Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért társadalmi elvárás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért társadalmi elvárás, hogy valakinek családja legyen?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok és szinte minden társaságban kérdés, hogy hogy nincs családom. Nekem pedig nem hogy gyerekem, de még barátnőm sincsen. Még hosszú kapcsolatom is alig volt, szóval nekem ezek a témák még nagyon távoliak vagy lehet nem is a családalapítás az én utam.
júl. 18. 14:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem elvárás feléd, hanem az emberek többségének ebben a korosztályban már családja van avagy tervben van a gyerek, ezért is érdeklődnek. Teljesen természetes megkérdezni, hogy van valakinek családja, nem érdemes negatívan fogadni.
júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Ezek még a régi rend szerint élnek, legalább is agyilag.


Egyébként pedig pont le kell sz**ärni tuti azért nem lenne gyerekem soha.

júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért nem mindegy, hogy valaki a család felől érdeklődik, vagy magyarázatot követel, hogy miért nincs, és szerintem a kérdező erre kérdezett rá (szinte minden társaságban kérdés, hogy hogy nincs családom) . Ez utóbbihoz rohadtul senkinek semmi köze. Azért, mert van, aki úgy érzi jól magát, hogy X korban házasodik és Y-ban legyárt pár gyereket, attól még nem kell másokat számon kérni, hogy ő miért nem tette meg (eddig).
júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocs, azóta született egy válasz, az 1.-re reagáltam utolsóként (14:24-es)
júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ezt annyira mellre szívni, az lenne a normális, hogy ekkorra már legyen az embernek. Nekem sincs, de nem is tartom normálisnak ezt a helyzetet. Engem is kérdezgettek - az elején zavart, aztán megszoktam, most meg már nem kérdezgetik, ami pedig felettébb szomorú aggodalommal tölt el...
júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Mert 3 pulyára adnak jó fizetést, ilyen-olyan támogatásokat. Ha nincs kölyköd akkor nem érsz semmit
júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az élet megszokott rendje, ha pedig valaki eltér a megszokottól, az általában felkelti a többi ember figyelmét.

Ez normális, nem feltétlenül van mögötte rossz szándék. Sőt, egyre jobban benne van a köztudatban hogy vannak akik nem akarnak családot, szóval egyre kevesebben is kérdőjelezik meg. Szerintem sokkal jobb manapság a helyzet mint 20-40-50 éve.

júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Nem elvárás de olyan 40 körül, van aki picit korábban, van aki picit később de rájön hogy a család a legfontosabb, még azok is akiknek nem volt felhőtlen gyerekkora. A családnál erősebb kötelék pedig nincs. A nemzeti hovatartozásnál is erősebb.


38F incel

júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
#8 Én többször látom hogy a szülők bánták meg a gyerekvállalást, de erről beszélni még nagyobb társadalmi stigma, mint nem vállalni gyereket.
júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
#8 nemzeti hovatartozás, lol. Nem elég, hogy kereszténykedsz, még magyarkodsz is, ez egyre jobb. Még az a szerencse, hogy neked sosem lesz gyereked, mert sosem lesz nő, aki akár csak randizna veled.
júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!