Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerelmes vagyok a lakótársamb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok a lakótársamba, akivel barátok vagyunk. Mikor lenne "optimális" kezdeményezni nála?

Figyelt kérdés

Igazából régebb óta ismerjük egymást, talán első osztály óta, mondhatni legjobb barátok vagyunk szinte. Az exe előtt még szerelmes volt belém, de elutasítottam, mert volt párom. Előtte pedig engem utasított el ugyanezzel az indokkal. Ennek ellenére jó barátok maradtunk, együtt is élünk, mint lakótársak mert ugyanabban a városban tanulunk. Így anyagilag is jobb ötlet volt, meg azért mégsem egy random idegennel kell együtt élni.

Én egy éve szingli vagyok, a lánynak pedig két hete ért véget a kapcsolata, ami a vége felé alapból viharos volt. A srácot zavarta, hogy a lakótársam velem lakik, és nem akar vele (az exével) összeköltözni(nem egy városban tanulnak, valakinek intézményt kellett volna váltani, de egyikük se akart). Nagyon csúnyán lett vége a dolognak, a srác szakított vele. Tudtommal(=amit a barátnőm mesélt el) az volt az indok, hogy a lakótársam meglátogatta az exét, a srác nem volt otthon, de a tesója igen, úgy volt, hogy a lakótársam megvárja az exét, és hát az exének a bátyja rámászott a lány akarata ellenére. Konkrétan az ex arra ért haza, hogy az ágyban ott a lakótársam felgyűrt szoknyával, rajta a másik csávó, csókolgatja, keze a csaj bugyijában. A lakótársam exe meg nem hitte el, hogy ott majdnem erőszak történt, szóval úgy vette, hogy a lakótársam megcsalta, és ezért szakított vele. (

Félre értés ne essék, nem akarok most rögtön ráhajtani, tudom, hogy korai lenne, pláne ilyen előzmények után, de többet érzek iránta mint barátság, szerelmes vagyok belé. Viszont nem akarom kihasználni, nem akarok visszaélni azzal, hogy rosszul van. Az eset óta nem igazán mozdult ki(vizsgáival végzett, otthonról dolgozik), a saját barátnőivel alig beszél. Velem szokott beszélni, nem kerül engem itthon, gyakran átjön hozzám dumálni arról, hogy hogy van, ha elsírja magát, akkor hagyja hogy megöleljem, bújik hozzám. Azt tudom, hogy az exét nem akarja az eset után, a szakítás körülményei voltak az utolsó cseppek a pohárban. Meg volt olyan apró megjegyzése, hogy bár szingli lett volna, amikor két éve randira hívtam, bár ne utasított volna vissza, tuti, hogy jobban bántam volna vele.


Őszintén szólva nagyon szeretném randira hívni, csak nem tudom, hogy mikor lenne alkalmas a kérdés. Soha nem voltam még ilyen helyzetben. Valami tipp...?


jún. 18. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
És megvan ki mérgezete a kapcsolatot végi és a nyertes a kedves kérdező digi ding ding a nyereményed egy csaj akit könnyen befolyásol bárki sok szerencsét kívánok a nyereményedhez!
jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11 Mivel mérgeztem a kapcsolatukat?

Szerintem semmit nem csináltam. Nem ennél az exénél történt az, hogy randira hívtam, amikor kapcsolatban volt, hanem az előzőnél. Vagy most az a baj, hogy velem élt, pedig mással volt együtt? Nem tehetek róla, hogy más városban tanul az ex, és nem volt hajlandó ebben a városban összeköltözni a lánnyal. A lakótársam túl volt már egy szakváltáson, előző képzésen is államin volt, ha költözés miatt átiratkozott volna, akkor ha nem tudja az összes kreditet elfogadtatni (volt szaktársa tapasztalata alapján ez esélyes), akkor biztos csúszik, és önköltségesen kell befejeznie a képzést. Ha a pasi váltott volna miatta, akkor neki még csúszás esetén is maradt volna állami féléve. Nem én szrtam bele az összeköltözésükbe, nem győzködtem, hogy maradjon velem. Ez egy racionális döntés volt a lány részéről.

jún. 18. 20:32
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

#3 sírok rajtad, hogy összekevertél minket. 🤣🤣🤣



Kérdező én úgy értettem az erőszakot, hogy nem történt egyáltalán erőszak hanem pont rossz időben toppant be a párja. Azért ne csináljunk már úgy mintha az embert nem kaphatná el a vágy úgy, hogy se kép se hang.

De ha biztosra tudod (100%), hogy igazat mondott neked a barátnő akkor jól van.

Én nem bíznék benne, kölcsönösen egyetértek a #3-al mert ja ha tényleg te lennél neki Rómeó akkor ő szakított volna a párjával még az erőszak előtt.

Csakis szamár leszel ló helyett, de ha nem bánod valld be érzéseid ha valamennyire csillapulnak a dolgok.


