Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ide már pszichológus kéne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ide már pszichológus kéne?

Figyelt kérdés

26 éves heteró férfi vagyok.

Sosem volt kapcsolatom nőve, sze szerelem, se szex, se csók, már vagy 8-9 éve személyes barátság sem.

Elég későn kezdtem el menni a lányok után, utána meg sorra hiába. Végül megint letettem róla.

1-2 éve újraerősödött a vágy.

Viszont sorra utasítom vissza a lehetőségeket, mert nem tartom magam elégnek egy normális kapcsolathoz, továbbá nem gondolom azt, hogy én bármit is tudnék neki nyújtani.

Nem tudom meglépni azt, hogy nyissak végre egy lehetőség felé. Mindig amikor ott lenne az alkalom, inkább kihátrálok, rendszerint még segítek is inkább jobb pasit találni neki.

Úgy érzem bennem ez már nem hozzá állás kérdése, hanem ha szeretnék kapcsolatot, előtte szakemberhez kellene forduljak.

Vagy esetleg más praktikák?

Az, hogy magamtól változtassak, sajnos erősen nem megy.

Eleve, ha vonzódást fejez ki irányomba, elkönyvelem, hogy buta, igénytelen, vagy csak szórakozik. Ha meg tapasztalom is, hogy komolyak a sándékai, mindig átevezek olyan vizekre, hogy jobban járna egy sokkal jobb pasival.

Nem tudom mi tévő legyek. Lehet nem kéne ezzel foglalkozzak, úgy is jobban hozzászoktam már a magányhoz.



2022. aug. 17. 17:40
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, én már egyre inkább úgy vagyok ezzel, hogy jobb ha erőt veszek magamon és távol tartom magam teljesen mostmár a párkereséstől, hisz eleve ennyi idősen már nem is tudnék belépni egy olyan kapcsolatba, ahol egy velem hasonló korú hölgy olyan elvárásokkal rendelkezik, aminek nem tudok eleget tenni.

Én példáúl az összeköltözés gondolatától is rosszúl vagyok, az eljegyzésről jó sok évig hallani sem szeretnék még meg egyebek. Szeretnék még mindig sorban, lépcsőzetesen haladni a kapcsolat tipusok terén. Dehát ennyi idősen erre már nincs esély.

2022. aug. 17. 21:41
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

"Dehát ennyi idősen erre már nincs esély."

26 évesen? Te viccelsz!!!

2022. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!" Mondta Yoda :) A legrosszabb úgy leélni egy életet, hogy "úgyse sikerülne, amire vágyom..." Szerintem ez sokkal rosszabb, mintha elmész a pszichológushoz és azt mondja, hogy olyan súlyos eset vagy, hogy tényleg jobb, ha egy fekete dobozban laksz, hogy megvédd az ártatlan nőket magadtól. Hmmm... vajon ennek mennyi is az esélye? :D De ha mégis így lenne, legalább igazolva fogod látni az elméleted, kiderül, nem is kell semmit csinálnod, elengedheted a témát és mondjuk elmehetsz egy boldog szerzetesnek.
2022. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Igen, pszichológus. Tök jó, hogy neked ez eszedbe jutott ilyen fiatalon. Tele a világ negyvenes-ötvenes incelekkel, akiket messzire kerül az a felismerés, hogy ha magunkon változtatnának, a tapasztalataik is megváltoznának.
2022. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Most hogy állsz a dologgal? Hasonló cipőben járok, azért érdekelne.


26F

2023. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15

Mármint hogy értve most?

Nem telt el azóta kb semmi idő. XD

Annyi, hogy nem foglalkozom a dologgal, jobbnak láttam elengedni ezt az egészet a saját egészségem érdekében is.

2023. jún. 2. 10:24
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
Ja, akkor üdv a majdani negyvenes-ötvenes szerencsétlenkedők klubjában! :D Az ilyen gondok kiválóan tudnak dagadni a szőnyeg alatt… Engem már nem is az döbbent meg, hogy az önismereti munka mire képes (pl.kijönni krónikus betegségekből, szegénységből stb.), hanem az, hogy mire képes a hiánya! Hogy emberek mennyit, de tényleg mennyi szenvedést, energiát, pénzt spórolhatnának meg hosszú tavon, ha minél hamarabb elkezdenék! Gáz!
2023. jún. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2023. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

15-ös vagyok


"Nem telt el azóta kb semmi idő"


Azért kilenc hónap az valamicske idő.


Az jó, hogy próbálod elengedni és nem görcsölsz rá. Ez már a megoldás kezdete is lehet.


De a kérdésedre válaszolva: igen, a pszichológus sokat segíthet. Én járok pszichológushoz, össz-vissz 3x voltam eddig, de már megtudtam több érdemi információt amiért érdemes volt elmennem hozzá.

2023. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

15

Nekem az a 9 hónap azért semmi idő, mert például az első nagyobb szerelmemet 6 évig nem tudtam elengedni, ezalatt nem is tudtam úgy senkire rá nézni.

Pedig abból a 6 évből az utolsó 3-3,5-ben már egyáltalán nem tartottuk a kapcsolatot.

Legutóbb is hasonló volt. A visszautasítás után idén van 4 éve, hogy még mindig nem tudok elengedni egy illetőt. S mivel egy olyan lehetőség lett volna, amilyen az életben már soha többé nem fog jönni, így teljesen koveszett belőlem a remény s az akarat. Ezért is megy könnyen az, hogy az egésznek hátat fordítsak s fogadjam el, hogy én egyedül maradok, mert ilyen is van.


Tehát az a 9 hónap egy nagy nulla nálam. Mintha tegnap lett volna.

2023. jún. 4. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!