirtelen akarnak mindent és ez nekem nagyon sok.

Aztán sokan ott rontják el, hogy jól elvagyunk az elején, de csak kibukik, hogy mély érzésű vagyok és egyszerűen NEM KÉPESEK felnőni a feladathoz meg hozzám, valamiben tuti nem hozzák a szintet. Nem tudom, hogy én vagyok túl bonyolult, velem van a baj?

A másik, hogy az értékrendek is ütközni szoktak: bár fontos a szabadság, de ez alatt inkább arra gondolok, hogy semmit se keretek között vagy kötelezően csináljunk, csak érzésből, ahogy jól esik. De vannak annyira alap dolgok, amelyeknek eddig egy férfi sem felelt meg. Vagy felszínesek, vagy unalmasak, vagy gerinctelenek, vagy olyanok mint a r*bancok csak férfiben és még sorolhatnám. Lehet, hogy nekem nem is való kapcsolat?


Ha már kapcsolat, akkor alap lenne az őszinteség meg az, hogy jóban-rosszban, hűségben egymás mellett, legalábbis elméleti síkon, de jelenleg azt érzem, hogy a gyakorlatban kicsit félek attól, hogy mivel járna ez évtizedeken keresztül és milyen érzés lenne tényleg mélyre menni, megnyílni vagy leginkább ugyanazt a kapcsolatot ápolni hosszú időn keresztül. Lehet csak azért, mert soha nem tapasztaltam igazán ezt az érzést és keresem tudat alatt, de nem tudom elhinni, átérzeni? Hogyan oszlathatnám el ezeket a kétségeket?


És akkor ott van a szex meg kémia is: szerintem rettentő fontos, de önmagában nem elég, eddig csak egy emberrel volt fenomenális és majdnem csak az volt jó. Fájdalmasan is végződött.


Honnan tudom, ha megtalálom az igazit? Mostmár arra rájöttem, hogy semmibe sem szabad gyorsan beleugranom, nagyon sokat kell ismerkednem hogy meglássam az igazi énjét egy embernek és rájöjjek, nekem való-e, de mi van, ha még így is félrenyúlok? Tényeg félek már bármibe is belemenni...


A másik: ez a kispolgári módon randizás, hogy tinderezünk meg online beszélgetünk, aztán találkozunk valami klisés helyen pár órára, nem az én világom. Talán egyszer volt ilyen, de ezenkívül mindig érdekesen alakultak a dolgok vagy személyesen "véletlenül" ismertem meg azt az 1-2 embert, akivel kapcsolatom volt. De a legjobb az volt, amikor elmentünk ide-oda és úgy ismerkedtünk. Igaz, végülis nem kerültünk elég közel egymáshoz.


Lehet, hogy engem nem is lehet boldoggá tenni? Talán olyasvalakit szeretnék, aki egyszerre hoz kalandot, izgalmat, de nyugalmat és biztonságot is az életembe?



Nem ismerkedem, nem kérek levelet!



aug. 4. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Elolvastam azt egészet és azt tudom írni, hogy neked párkapcsolat nem való mert nem tudsz lehorgonyozni senki mellett. Így úgy gondolom, hogy a babaprojekt automatikusan ki van lőve.


De ha tévedek is mert miért ne akkor is csak párkapcsolat és olyan amely nem hétköznapi mert le fogsz lépni mint a sicc mellőle.


Gond, hogy úgy fogtál bele az ismerkedésbe, hogy magad sem tudod mit és kit keressel magad mellé. Úgyhogy elsősorban arra kéne rájönni. Az már mindennek a teteje, hogy maga egy hamis érzésbe gabalyodtál bele, de közben keresed az Nagy Ő-t aki nem létező személy...

aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

"De számomra rémálom az a gondolat, hogy mindketten reggeltől délutánig dolgozunk, majd hazamegyünk és gyereket nevelünk, takarítok, főzök stb. hétvégente meg a babakocsit tologatjuk valami közeli parkban. A monotonitással szintén így vagyok.. jó lehet az összeköltözés, de milyen mindennap ugyanazzal az emberrel lenni?"


