Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Incel témakörben (is) ezt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Incel témakörben (is) ezt az alapvető ellentmondást hogyan lehet feloldani?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy ezen az oldalon alapvetően két, konszenzusos véleményt lehet megfigyelni, viszont ezek egymásnak ellentmondanak.


1) A szépség (vagy nevezzük "vonzóságnak"), mint olyan, teljesen relatív, mivel mindenki az egyéni, szubjektív nézőpontjából, a szubjektív értékrendje, preferenciái mentén ítél és dönt.


2) Mindenki akkor jár jól, ha a saját szintjén keres magának párt (és ennek ennél radikálisabb változatai is gyakoriak).


Egyértelmű az ellentmondás. Ha elfogadjuk, hogy a szépség szubjektív, akkor rangsorolni sem lehet az embereket eszerint, nincsenek "szintek". De akkor hogy jön ahhoz bárki, hogy a sikertelen férfiaknak azt tanácsolják, hogy keresgéljenek és próbálkozzanak a "saját szintjükön"? Mert ez ugye feltételezi, hogy objektív skála létezik, amely alapján a próbálkozó csúnya, akinél próbálkozik pedig "túl szép".


Egy párkapcsolat akkor az igazi, ha a párom SZÁMOMRA 10/10-es, és vice versa. Lehet, hogy egy másik embernek én 4/10, a párom pedig 2/10 lesz, de ez irreleváns, mint ahogy az összes többi ember véleménye is.


Ha viszont ilyen objektív skála mégis létezik, és lehet embereket diszkriminálni és marginalizálni az előnytelen külsejük miatt, akkor miért kell emellett képmutatónak lenni, és, ha éppen az hangzik jól, akkor olyan idealista közhelyekkel dobálózni, hogy a szépség relatív?


Valaki segítsen nekem feloldani ezt az ellentmondást, mert én így nem látok tisztán ebben a kérdésben.



2022. dec. 28. 14:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10

Ja értem, akkor a logikád mentén maga a szerelem ritka. :D Hát nem tudom... Ezzel vitatkoznék. :D


Mindenesetre kár ennyire túldimenzionálni a dolgot. Természetesen szép dolog a szerelem, és természetesen több puszta vonzalomnál, de voltaképpen hormonok diktálnak ilyenkor; éppen, hogy a stabil párkapcsolathoz szükséges racionalitás hiányzik az emberekből, amikor szerelmesek.


Amúgy meg következetesen félreértelmezed a mondandómat. Azt állítom, hogy a szerelem fizikai vonzalomból alakul ki, NEM azt, hogy a szerelem egyenlő a fizikai vonzalommal. Az azonban kétségtelen, hogy a szerelmek töredéke jön létre valamiféle testi vágy nélkül. Tetszik vagy nem tetszik, ez így van.

2022. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10

Sok esetben a kezdeti csak testi vonzalom képes átalakulni igazi vonzalommá.

2022. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!