Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban megváltozott a világ,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban megváltozott a világ, vagy csak legenda?

Figyelt kérdés

Ha visszagondolok a szüleim, nagyszüleim történeteire: régen, ha egy férfi adott magára, nem ivott, jó munkája volt, tisztességes, rendes ember volt és "egy fokkal szebb volt az ördögnél", akkor nem okozott neki komolyabb gondot a hozzá illő, megfelelő partner megtalálása, akivel általában össze is házasodtak és családot alapítottak. Az ilyen férfira azt mondták, ha nem is főnyeremény, de "jó parti". Nyilván, azért nem álltak sorban előtte a nők, hiszen a jó külső akkoriban is nagy előny volt, de összességében nem volt nehéz dolga.


Ma viszont úgy látom, hogy egyetemet végzett, jól szituált férfiak sokasága szenved, nem csak azzal, hogy megfelelő partnert találjon, hanem hogy egyáltalán bármilyen partnert találjon. Ezt látom a munkahelyemen (10 mérnök kollégámból 6 egyedülálló, 4-nek a jó ég tudja mióta nem volt kapcsolata, pedig szerintem tök normális, jó emberek), a pár barátom között és itt a gyakorin is.


Igaz ez? Valóban van ilyen jelenség? Vagy csak én tapasztalom ezt?

Ha igazam van, mi az oka? Mit lehet tenni ellene? (költői kérdések, de hátha)



((A szavazásnál fiúknak-lányoknak kicsit mások a válaszok, de szívesen várok bármilyen értelmes kommentet.))


jan. 15. 15:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#10 Akkor a kémia a plusz. Köszönöm.
jan. 15. 16:45
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem változott semmi. Nézz dokumentumfilmeket amikben idős emberek beszélnek a fiatalságukról. Bepárásodott szemmel mesélik a nénik hogy az ő Jóskájuk volt a legszebb, legfessebb legény a faluban. Magas volt, jóképű, minden lány szemet vetett rá de neki csak én kellettem.
jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Lazy Lover ***** válasza:
24%
Sajnos meg változott a világ de negatív irányba nem tudsz mit csinálni sajnos
jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#12 Valóban, mindkét nagyanyám és anyám is ugyanezt adta elő a saját párválasztásával kapcsolatban, de "az egy fokkal szebb az ördögnél" szöveget is ugyanúgy tőlük hallottam. Tovább voltak más öreglányok, akik kevésbé voltak "szerencsések".

Mindenesetre ha 5-10 érdeklődő közül tudtak választani, az faluhelyen már jó volt. Objektíve nézve nem sokkal voltak átlag felett a férfi felmenőim kinézetre.

jan. 15. 17:16
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem éppen változóban van a világ, mert ha belegondolsz, nem sokkal több mint 100 éve még nem is számított igazán teljes értékű embernek egy nő, most meg szavazati joguk van és tanulhatnak, persze nem világ szerte, de ha csak Európát nézzük, már egész jó a helyzetünk.

Kicsit ettől össze vannak zavarodva az emberek, sok nő nem találja a helyét, és nem kiegyensúlyozott a munka világában. Sok férfi nem érti emiatt a nőket, de sokan meg nagyon rugalmasak, elfogadók, sőt talán jobban is tetszik nekik hogy a párjuk függetlenebb típus.


Gondolj bele a "szebb az ördögnél" szövegbe, ha neked mondanák: Fiacskám ez egy jó kis nő vedd el! Igaz nem szép, de jól főz és jó sok fiút szül majd. Te bevállalnád? Na ugye milyen jó, hogy változik a világ?

jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Az "egy fokkal szebb az ördögnél férfiak", csak az ugyanilyen nőknek voltak jók mindig is.
jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz volt régen is, mint most, azzal a különbséggel, hogy nőként szinte elengedhetetlen volt egy férj, ma már nem az. (Habár dédiktől kezdve a nők is dolgoztak az én családomban.) Sokat nem beszéltem dédnagyszüleimmel erről, de pl az egyik nagymamám kb 50 éves koráig úgy váltogatta a pasikat, mint bármelyik mai laza erkölcsű lány, aztán kb 50 körül jött össze azzal, akivel ma is van, a másik nagymamám egyedül van, mióta “özvegy” lett, de tőle ilyet aztán nem hallottál, hogy csak elég ha nem iszik meg nem ocsmány, nála felszínesebb ember kevés van, róla el tudom képzelni, hogy nem feltétlenül a gyász miatt maradt egyedül, hanem mert nem talált még jobbat. (Pláne, hogy el is váltak a halála előtt nem sokkal, csak megtartotta a nevét.) A nagyszüleim most 70-es korosztály. A dédnagyszüleim nem tudom, hogy jöttek össze, de mind a ketten átlagon felüliek voltak kinézetre az akkori korban szóval gondolom tetszettek egymásnak.
jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: nekem az érzelmi biztonság lenne a plusz. Hogy támogatjuk egymást, szellemi partnerek is vagyunk.
jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%

Ha anyád 50, akkor 1994-ben volt 20 éves. A tévében ment a Kisváros meg a Família Kft, (ha kíváncsi rá valaki, hogy milyen volt az élet akkoriban...), a rádióból szólt a Bonanza Banzai, hétvégén meg Edda koncertre mentek. Kilógott a feneke a miniből, a biciklis nadrágból, és még alternatív zenekarok voltak a Szigeten. A pasik sem gumicsizmában meg kalapban jártak udvarolni! Mindenki borostát meg melírozott frizurát viselt, bőrdzsekivel, mert George Michaelre akart hasonlítani, aki még nem comming outolt.

A nagyi meg vagy pörgős szoknyában rokizott, és villogtatta a bugyiját, miközben a !festett! fekete hajú Elvis búgott, vagy a hippi korszak virággyermekeként énekelte a nyugati zenéket, ami csempész áruként érkezett a farmerek közt.


Hagyjuk már ezt a bezzeg régen baromságot, mert nem a reformkorról van szó, mikor felhozzátok a szüleitek! Egyébként ajánlom az olvasást, sokat segít!

jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%

#19 amúgy ezt a szüleim-nagyszüleim vernyogást én se értem itt, főleg hogy fiatalok nyomják. Én nem annyira vagyok az, 80-as évjárat, de ezt a nyuggerkedést a fiataloktól nem bírom feldolgozni :D A szüleim 55-58 születésűek, még ők se kárognak úgy mint ezek a fiatalok. Ők a 70-es 80-as évek fiataljai, én meg a 90-es és kétezres éveké. Nem volt ez olyan régen. Mondjuk mi budapestiek vagyunk, vidéken nem nagyon tudom mi volt, legfeljebb a dokufilmekből amire hivatkoztam is, de vélhetően nem az amin itt vergődnek folyton, hogy kb mint Móricz regényeiben a századelő tanyavilágában.

Nekem 11 és 1 éves gyerekeim vannak, lehetne húszévesem is ha korán kezdem, de most komolyan akkor az én húszévesem nyavalyogna itt hogy "a szüleim idejében"? A 90-es, kétezres évekről nyilatkozna így hogy a férfi szépsége meg az ördög? :D

jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!