Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire tolerálható ismerkedé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tolerálható ismerkedésnél a manipuláció és a félrevezetés?

Figyelt kérdés

Nyilván ha neked ártani akar vagy téged kihasználni, akkor egyértelmű hogy semennyire. De mi a helyzet az olyan esetekben, amikor csupán azért játszmázik a másik, mert mondjuk kevésbé bízik önmagában vagy a másik félben? Vagy amikor azért próbálja többnek, jobbnak mutatni magát, hogy a másikra nagyobb hatással legyen? Esetleg amikor olyan praktikákat használ, hogy a másik fölé kerüljön? De a lényeg hogy nem kifejezetten ártó vagy rossz szándékból, viszont olyan eszközökkel, ami nem feltétlen csak pozitív hatással lesz a másik félre.

Mennyi félrevezetés fér bele szerintetek ilyenkor? Vagy egyáltalán ezek mennyire helyes, mennyire tolerálható dolgok manapság?



2023. okt. 22. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ez amúgy egy nagyon érdekes kérdés. A szándékos játszmázás és manipuláció nyilván nem elfogadható.

Nekem viszont nem rég volt egy "kapcsolatom" (igazából nem tudom, minek hívjam), ahol, bár mindig őszinte voltam, de nem tudtam teljesen "átadni" magam az illetőnek. Értsd ezt úgy, hogy ő például mondta, hogy szeret, én pedig ezt elütöttem egy poénnal, vagy témát váltottam, pedig én is szerettem.

2023. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez még lehet simán a dunning-kruger effekt is. Szimplán nem tudja, de azt hiszi igen. Ha direkt hazudik, na az már más helyzet
2023. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te szakterületeden próbál téged lenyomni, miközben ő nem ért hozzá, akkor vagy nagyon buta az illető, vagy ezzel teszteli, hogy mennyire vagy elnyomható.
2023. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, szóval konkrétan vetítés, mint amikor kb tinikorban ha tudtad, hogy a másik imádja a mittomén hiphop zenét, akkor hirtelen neked is az lett a kedvenced, ez szerintem baromi gyerekes, nekem ebben a konkrét példában az lenne szimpatikus, ha bevallja, hogy ő ehhez nem ért, de érdekli, meséljek róla (hiszen jó esetben tényleg érdekel, mivel foglalkozik a másik, mi a hobbija, stb), és esetleg legközelebbre utánaolvas és többet tud ő is hozzá tenni. Minden egyebet szimpla hazugságnak érzékelnék és nem férne bele. De én pl mindenben túl őszinte vagyok, mármint kb mintha fizikailag képtelen lennék valótlant állítani😂 Tudok persze, ha akarok, csak pont hogy feleslegesnek érzem, a másiktól is azt várom, hogy azt mutassa, milyen.
2023. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Most ő azt hiszi, hogy te nem értesz hozzá te meg fordítva. Ennyi történik. Ő ugyanúgy érezheti ezek szerint, hogy megjátszod magadat...
2023. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!