Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akinek fontos, hogy a párja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek fontos, hogy a párja diplomás legyen, annak mindegy, milyen a diploma, vagy abban is válogat?

Figyelt kérdés

Itt valaki megint a nőket ekézte, hogy nekik csak diplomás pali jöhet szóba, innen jutott eszembe a kérdés :D Én nő vagyok, jártam egyetemre, és amikor először felmerült bennem, hogy otthagyjam, az akkori, éppen érettségiző barátom azt mondta, ő nem jár iskolázatlannal, mert szégyellné mások előtt. Szakítottunk, otthagytam a sulit. Ő egyébként katona lett, NKE-n végzett, tehát nem értem a sznobizmust :D


De sok helyről hallom, hogy a diploma az inkább akkor jó, ha mérnök, közgazdász, jogász, orvos, de ha pl bölcsész vagy pedagógus, művész, stb, az már olyan, mintha nem is lenne.


Akinek elengedhetetlen egy párkapcsolathoz a diploma, az milyen diplomára gondol?


2023. aug. 2. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Számomra nem elengedhetetlen, de jobb ha van. Mindegy milyen, önmagában az sokatmondó, hogy valaki tisztességgel végigcsinált egy egyetemi képzést. Bejárt előadásokra, megírta a ZH-kat, anyagot gyűjtött, szakdolgozott, megvédte azt és leállamvizsgázott.


Bizony, a te katona exednek is meg kellett ezeket csinálnia, semmilyen diplomát nem adnak ingyen csak úgy.


Számomra, akik leszólnak egyes hivatásokat, munkákat, szakokat, azok ostobák. Nem a munka aktuális piaci értéke határozza meg az értékét. Én tisztelem a tudást mögötte és a sok energiát, elhivatottságot, amit bele tett. Az meg pl. hol egy pedagógus szégyene, hogy alulfizetik és méltatlan körülmények között dolgoztatják? Az az aktuális kormány szégyene, mivel ők közalkalmazotti jogviszonyban állnak.

2023. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan diploma, amiből meg tud élni. Pontosabban csak simán meg tud élni. Felőlem lehet tanár diplomája is, ha valahogy úgy ügyeskedett az életben, hogy meg tud élni jobban.
2023. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki. Nekem is az van. Esetleg gazdasági.
2023. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, számít, hogy legyen diplomája, és az is, hogy milyen. Olyan, amilyennel kényelmesen meg lehet élni Budapesten. (Én is hozom ezt a szintet.)
2023. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Azért számít hogy milyen, mert van amivel nem lehet megélni. Pl a sokat emlegetett tanári fizuból.
2023. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomás vagyok, elvárom a partnertől is. Az hogy milyen, nekem mindegy csak ne teológia legyen mert akkor alapból nem illünk össze :D
2023. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!