Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az nem paradox, hogy intellige...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nem paradox, hogy intelligens emberek közt aránylag többen szinglik?

Figyelt kérdés
Nekem amúgy az a szubjektív megfigyelésem, hogy intelligens, igényes embereknek sokkal nehezebb párt találni. Persze van az a réteg, aki nem dolgozik, alkoholista lesz, azokért sem állnak sorba, de alapvetően azt látom, hogy az egyszerűbb emberek többsége inkább talál párt. Az persze más kérdés milyen minőségű kapcsolatban lesz, mert a cigányokat is ha nézzük, alig van köztük szingli, de azt nem biztos sokan irigylik, ahogy ők élnek egymással. Ez nem furcsa fintora az életnek, mert elvileg mindenki arra törekedne, hogy boldog legyen, a tanulás, karrier építés igazából csak egy eszköz ehhez?

júl. 6. 11:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
ez a 7-8-nak ment
júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

6!


Nem gondolom úgy, én csak arra reagáltam, hogy a kérdező szerint a buta embereknek mindegy kivel vannak együtt ugyanis ezt írta:


"Nekem amúgy az a szubjektív megfigyelésem, hogy intelligens, igényes embereknek sokkal nehezebb párt találni."


Pedig ezt nem lehet mindenkire rábélyegezni.



De ha már az ő gondolkodásmódjából indulunk ki akkor épp az hogyha valaki annyira intelligens az olyan környezetben is mozog és amiatt könnyebb neki ezerszer. Nemde? :)))

júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Huha, te most nem a származásod miatt lettél kicsit agyhiányos, de miért is kellene minden intelligensnek "olyan" közegben mozogni? Mikor az a közeg 90 % pénzkérdés, lásd a sok hülyegyereket akiket pénzzel benyomnak egyetemekre és jó állásokba, hiszen ma már a soft skillek a fontosak szinte csak = gazdag ubigyerek mire felnőtt ráköltöttek több millát csak a különórákra tanfolyamokra táborokra nagykép kifejlesztő "önismeretekre" és a többi, ettől mondjuk minden lesz csak intelligens nem, de ezek kezében a jövőnk.
júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 BringaManó ***** válasza:
78%

az intelligens párválasztáshoz nem tudok (vagy nem akarok) hozzászólni, csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy ezt a "cigányozást" tényleg nem kellett volna a kérdésbe beletenni, szerintem ez így en bloc törlendő... (mivel szerkeszteni nem lehet)


amúgy nem olvastam a válaszokat, csak az #5-öst (akivel egyetértek), és csodálkozom is, hogy eddig csak egy válasz jelezte ezt az "apró" problémát. :-(

júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

6!


Ez azért erős volt. Én szerintem sok okos, intelligens ember létezik és nem mindegyiknek anyuci-apuci segít pénzügyileg. Persze van benne igazság amit írtál, de nem mindenkire vonatkozik.

Mint tudható az intelligencia öröklődik. Akinek okosak a szülei az többnyire okos önmaga és nagyrészt akar is tanulni. Pl. Orvosok, ügyvédek generációról generációra egymás nyomdokaiba lépnek.

Nem hiszem, hogy a legtöbb hülyegyerek, vagyis nagyon remélem, hogy nem.

Az már más téma, hogy IQ/EQ mérhető, de nemcsak az számít párkeresés mentén. Fontos a vonzalom, mert hiába illik hozzá valaki papíron ha nincs vonzalom, úgyhogy azért nehéz megfelelő társat találni sok mindenkinek aki nem elégszik meg a minimummal. Bár az is észhez térhet, sok ember szeretethiányos,önszeretethiányos aminek nincs köze az intelligenciához. Ez az én véleményem. Nem minden fekete-fehér.

júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem az intelligencia tesz vonzóvá elsősorban. Az ember, mint faj, nem így működik. A női igények és a női szem számára kell vonzónak lenni. És nem véletlen "szemet" írtam, mivel a külső az elsődleges tényező. Tetszeni kell a nőknek, akár jó kinézettel, stílussal, megejelenéssel, szöveggel és igen, a pénz és vagyoni helyzet is sokat nyomhat a latba.
júl. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak nagyon sokáig nem is volt barátnője, de nem is igényelte a meg nem értettsége miatt...magasröptű szellemi gondolatai vannak, amihez nem talál partnert magának (a saját korosztályában főleg nem fog, mert fiatal felnőtt). Tehát sokkal többre értékeli az intellektuális vonzalmat, mint esetleg az ajándékozást vagy szívességet vagy a dicsérő szavakat.


