Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban megváltozott a világ,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban megváltozott a világ, vagy csak legenda?

Figyelt kérdés

Ha visszagondolok a szüleim, nagyszüleim történeteire: régen, ha egy férfi adott magára, nem ivott, jó munkája volt, tisztességes, rendes ember volt és "egy fokkal szebb volt az ördögnél", akkor nem okozott neki komolyabb gondot a hozzá illő, megfelelő partner megtalálása, akivel általában össze is házasodtak és családot alapítottak. Az ilyen férfira azt mondták, ha nem is főnyeremény, de "jó parti". Nyilván, azért nem álltak sorban előtte a nők, hiszen a jó külső akkoriban is nagy előny volt, de összességében nem volt nehéz dolga.


Ma viszont úgy látom, hogy egyetemet végzett, jól szituált férfiak sokasága szenved, nem csak azzal, hogy megfelelő partnert találjon, hanem hogy egyáltalán bármilyen partnert találjon. Ezt látom a munkahelyemen (10 mérnök kollégámból 6 egyedülálló, 4-nek a jó ég tudja mióta nem volt kapcsolata, pedig szerintem tök normális, jó emberek), a pár barátom között és itt a gyakorin is.


Igaz ez? Valóban van ilyen jelenség? Vagy csak én tapasztalom ezt?

Ha igazam van, mi az oka? Mit lehet tenni ellene? (költői kérdések, de hátha)



((A szavazásnál fiúknak-lányoknak kicsit mások a válaszok, de szívesen várok bármilyen értelmes kommentet.))


jan. 15. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Férfi vagyok, én is így látom
Férfi vagyok, szerintem nem változott semmi, régen is ez lehetett
Férfi vagyok, nem értek egyet veled, nekem más a tapasztalatom
Nő vagyok, női szemmel ez valóban kevés ahhoz, hogy valaki "jó parti" legyen
Nő vagyok, szerintem ez régen sem volt "jó parti", nincs igaza nagyanyádnak
Nő vagyok, a fél vesém odaadnám egy ilyen férfiért, de egy ilyet sem ismerek
Egyéb, leírom
27 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

A világ folyamatosan változik. Mindig is változott, ezután is változni fog.

Szerencsére már nem elvárás, hogy 20 éves korban szüljünk az első szembejövőnek.

jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Férfiként nem biztos, hogy azért vannak egyedül mert nem jut nekik senki. Én is mérnök vagyok és nem adom le bizonyos szint alá a dolgot, csak azért mert p*na kell. Rengeteg nő instant kiesik a szűrőn, akik nem ütik meg a szintet (nincs normális végzettsége, munkája, keveset keres, otthon lakik stb.)

Kétséged ne legyen, a férfiak is válogatnak és válogatni is kell. Csak azok állnak le az első szembejövő nővel, akik nem tehetik meg azt, hogy válogassanak. Na ez pl. nem én vagyok.

jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A szavazáshoz megjegyzés:

A "jó parti" kifejezés használata lehet félrevezető. Ha jól tudom ezt inkább a gazdag férfiakra szokták mondani. Úgyhogy javítanám: mondjuk úgy, hogy jó férjjelölt, "rendes ember".

jan. 15. 16:22
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Annyi a különbség, hogy régen a nőnek muszáj volt férjhez mennie és gyereket vállalnia ha akart ha nem. Ma meg azt csinál amit szeretne. Hála Istennek, hogy így van. Bár a férfiak ugyanúgy válogathatnak. Nincsen senkinek megtiltva.
jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
#2 Nyilván. Ezért írtam, hogy a "megfelelő partner megtalálása". A saját "szintednek" megfelelően.
jan. 15. 16:24
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
5 - Így van. Nekem nem szintem egy bolti eladó vagy valami ilyen foglalkozású nő. Sose tudnám vele megvalósítani azt amit szeretnék.
jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Ez a "jó parti" is olyan, hogy tök szubjektív. Példaul lehet a kollégáid rendes, okos emberek stb. de ha (csak példa hangsúlyozom) otthonülősek akiknek hétvégi programnak elég a tespedés egy film előt és nem igényelnek semmi más társaságot, akkor nekem aki szeret eljárni kirándulni, programokat csinálni, sportolni, buliba (nem sárgaföldig inni magam persze) stb stb aktívan

kikapcsolódni és szereti a társaságot, akkor az a férfi nem lesz "jó parti" mert nem illünk össze.


A másik: a vonzalom, kémia az egy olyan dolog ami vagy van vagy nincs és sokszor nem is elsősorban külső függvénye sztem. Persze fontos a külső is. De ha nincs, mert pl valaki nem ad magára, akkor a fene megette.


Ki kell tágítani sztem a szociális kört amúgy. Nekem akkor ment a szekér mindig jobban ismerkedés terén.


N

jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Megváltozott a világ, most már nőként nyugodtan leélhetsz egy életet egyedülállóként, senki sem fog stigmatizálni miatta, örökölhetsz, dolgozhatsz, fenntarthatod magad, nincs rászorulva az ember lánya a férfiakra. Ezért az általad említett rendes srácok által nyújtott dolgokat már a nők maguk is elő tudjáj teremteni, nem kell hozzá pasi. Tehát mást kell hozni.
jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 Mi volna pl. az a más, az a plusz, amit hozni kell? Csak példát, akár csak a saját szempontodból.
jan. 15. 16:41
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

9 - Nem kell semmi pluszt hozni. Pont ez az, ma egy nő is eltudja magát tartani, mert tanulhat olyat amivel jól keres. Csak azok a szerencsétlenek mennek a pénzre, akik maguknak képtelen megteremteni a vágyaikat.

Kémia kell, semmi más.

jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!