Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ide már pszichológus kéne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ide már pszichológus kéne?

Figyelt kérdés

26 éves heteró férfi vagyok.

Sosem volt kapcsolatom nőve, sze szerelem, se szex, se csók, már vagy 8-9 éve személyes barátság sem.

Elég későn kezdtem el menni a lányok után, utána meg sorra hiába. Végül megint letettem róla.

1-2 éve újraerősödött a vágy.

Viszont sorra utasítom vissza a lehetőségeket, mert nem tartom magam elégnek egy normális kapcsolathoz, továbbá nem gondolom azt, hogy én bármit is tudnék neki nyújtani.

Nem tudom meglépni azt, hogy nyissak végre egy lehetőség felé. Mindig amikor ott lenne az alkalom, inkább kihátrálok, rendszerint még segítek is inkább jobb pasit találni neki.

Úgy érzem bennem ez már nem hozzá állás kérdése, hanem ha szeretnék kapcsolatot, előtte szakemberhez kellene forduljak.

Vagy esetleg más praktikák?

Az, hogy magamtól változtassak, sajnos erősen nem megy.

Eleve, ha vonzódást fejez ki irányomba, elkönyvelem, hogy buta, igénytelen, vagy csak szórakozik. Ha meg tapasztalom is, hogy komolyak a sándékai, mindig átevezek olyan vizekre, hogy jobban járna egy sokkal jobb pasival.

Nem tudom mi tévő legyek. Lehet nem kéne ezzel foglalkozzak, úgy is jobban hozzászoktam már a magányhoz.



2022. aug. 17. 17:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha azért nem ismerkedsz, mert félsz a kudarctól vagy a fájdalomtól, az teljesen érthető. Viszont kockázat nélkül biztos nem történik veled semmi jó. Sajnos ez mindenkinél benne van a pakliban. Gondolj a jóra, ami lehet, és vágj bele. Lehet, hogy csak sokadszorra sikerül, de megéri.
2023. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
94%
Ezeket magában viszi az ember, mint hegeket a szívén, de az már kóros, ha dédelgeti. Kicsit olyan, mint amikor nem használod az egyik testrészed, mert fájt. Vagy nem csinálsz valami mozdulatot, mert egyszer is rossz lett tőle. Lehet, már pont azért gyengül, sorvad, satnyul, mert nincs használatban, de te még mindig félted. Pedig közben ha el tudnád különíteni a félelmet a valóságtól, és pl. gyógytornáznál, akkor szép fokozatosan, tudatosan újra felépíthetnéd, hogy megint erős legyen.
2023. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Az lehet. Csak sajna már úgy sem számít semmit, hogy foglalkozzak vele.
2023. jún. 6. 22:44
 24/24 anonim ***** válasza:
23 - Akkor most nem lennél itt, hogy minket kérdezz.
2023. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!