(#4)

jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

3 vagyok ismét.


Én is csak annyit tudok még írni hogyha nem bánod, hogy ÚJRA második lehetőség leszel akkor mondd el neki mit érzel.


Ha neki olyan féltékeny-bolond exe volt és mégse hagyta el megvárta míg ő kirakja neked vele sok bajod lesz nagyon.

Na de ha téged ez SEM zavar akkor próbálkozz.


Majd nehogy az legyen, hogy jól kisírja magát a vállaidon, lefekszik veled aztán annyi, vagy járni fogtok és rájön, hogy csak búfelejtő voltál.


Azt még egyszer hozzáteszem, hogy hihetetlen az erőszak - hogy azonnal letámadta a csávó, inkább benne volt ő csak aztán kapott észbe HA nem megy el legalább pszichológushoz ha már rendőrségre nem fog az erőszak miatt...

jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az van, hogy mindkét korábbi visszautasításnál az volt, hogy megpróbáltunk továbblépni, ebből lett az, hogy mással voltunk. Soha nem volt az még, hogy egy időben akartunk valamit egymástól, a romantikus értelemben.

A mostani exe előtti exével pl azért szakított mert "mást"(=engem) szeretett(közös közeli baráttól hallottam ezt, nekem azt mondta, hogy "nem működött, nem érezte azt, amit kéne") és korrektebbnek érezte így. Kb másfél hónapra rá meg mondta nekem, hogy többet érez irántam, csak visszautasítottam, mert akkor volt párom, akit szerettem. Én akkor próbálkoztam nála, amikor az előző exével(nem ennek, akinek az erőszakos tesója van) a kapcsolatának az elején volt. Nyilván szerette a srácot, nyilván elutasított. Én "továbbléptem", lett barátnőm, ők szakítottak, innen meg röviden annyi, hogy ő próbálkozott nálam, elutasítottam, mert volt akkor párom, pár hónapra rá összejött az új exével.


#13

"Kérdező én úgy értettem az erőszakot, hogy nem történt egyáltalán erőszak hanem pont rossz időben toppant be a párja. Azért ne csináljunk már úgy mintha az embert nem kaphatná el a vágy úgy, hogy se kép se hang."

Hát nekem nem úgy tűnik, mint akit csak úgy elkapott a vágy. Hazajött pufira sírt szemekkel, kék-zöld foltokkal a karján meg a combján, és azóta kb el se hagyja a lakást(egyszer elmentünk bevásárolni), meg sír esténként.

"szakított volna a párjával még az erőszak előtt."

Ő nagyon ragaszkodó típus, gyakran hajlamos sokáig mentegetni a rossz kapcsolatait, akár barátok, akár rokonok. Én azt láttam rajta, hogy fontos volt neki az a srác. Számomra érthetetlen, hogy miért, de ragaszkodott hozzá.


#14

"Azt még egyszer hozzáteszem, hogy hihetetlen az erőszak - hogy azonnal letámadta a csávó, inkább benne volt ő csak aztán kapott észbe HA nem megy el legalább pszichológushoz ha már rendőrségre nem fog az erőszak miatt..."

Nekem azt mondja, hogy nem nagyon szeretne beszélni a történtekről idegeneknek. Nyilván két hét telt még csak el, az elég rövid idő. Itthonról alig ment el, nem olyan meglepő, hogy miért nem ment még sehová az eset miatt

jún. 18. 21:40
 16/17 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy sírt, tele volt sérülésekkel, de ennek érvénybe kell lépnie minél előbb:


"Azt még egyszer hozzáteszem, hogy hihetetlen az erőszak - hogy azonnal letámadta a csávó, inkább benne volt ő csak aztán kapott észbe HA nem megy el legalább pszichológushoz ha már rendőrségre nem fog az erőszak miatt..."


Amúgy is ráférne szakember ha ő betegesen, rosszul kötődik a partnereihez. Nem fog rajta segíteni, hogy sír, izolálja magát.


Te hiába szereted (vagy mit érzel) az nem ér semmit ha ő nem változtat önmagán, nem lép túl az eseményeken amelyek érték és azt csak úgy tudja elérni ha szakembernek beszél róla. Az már úgyis végighallgatott hasonló, rosszabb sztorikat sajnos, nem fogja bőven meghatni és segíteni fog neki.


Főleg ha rájönne mi okozza a kötődési zavarokat nála (elhanyagoltság gyerekként) és megpróbál pozitívabban érvényesülni.


Hiába lenne veled együtt nem úsznátok meg hogy ami történt vele a múltban is ne jöjjön elő.

jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"Nem fog rajta segíteni, hogy sír, izolálja magát."

Nyilván nem, de két hét telt el az eset óta, teljesen normális szerintem, hogy ennyi idő után még így viselkedik.

jún. 19. 21:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!