Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem tudják a párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudják a párkapcsolatban élők komolyan venni a problémát, hogyha valaki szenved attól, hogy egyedül van?

Figyelt kérdés
Olyan könnyen írják és mondják, hogy egyedül is jó lenni, meg a jó dolgokra várni kell, és szerelem, párkapcsolat és szex nélkül is élet az élet, magamra fókuszáljak, koncentráljak, és élvezzem az életet. Aztán hazamennek a párjaikhoz, kibeszélik, hogy jaj problemazott már megint az Xy, hogy nincs párja és nincs jól egyedül, nehezen éli meg, hogy aki megtetszik neki, annak ő soha be nem jön. Aztán szexelnek egy jót, összebújva aludnak el, megnéznek egy filmet vagy mit tudom én.
2023. aug. 22. 16:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
Ezt én sem értem, hogy akiknek összejönnek a dolgok, azok miért tettetik azt, hogy a szex, szerelem, intimitás azok nem nagy szám dolgok. Meg ilyen baromságokat írnak, hogy egyszer ők is voltak pár hónapig szex nélkül és nem lettek depressziósak. A legtöbb ember valójában tényleg ennyire nem képes az együttérzésre, empátiára? Nem képes beleképzelni magát más helyzetébe?
2023. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

11, vagy csak unják a céltalan és parttalan nyihogást.

Nekem nem magy ügy, hogy nem feküdtem le senkivel az elmúlt 9 hónapban. Sőt, már a kapcsolat végén se, ugyhogy meg van az egy év mostanra. Nem kaparom a falat, nem sirdogálok a sarokban, se a szex, se a pár hiánya miatt.

Én értem, hogy van aki magányos, van aki szomorú, vagy épp veszettül kefélne már. De ez nem a környezete problémája. Eleve nem tartozik senkire, főleg nem rendszeresen.

Segíteni nem lehet rajta, megoldás nem lesz, de legalább marha unalmas a sokadik kör után.

Mi lenne szerinted, szerintetek az empatikus reakció? Ha nem a vállveregetés és a jaj bubuka majd jobb lesz féle felesleges hazugság?

Egyszer egyszer az ember erre hajlandó a közeli ismerősei kedvéért. De itt véget ér a dolog. Senki nem vágyik az állandó érzelmi lehúzásra.

2023. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Na ez az! Egy olyan közegben hasonlítod magad, amibe nem tartozol bele. Volt kapcsolatod? Igen. Szexeltél már életedben? Igen. Voltál viszonzottan szerelmes, szeretve? Igen. Na hát akkor meg? Te azért vagy jól egyedül, mert előtte voltál valaki mellett, aki feltételezem megbántott, meg hogyha sokáig voltatok együtt, akkor ezt is fel kell dolgozni.


Nem, nem kell velem együtt sírjon a másik. Nem szükséges. De azért a hülye szövegeket is mellőzniük kellene, és nem szabadna könnyen dumálni, mint ahogy te is teszed ezt.

2023. aug. 22. 19:02
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
13. Ha folyton emiatt panaszkodsz, ne csodálkozz rajta, hogy mindig ugyanazokat a válaszokat kapod.
2023. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

Én tudom milyen érzés a másik oldal. 21 évesen volt az első csókom, randim, szex, minden. Ovis korom óta állandóan volt kiszemeltem. Az összes barátomnak előbb lett párja és kalandja, és volt, hogy nekem nem mesélték el, mert nem tudtam cserébe hasonló sztorit felmutatni.


Ezzel együtt is azt mondom, hogy a kapcsolat nem minden, és nagyon veszélyes mindenáron akarni. Én is vágytam rá, de tudtam boldog lenni előtte is, sőt, boldog voltam. Rengeteg hobbim volt, szerető családom, barátaim, szakmai sikerek, stb stb.


Ez nem egy szükséglet. Egy igény, fontos és jó dolog, de lehet nélküle is teljes életet élni.

2023. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Maslow piramis? Az érzelmi és fizikai intimitás iránti szükséglet egyből ott van a légzés, evés, ivás, alvás, hugyozás, szarás után a sorban.


Meg most ez ne legyen már valami, amit újra fel kell találni és ki kell mondani, hogy szexuális lények vagyunk és de, a szexualitás az egyik legfontosabb.

2023. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert az emberek többsége egy érzéketlen tuskó. Amivel nem tud azonosulni, amibe nem képes beleérezni magát, az nem is létezik a számára. Ritka nagy csalódásokat éltem már meg ezzel kapcsolatban.
2023. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, szerintem sokkal könnyebb elfogadni, hogy te egyszerűen kevesebbet érsz mint mások. Hierarchia van az életben, azt kell csinálni, amit a felettesek mondanak. Felnőtt vagy nem? Van munkád, van főnököd? Nalátod. Sokkal könnyebb hierarchikusan nézni az életet még akkor is, ha mindenhonnan azt hallod, hogy mindenki egyenlő és mindenki különleges (én nem). Vannak akiknek jár nő, van akiknek nem. Ez Fideszisztánban tízszeresen, százszorosan igaz. Neked ezt osztotta a gép.
2023. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Én megértem, de nem tudok veled mit kezdeni mint te tudnál velem fordított esetben.
2023. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%

Dehogy jó szinglinek lenni, jézus :D


Oké 18 évesen jó volt, de csak azért, mert előtte szar kapcsolatban voltam és mert tudtam bulizni és pasikkal kavarni :D


De azért felnőttként egyáltalán nem jó. Magányos vagy és semmit nem tudsz ellene tenni. Én voltam úgy szingli, hogy szexkapcsolatom volt, úgy egész elviselhető volt, de azért komolyat is akartam volna. Amikor meg már csók se volt meg semmi akkor szenvedtem. Persze én is előadtam és hazudtam magamnak, hogy ez így jó, de valójában csak féltem belekezdeni valamibe, nehogy az is toxikus vagy rövid legyen.


Fényévekkel jobban érzem magam együttélős párkapcsolatban, biztonságot nyújt nekem. Nem sírom vissza a szingli éveket, és aki szerint egyedül jó lenni, az hazudik, vagy aszex/aromantikus. Ami az emberek kb 1%-a vagy annyi se.

2023. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!