Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ide már pszichológus kéne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ide már pszichológus kéne?

Figyelt kérdés

26 éves heteró férfi vagyok.

Sosem volt kapcsolatom nőve, sze szerelem, se szex, se csók, már vagy 8-9 éve személyes barátság sem.

Elég későn kezdtem el menni a lányok után, utána meg sorra hiába. Végül megint letettem róla.

1-2 éve újraerősödött a vágy.

Viszont sorra utasítom vissza a lehetőségeket, mert nem tartom magam elégnek egy normális kapcsolathoz, továbbá nem gondolom azt, hogy én bármit is tudnék neki nyújtani.

Nem tudom meglépni azt, hogy nyissak végre egy lehetőség felé. Mindig amikor ott lenne az alkalom, inkább kihátrálok, rendszerint még segítek is inkább jobb pasit találni neki.

Úgy érzem bennem ez már nem hozzá állás kérdése, hanem ha szeretnék kapcsolatot, előtte szakemberhez kellene forduljak.

Vagy esetleg más praktikák?

Az, hogy magamtól változtassak, sajnos erősen nem megy.

Eleve, ha vonzódást fejez ki irányomba, elkönyvelem, hogy buta, igénytelen, vagy csak szórakozik. Ha meg tapasztalom is, hogy komolyak a sándékai, mindig átevezek olyan vizekre, hogy jobban járna egy sokkal jobb pasival.

Nem tudom mi tévő legyek. Lehet nem kéne ezzel foglalkozzak, úgy is jobban hozzászoktam már a magányhoz.



2022. aug. 17. 17:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon súlyos önbizalomhiányod van.
2022. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos a pszichológus sem fogja megfogni a kezedet és kivinni és odamenni veled egy nőhöz és segíteni megszólítani.
2022. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%

Ami nem megy az nem kell erőltetni!


Keress más örömöt az életben. Neked nem való nő azt kész. Nem ciki.

2022. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Igen, nagyon is kellene. Komoly gond van az önértékeléseddel, és tudnak rajta segíteni.
2022. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Adok egy tippet, hogy hogy fogd fel: majd a nő eldönti, hogy kellesz-e neki vagy sem, ne aggódj miatta. Van nálad jobb pasi? Persze. Nálam is van, mindenkinél van. De lesz majd a nő, aki téged választ mindenki fölött. Miért? Mert Ő így akarja. Kész. Te ne azon rágódj, hogy lehetne neki jobb, mert ha ő úgy érzi, hogy te kellesz neki, akkor te kellesz neki.
2022. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves ötös.

Ez érthető, viszont az is lehet, hogy többet lát belém, vagy nem teljesen van képben velem és ezért választana engem, utána meg hamar pofáraesik és annyi. Sajnos én úgy vélem magamról, hogy nem vagyok elég ahhoz, hogy egy mai nő alap igényeinek megfeleljek. Viszont a vágy attól még megvan, sajnos ezért van mikor kezdeményezem is az ismerkedést, aminek a jó irányba haladása miatt ki is hátrálok belőle.

Néha rákeresek egy két ileltőre, aki nyitott felém és sokszor látom, nálam mennyivel de mennyivel jobb párt talált és általában ez még szokta erősíteni bennem azt, hogy ha lehet az illető inkább mást válasszon, ne engem. :/

Tudom, külső szemlélőként ezt önbizalomhiánynak, önértékelési problémának szokták nevezni, én meg az okokat egyszerűen csak tényeknek hívom.

Egyszerű példa:

Régi gyári ladában állsz a pirosnál, melléd áll egy Mustang, felkér egy gyorsulásra, te pedig a jóval kissebb teljesítményű autód miatt visszautasítod. Önbizalomhiány lenne? Én inkább csak megfelelőbb döntésnek látom.

Önbizalomhiánya szerintem annak van, akinek mindene meg van az adott dologhoz, csak fejben nem hiszi el, nem pedig annak, akinek nincsenek meg a tulajdonságai és tisztában is van ezzel.

2022. aug. 17. 19:07
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

"Ez érthető, viszont az is lehet, hogy többet lát belém, vagy nem teljesen van képben velem és ezért választana engem, utána meg hamar pofáraesik és annyi."


Akkor majd ő kilép a kapcsolatból, ne te hátrálj ki. Mondom: hagyd, hogy a nő döntsön. Kész. Te meg csak próbálkozz.

2022. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is menj pszichológushoz hatha tud rajtad segíteni.De ha utánna is így fogsz tenni hogy visszautasítod a lanyokat...stb akkor nagyon nehezen fog összejönni egy kapcsolat is.
2022. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is felnőtt emberek saját magukért felelősek. Te is magadért, a képzelt nő is magáért. Ha egyikőtöknek nem tetszik, kilép, lelép majd, de hát előtte csak ismerkedtek, az még nem elköteleződés, hanem pont arra való, hogy körültekintőbben megismerjétek egymást.
2022. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem is önbizalomhiányom van. méghozzá kóros. ha néhanapján megtetszik egy fiú, próbálok nekik irogatni (mivel élőben egyáltalán nem merek nyitni), de mindig ellaposodik a történet, nem szoktam érdekelni őket. Én is sokszor ilyenekre gondolok, mint te, hogy nem kellek neki, még arra se,igen. Én is ugyanúgy figyelgetem utána őket és fájóan látom, hogy milyen szép barátnőt találtak. Szerintem klinikai esetek vagyunk. nálam szellemileg vannak gondok, amúgy külsőleg teljesen átlagos vagyok. Viszont az értelmi és érzelmi szintem nem átlagos. túl bonyolítok mindent, addig agyalok rajta,míg elmegy mindentől a kedvem. Szerintem lépj ki ebből az ördögi körből,mert késő lesz. úgy jársz mint én, elszalad az idő a fejed felett nagyon gyorsan.
2022. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!