Vannak azok az emberek akik elég intelligensek, hogy leüljön velük hosszasan beszélni és vannak azok, akikkel nem tud beszélni a politikáról a gazdagágról és ezek kielemzéséről...Egy ideig beszélget velük aztán soha többet nem látja őket, vagy nem szaggatja a hámot, hogy megint csevegjen velük, emiatt nincs sok barátja.


Vannak berögzött szokása/szokásai, amiket elvár a társától is vagy eleve, úgy keres párt és ez nem egy agglegény berögződés. Pl: Ezekben és is osztom a véleményét. Egyszerűen megfogalmazva, tip-top egy srác, jól tud öltözködni olyan "Style Kasual" stílusban. Minden szeret elpakolni és szereti a tisztaságot. Szeret utazni és túrázni és jókat beszélgetni, fontosabb témákban, utálja a dohányt és nem szeret inni. +1 Szereti a sportokat.


Sok ember első hallásra sok szimpatikus dolgot hall ebből, viszont ennek az az ára, hogy ő is nagyon szereti szűrni a kínálatot. És az első helyen bukik el az emberek kb 80%-a, ami a legtöbb embernek nem prioritás viszont számára igen és ez az inteligencia.

júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17

Szerintem eléggé hasonlítunk a pároddal, én mondjuk leülök bárkikkel beszélgetni, de azért utólag átgondolom, hogy kivel mennyire volt épületes és nyilván később azok társaságát keresem, akikkel az volt. Ivást mértékkel, de szoktam azért.

Hol talált meg téged? 🙂

júl. 8. 12:14
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

#12

Egyrészt, az idézett rész nem azt jelenti, hogy mindegy kivel vannak együtt, hanem azt, hogy alacsonyabb a léc, amit meg kell ugrani. És ez igaz. Pl. tanultabb körökben elvárás már, hogy az adott személy szüleitől független legyen, legyen egy saját egzisztenciája. Tanulatlanabb körökben, 10-en laknak egy 2 szobás ingatlanban és ezzel rendben vannak.

Másrészt, azért mert nagy általánosságban beszélünk, még nem jelenti, hogy mindenkire igaz. Nem is állította, hogy mindenkire igaz. Ha az emberek többsége jobbkezes, akkor nem állítom, hogy minden ember jobbkezes.

Harmadrészt, mindenki a saját magának megfelelő környezetet alakít ki, emiatt nincs előnyben az intelligens ember, mert neki is lesz egy köre, ahogy a kevésbé intelligensnek is. Vagyis ez nem előny sehol.


De ha már csak azt feltételezed, hogy egy okos és hülye ember is többnyire ugyanazok várja el vagy díjazza a párjában, pl. szorgalom, külső, kedvesség stb., akkor is mondhatjuk az okos esetében, hogy ő valamilyen szintű szellemi küszöböt is állít, vagyis legalább egy extra elvárás van.

Márcsak ebből kiindulva is igaz, amit a kérdező állít.

(Egyébként ezt kutatások is igazolták.)

júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem paradox. Az intelligens ember nehezebben talál szellemi társat magának (és nem, az azért nem elég egy kapcsolathoz a legtöbb esetben, hogy a másiknak szimpatikus, hogy én okos vagyok... ha akkora a szakadék közöttünk szellemileg, hogy nem tudunk értelmesen beszélgetni mélyebb témákról, akkor veszett fejsze nyele. bár van olyan intelligens ember is, aki párkapcsolatban csak érzelmi és szexuális kielégülést keres, mert szellemi társnak ott vannak a haverok, de az ritkább)... és jobban felméri és felismeri azokat, akik nem passzolnak hozzá, a toxikus embereket, a játszmázókat.
júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!