Ha elmész dolgozni akkor a gyermek már nagyobb és nem kell tologatni a parkban. Ha valakivel szeretitek egymást és persze tisztelitek is mégha olykor vitáztok is, illetve unalmasabbak a hétköznapok akkor sem gondolsz úgy az egész együttélésre, hogy de jó lenne megszabadulni a párodtól, gyermekedtől.

Munka után nem kötelező minden nap főzni és takarítani lehet felesben, felváltva. Nyugodtan mehetsz barátnőkkel programozni. A családdal kirándulni. Nem kell nektek egy helyen sétálni naponta. Egy csomó új dolgokat ki lehet próbálni.

Hogyha te úgy gondolkodsz ahogyan írtad nem hiszem szintén, hogy neked való komoly párkapcsolat, pláne nem több.

Nem tudom, hogy mi áll a háttérben (trauma, rossz gyermekkor), de lehet simán te magányos farkas típus vagy és ha már 30 felé haladsz, 30-on túl vagy nem hinném, hogy meg tudsz változni és ha te neked leges legjobb egyedül, nyűgként tekintesz az egész párkapcsolodósdira akkor sem vagy rá alkalmas egyértelműen.

aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Le tudna horgonyozni, csak senki nem elég jó neki. Kivéve azt az egyet és vele sem működött.

Ha harmincon túl van, akkor neki annyi. Majd lesz valami nagyon jól kinéző, nős férfi szeretője.

aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért az egy valakiért is pont azért volt oda mert tudta ő nagyon is jól, hogy nem fog jól végződni a viszony/kapcsolat. Ja, valószínű, hogy szerető lesz, vagy szinglimingi kapcsolatban köt ki.
aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem férfiként ugyanez a problémám, röviden összefoglalva az emberek számszerű többsége azt hiszi, hogy a langyos víz kell nekik, annyira, hogy nem simán csak beérik vele, hanem egyenesen elleneznek bármiféle aktívabb, pezsgőbb szellemi és lelki életet. Sőt, az ezekkel összhangban megélt testi és anyagi élvezeteket is.


Még mielőtt bárki azzal vádolna, hogy most jön az

exeimre mutogatás, megjegyzem, hogy annyi értelme mindenképpen volt az ilyesmi emberekkel és jelenségekkel való tapasztalataimnak, hogy nagyon gyorsan felismerem ezeket a dolgokat és többet valószínűleg nem fogok túl sok időt pazarolni olyanra, akivel ebben nem illünk össze.


32f

aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
régen sem ismerkedtem volna veled meg most sem. Kiforratlan, éretlen személyiség vagy. Ez a mélyérzésű vonal, amit tovább kéne vinned, anélkül, hogy párt akarj. Ami abból kijön az majd elég érdekes lesz szerintem.
aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Senki sem tökéletes, válassz egy hüséges pasit, aki melletted marad, akinek nincs sok lehetősége a nők terén, így örülni fog, hogy végre van párja, nem fog otthagyni. Olyat válassz, akinek a családja is normális, így gyerekvállalás után sem lesz gond velük. Plusz olyat, akinek a családja a közelben lakik, nem 50 km-ekre, így rájuk lehet majd bízni a gyereket néha. Meg a te szüleidre is remélhetőleg.

Ne az érdekeljen, hogy érdekes-e vagy unalmas, jó-e az ágyban vagy sem. Ha egyszer meglesz a gyerek, nemigen lesz szabadidőtök többé, akkor meg úgyis mindegy. Nem fog már akkor a szex érdekelni, meg fáradt is leszel hozzá. Mire felnő a gyerek, addigra meg úgyse vágysz már másra, csak békére és nyugalomra.

aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"vannak annyira alap dolgok, amelyeknek eddig egy férfi sem felelt meg"

Eddig.

Majd ha találkozol azzal, akivel kölcsönösen megfeleltek egymásnak, nem lesznek kétségeid és belső konfliktusaid.

aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„Vagy felszínesek, vagy unalmasak, vagy gerinctelenek, vagy olyanok mint a r*bancok csak férfiben és még sorolhatnám“


Válaszd a legkevésbé rosszat ezek közül. Egy unalmas vagy felszínes férfit. A többit, mint nem felszínesség, érdekes dolgok, majd megtalálod másokban. Rokonok, barátnők.

aug. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!