Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire értetek egyet az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire értetek egyet az alábbi gondolatmenettel?

Figyelt kérdés

Többé-kevésbé mindenki számára ismert tény, hogy manapság jóval nehezebb a pártalálás, mint a korábbi évtizedekben. Nem csak itt az oldalon ismert, de számos cikk, tanulmány is foglalkozott már a témával, sőt az RTL egyik párkereső műsorának végén is úgy zárták a műsorvezetők a műsort, hogy örülnek, hogy sikerült néhány párt összeboronálni, mert manapság nagyon nehéz a pártalálás. Ezért mondom, ez egy viszonylag elfogadott tény.

És akkor jöjjön a lényeg: a női nem legfőbb panasza a férfiakkal szemben az, hogy azért szakítanak, válnak, vagy maradnak inkább egyedül, mert a férfiak nem becsülik meg őket, rendszeresen kikacsintgatnak a kapcsolatból, társkeresőznek házasként, stb. Ez úgy 10-ből 8-9 nő elsőszámú panasza. Vagyis: a legtöbb nő kizárólagosságot követel(ne) a párjától, hogy ő legyen a legfontosabb a férfi számára, azonban ezt csak nagyon kevés férfi képes nyújtani, ami még számomra is döbbenetes, pedig én is férfi vagyok (30 F). Ezen a ponton a két nem között óriási feszültség keletkezik, és el is érkeztünk ahhoz, hogy a nők inkább tömegesen az egyedüllétet választják. Véleményem szerint ez a mai sanyarú társkeresési helyzet pontosan ennek köszönhető (legalábbis dobogós helyen van, az biztos).

Ti is úgy látjátok, hogy a férfiak számára ez most egy komoly lecke lesz ahhoz, hogy a jövőben kétszer is átgondolják, mennyire becsüljék meg azt, aki szereti őket, ragaszkodik hozzájuk, és nem NŐK-ben, hanem NŐ-ben (egyetlen nőben) gondolkozzanak, vagyis megadják az adott nőnek, amire vágyik (őszinte elköteleződés, szerelem)? Azt az érvet nem fogadom el, hogy „biológia” meg „evolúció”, mert az ember azért ember, mert tudata van, képes uralkodni az ösztönein. Én is tudnék így gondolkodni, hogy „nem tehetek róla, hogy más nők is érdekelnek, mert így vagyok összerakva”, hanem megadom a páromnak, amire leginkább vágyik: a kizárólagosságot, hogy ő számomra a legfontosabb, és tisztelem annyira, hogy nem okozok neki életre szóló lelki traumát azzal, hogy pusztán ösztönből kikacsintgatok (pedig nekem még lenne is rá módom). De más férfiak (többség) miért nem így gondolkodik? Miért csodálkozunk akkor, hogy 30 fölött tömegesen válnak a nők lelki sérültté, ha bő többségük ezt tapasztalta a kapcsolataiban, és még magasabbra teszik a lécet, még erősebben szűrnek, vagy véglegesen lemondanak a szerelemről?



máj. 31. 19:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Végső konklúzió: a nők részéről tehát ELVESZETT A BIZALOM a férfi nem irányába, ez a lényege a történetnek.

Vitaindító kérdés, nincs jó vagy rossz válasz, mindenkit felpontozok, aki kifejti a véleményét erről a gondolatmenetről, és nem támad, szitkozódik. Köszi előre is, ha megtiszteltek egy kifejtős válasszal 😊

máj. 31. 19:59
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem olvastam végig (nem vagyok rá büszke, de fáradt vagyok), de te most komolyan egy gagyi RTL-es műsor vezetőjének a szájába adott közhelyből indítottad ezt a kérdést? "Ne mááááár..."
máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Olvasd már végig légy kedves... három dolgot is felsoroltam, hogy megerősítsem, hogy NEM CSAK ITT A GYK-n ismert tény, hogy nehéz a pártalálás napjainkban, hanem nagyjából elfogadott, mainstream tény.

De ha el se olvastad a kérdést (ennyi idő alatt nem is lehetett), miért is kellett ezt a tartalmatlan választ ideböffentened?

máj. 31. 20:05
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

3.


Vicces, ahogy ennyire komolyan veszed ezt az incel őrületet, kérdésként előadva.

máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor várom az értelmes válaszokat is.
máj. 31. 20:08
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

5.


Mi pedig az értelmes kérdést :)

máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

"ember azért ember, mert tudata van, képes uralkodni az ösztönein"


Sajnos a többség nem jutott még el az ember szintjére.

máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%

Az van, hogy van a gyakori, ahol elvakult, vállalhatatlan nők vannak jelen, és van a média, és van a való élet....mind a háromban egy és ugyanaz, ami a valóság, a nők elvárásai....tehát legyen tv műsor, vagy gyakori, vagy valóság, mindig a nők elvárásaival kell szembesülnünk.

Vannak a jóképű pasik, akire szó szerint másznak, vannak a lelkisérültek, és itt a nők kb 100%-a sérült, régebben több nővel is ismerkedtem, beszélgettem itt, nem csak külsőre ocsmányak, de totál betegek la fejben. De a való élet is ez.

Szóval nincs mit és min szépíteni, ez van.


De szerintem egy drágább szexbaba is megteszi, mert előbb vagy utóbb a saját farkukba harapnak, mint a kígyó, mert az egészből az lesz, hogy mind vagy szerető lesz, vagy magányos nő, alkalmi szexkapcsolatokkal.


Én biztos nem fogom a saját életemet egy nő miatt feldobni, hogy megfeleljek nekik, biztos lehettek benne, hogy egy nő sem ér annyit, amennyit gondol magáról. Vicc amit művelnek.

máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért is olvastam ezt el
máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

Fáj a valóság, mi?


#8

Köszönöm a választ, ígéretemhez híven felpontozok mindenkit (még ha nem is értek egyet), aki kicsit összetettebb, kifejtősebb választ ír, azaz érdemben hozzászól.

máj. 31. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!