Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért akkora gond, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akkora gond, ha valaki férfi létére a szüleinél él 25 felett?

Figyelt kérdés

Mi ebben olyan nagy gond, hogy sokan egyből dobják is az ilyen férfit?


Ne arról az esetről beszéljünk, mikor azért lakik otthon valaki, mert kényelmes stb.... hanem mert mondjuk így tud spórolni akár havi 100-at, vagy mert nagy a ház, és szinte elkülönülten tud élni. Nyilván nővel nem igazán lehet bejárni így sem, de "nyilván" a másik félnek (nőnek) van lakása/háza/albérlete. A nyilván-t szarkasztikusan értem, mert én ugyan nem várom el, ha nekem sincs, de aki női részről elvárja, annak legyen is ... Tehát ha abból indulunk ki, hogy a másik félnek van, akkor ott lehet találkozni. Ha kialakul valami, akkor meg amúgy is csak egy helyet fognak életvitelszerűen használni... Ha lenne mondjuk nekem is, akkor én eladom a sajátot? Vagy ő? akkor valakinek sok pénze lesz, a másik meg ki van használva? Vagy esetleg a lakás árának a felét a másik bedobja a közösbe? Ezt akkor is megtudom tenni, ha nekem nincs lakásom. Sőt a megspórolt összegekből még többől is tudok a közösbe dobni.

Megértem, hogy a szülői házat előbb utóbb el kell hagyni, de, hogy kizáró ok legyen, ha valaki a szüleivel él, ezt nem tudom megérteni.

Magamból kiindulva, nem vagyok elveszett sőt... Ház körül lényegében bármit megcsinálok, az átlag férfi tudománynál többet tudok nyújtani. Pénzben is tudom támogatni, ha a nő lakhelyén költöznénk össze. Nyilván nem ingyen foglalnám el...


Ismerek olyanokat, akik szülőkkel élnek, férfiak, és az életmódjukat ismerve tényleg red flag lehet nőknél... De önmagában szülőkkel élés nem egy negatívum...

De szerintem a legtöbb nő ezt nem így gondolja. Ezért már megfordult a fejemben, hogy csak ezért kéne külön költöznöm, hogy ne ítéljenek meg. Mellesleg dupla annyit kéne költeni mindenre, mivel pl. fűtés akkor is annyi amennyi, ha 3 ember vagy 6 ember él a házban, de a víz és a villany, net stb is hasonló. Ha meg arra gondolunk, hogy ezt a sok kiadást éveken keresztül fizeti az ember és azt egy később összeköltözéskor nem fizeti meg senki, akkor kész hülyeség. Nyílván ha valaki kis házban/panelben lakik a szüleivel és szorosan össze vannak zárva, vagy esetleg nem jön ki a szüleivel, az teljesen más.


Ki hogy látja? Nyugodtan savazhattok, tényleg kiváncsi vagyok az alátámasztott érvekre.

Légyszi kort is írjatok? :D



márc. 31. 22:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nem lenne gond.
márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
62%

A párom 26, otthon lakik. Nagy a házuk, szintes. Ő fenn lakik, a szülők lenn.

Szeretne majd költözni, viszont így többet tud spórilni mint albérletben (próbálta már). Nem volt kizáró ok amikor ezt bejelentette... De az igaz, hogy amikor meséltem a barátnőimnek ők is kijelentették, hogy nekik így szóba se jöhetne. Hogy miért, nem kaptam érdemi választ

márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
ez jó hír, de szerintem ez a kisebbik hányada a női véleményeknek
márc. 31. 22:49
 4/30 A kérdező kommentje:

#2 -es:

És hova költözne? hozzád, esetleg egy harmadik helyre mennétek?

Az meg, hogy a barátnőid érdemi indokkal nem tudtak szolgálni, az az én véleményemet támasztja alá :D

márc. 31. 22:52
 5/30 A kérdező kommentje:
Az én szüleim háza is nagynak mondható, 2 szintes, udvarral pincével stb., meg sokat járok nagyszülői házhoz ezt azt tevékenykedni, tehát akkor sem vagyok összezárva szülőkkel. Van, hogy csak este érek haza...
márc. 31. 22:55
 6/30 anonim ***** válasza:
46%
26/F vagyok, eszem ágában sem lenne egyedül albérletbe lenni. Azért fizessek, hogy legyen hol aludnom meg kb napi 2 órát ott töltsek érdemlegesen? Nemkösz. Anyáméknál harmadannyiért ellézengek és társaságom is van. Ha valaki ezt nem tudja elfogadni, az jobb is hogy idejében kiszáll, kérdező. Ne add fel!
márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%

Önmagában az a tény, hogy a férfi a szülöi házban lakik, még nem negatívum. Ez abszolút a körülményektöl függ, hogy mit gondolok. Amit leírsz, az teljesen rendben van, bár akármennyire el vagy különülve a szülöktöl, azért én nem költöznék össze veled oda.

Volt már olyan kapcsolatom, aki 31 évesen otthon lakott, de az úgy nézett ki, hogy volt a "gyerekszobája", ahol fehér csipketerítö volt az asztalon. Az anyukája vezette a háztartást, fözött, mosta a ruháit, és ha anyu azt mondta, hogy kész az ebéd, akkor leült és evett az egész család együtt. 31 évesen fogalma sem volt, hogy mi mennyibe kerül, mert anyu járt a boltba, ö vette még a borotvahabját is. Egyszer amikor náluk voltam, azt mondta, majd anyukám ad neked egy törülközöt. Na ez már gáz, nem is volt hosszú életü a kapcsolat.

Bár azért az általad leírtaknál is húznék egy határt, hogy ne még 48 évesen is azzal gyere, hogy mert itt havi 100-at megspórolok. 30 felett azért már lennie kellene egy egészséges igénynek arra, hogy elkezdjen az ember külön életet élni, családot alapítani, vagy csak simán egy párkapcsolatot kialakítani, de azt nem a szülöi ház emeletén.

márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:

2-s vagyok:


Arra gondoltunk, hogy majd pár hónap múlva ide hozzám költözne

márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#7-es:

Azzal nincs is gond, hogy nem költöznél hozzám a szüleimhez, ezt én sem szeretném. Ha össze kéne költözni, akkor vagy a nőnél, vagy egy teljesen új helyen. Szülői házba én sem költöznék össze magammal, ahhoz annak már baromi nagy háznak kéne lennie :D


"31 évesen fogalma sem volt, hogy mi mennyibe kerül, mert anyu járt a boltba, ö vette még a borotvahabját is. Egyszer amikor náluk voltam, azt mondta, majd anyukám ad neked egy törülközőt." Az ilyen felállás is érthető, ha valakinek nem szimpatikus. Én pl. szoktam vásárolni, pl. a másnapi kaját/szendvicset amit viszek munkába, meg mikor mi kell...


Amúgy annyival ki kell egészítenem, hogy nálunk szülők sem főznek, mert szőlői részről a munka egyik "hozománya", hogy főtt ételt tudnak hazahozni, így ritkán van főzés...

A törölközős rész is érthető, én tuti biztos, hogy magam kerítettem volna elő a törölközőt. Ezt még én is gáznak tartom...


"Bár azért az általad leírtaknál is húznék egy határt, hogy ne még 48 évesen is azzal gyere, hogy mert itt havi 100-at megspórolok."

Ezzel egyet értek, hogy azért van határ. De pl. a 30-at nem mondanám még olyan kritikusnak.

márc. 31. 23:23
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
Életképtelenek a mamahotelesek. Kuka minden barátnőm szerint az a típus.
márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!