Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eddigi tapasztalataim alapján húztam meg határokat/alakítottam ki egy gondolkodást ismerkedés során? Túl szigorú lennék vagy valósak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Főleg férfiak véleménye érdekelne. Fiatal lány vagyok, tudom erre majd azt mondják, hogy ha minimum átlagos vagy akkor sorban állnak érted.

Szoktak megnézni férfiak, egyáltalán nem vagyok csúnya, de ez az állítás több szempontból sem állja meg a helyét. Jelenleg nem is mozgok annyit emberek között (bár igyekszem), nem kontaktolok napi szinten férfiakkal, tehát így eleve nehezebb, mindegy nem is ez a lényeg.


Elég sok csalódás ért, sok volt a beteljesületlen dolog, de azt gondolom sokat tudtam belőle tanulni/tapasztalni és eléggé leegyszerűsödött a gondolkodásmódom az ismerkedést illetően. Érdekelne, hogy a férfiak (akik a másik oldalon vannak) korrektnek tartják-e, valósak-e ezek a dolgok szerintetek?


-egy férfi ha kap némi pozitív megerősítést, mosolyog rá a lány/nő, nézi, szemeznek, és kifejezi a lány/nő a szimpátiát akkor ha szabad és akar valamit, lépni fog (nem a szociális fóbiásokra, incelekre, -1000-res önbizalomra gondolok, átlag emberekre)


-ha egyértelműen tudod, hogy bejössz valakinek, akár nagyon-nagyon bejössz a pasinak, ha ennek ellenére nem lép, akkor vagy foglalt vagy nincs túl valakin, ritka esetekben lehet más visszatartó ok (pl.: hatalmas távolság), de ha nagyon odavan érted, siman lehez, hogy az se fogja érdekelni.


-a direktbe kezdeményezést nem szeretik a férfiak. Javítom, mert biztos vannak többen akik igen, de aki úgyis akar valamit, az fog lépni, illetve van egy nagy hányada a pasiknak, akiket ez igenis zavarni fog, még ha be se vallja.


-ha valakivel nem jön össze valami, nem lép pedig látod, hogy szimpi vagy/tetszel (nőként) felesleges rajta gondolkodni miért, mert 1-úgyse fogsz rájönni, 2-nem változtat a dolgokon.


-a nők túlgondolják a külső kérdését abban a tekintetben, hogy persze mindenkinek más az ízlése, de a legtöbb férfit nem érdekli a smink, köröm, tökéletesre szalkásított test és társai, legyen az ember ápolt, egészséges, lehetőleg boldog/vidám és kedves és ha ezek megvannak onnantól már csak a részletek jönnek, de nem annyira számítanak.


-ha nem tesz semmit/nem próbálja meg (ha adottak a körülmények) egyszerűen nem kell eléggé.


Tudom, ez így egy nagyon nagy leegyszerűsítés és az élet ennél sokkal összetettebb tud lenni, de érdekelne, hogy a másik oldal mit gondol ezekről.


júl. 3. 09:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10

Igen, ebben igazad van, de ilyen dolgokon sokan keresztül megyünk. Mind hozzájárul a személyiségünk fejlődéséhez valamennyire és ha teszünk bele melót, túl tudunk lépni az ilyen negatív dolgokon és fel tudunk építeni egy egészséges önértékelést. Neked ez sikerült is, sokaknak nyilván nem, hisz ezért van annyi magamutogató lány a közösségi oldalakon. Vágynak a pozitív megerősítésre, a külső hatásokra, mert ez adja meg az ego boostot, nincsen igazi, belülről jövő önértékelésük. Ugyanez van a sminkkel meg a műkörömmel és társaival. A nulla önértékelés miatt olyan szintű megfelelési kényszer van némely nőben, hogy egyszerűen úgy érzi rá van kényszerülve a sok külsőségre, hogy szépnek lássák mások és ő is önmagát. Olvastam olyan történetet, hogy a nő annyira nem szerette volna, hogy a férje meglássa őt smink nélkül, hogy képes volt 1-2 órával a férje előtt felkelni és kisminkelni magát. Mintha csak úgy érezné magát igazán szépnek, értékesnek, úgy érezné magát igazán nőnek. És ez qrvára gáz és szomorú.

júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy kamaszkorban a másik oldalról is megvan az, hogy a lányok hogyan bánnak a fiúkkal. Nekem tényleg annyi, hogy sose voltam csúnya (tény, hogy most szebb vagyok, mint gimiben), értelmesnek tartom magam, extrovertált vagyok, kedves, barátságos stb. és hogy ennek ellenére sose kellettem igazán annak aki érdekelt, pedig nem a minden lány odavan érte srácokra buktam. Persze volt olyan is:D de alapvetően engem sokkal jobban érdekelt, hogy okos, intelligens legyen a másik, jó legyen a humora és bár emberileg mindenkivel jól kijöttem, a szerelem kimaradt.


Most már sokkal konkrétabban meg tudom fogalmazni, hogy mire/kire vágyom, miket tartok fontosnak egy kapcsolatban, nem várok el extra dolgokat. Pl.: nem tudom elhinni, hogy a nőknek a kocsi meg a jó fizetés ennyire fontos lenne, mert se a baráti köröm, se én nem fókuszálunk erre ismerkedésnél (pedig van kocsim és jól is keresek). Egyszerűen nem ez érdekel. Ami nem jelenti, hogy ne létezne a jelenség csak én nem így gondolkodom.


És akkor itt jön az hogy az ember arra gondol, hogy hiába vagyok én értelmes, normális ha azt a csajt fogják helyettem választani aki vékonyabb/magasabb/kihívóbb/x.


Na kicsit eltértünk a kérdés lényegétől:D térjünk vissza

júl. 3. 11:45
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

#12

Sajnos a világ legjobb nője/pasija se kellhet mindenkinek. Egyszerűen balszerencsés voltál a szerelemben.

Lerí rólad, hogy értelmes, intelligens nő vagy, az elvárásaid is teljesen reálisak. Tényleg semmi extra. Te biztos, hogy tényleg nő vagy? XDXD Elnézést a hímsoviniszta megjegyzésért, de a gondolkodásmódod alapján annyira tökéletesnek tűnsz, hogy felmerül a gyanú, hogy pasi vagy XD


(Mielőtt torkomnak ugranának a feministák, csak vicceltem na.... :D)

júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én elkerülő személyiségzavaros férfiként nem szoktam próbálkozni nőknél. DE még én is kivételt teszek, és megerőltetem magam ha annyira egyértelműen közeledik egy nő felém. Tudom hogy férfiként mik azok a lépések amiket illik nekem megtennem (akkor is ha rosszul vagyok tőlük) és meg is teszem ha a nő egyértelműen jelzi hogy illene.

Megjegyzem, ilyen eset szökőévente legfeljebb egyszer ha előfordul, vagy ritkábban

júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja persze csakis akkor próbálkozok ha érdekel a nő viszont és nincs senkim, ez nyilvánvaló
júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!