Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A mentális betegek miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mentális betegek miért nem fogadják el, ha a betegségük miatt utasítják el őket társkeresésnél?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak ezen az oldalon jellemző ez, vagy az életben is. Most éppen a linkelt kérdést ihletett meg, de rengeteg ilyen van még az oldalon. Nem is a kérdező, inkább a válaszok alapján született a kérdésem.

Az a szép a párválasztásban, hogy a családdal ellentétben, ami adott, a párt magunk választhatjuk. Mindenki olyan szempontok alapján választ, amilyenen akar. Ha nekem nem tetszenek a kövérek, akkor vissza fogom utasítani, ha nekem fontos a humorérzék, akkor nem fogok összejönni egy komoly, karótnyelt emberrel. Ugyanilyen természetes, ha valaki nem akar bipoláris/borderline/vagy akármilyen párt. Szíve joga. De ezen az érintettek úgy kiakadnak, mintha legalábbis kötelező lenne. Miközben ez nem az elfogadásról szól. Lehet, hogy az illető tök jól elvan egy bipoláris kollégával, baráttal, szomszéddal, de párnak nem szeretne.

Értem én, hogy valószínűleg többen kizárják a mentális betegséget, mint pl.a kék szemszínt, így az érintetteknek szűkebbek a pártalálási lehetőségei, és ez zavarja őket, de attól még a párválasztás nem egy jótékonysági esemény, és soha nem is lesz az. Biztos nehezebb mentális betegként egészséges párt találni, mint egészségesen, de szegényen is nehezebb gazdagot, mint gazdagon, csúnyán nehezebb szépet, mint szépen stb. Ez van, attól még senkinek nem JÁR automatikusan a pár, el kéne fogadni, hogy mindenki olyan indokkal utasít el, amilyennel akar, sőt, az indoklás se kötelező.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..



2022. júl. 14. 12:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
40%
Borderline vagyok, de nálam is vannak határok. Nem tehetek róla, viszont próbálok javítani rajta. Magamtól. Elfojtom a negatív gondolatokat és a szoromgásaimat magamban tartom anennyit csak lehet. Emiatt mondjuk ocd-m is van, de az alig észrevehető. Viszont én se vagyok mindenkivel toleráns aki nem tehet a bajairól. Ha valaki engem elhanyagol érzelmileg, akkor felejthet el. De pl akart volna velem lenni testileg hátrányos helyzetű fiú, de én elhagytam, nekem az nem kell. Mert miért kéne? Normális viszonylag szép testem van, nem kell ekkora kompromisszumot vállalnom mentális okok miatt. Meg nem is vagyok hajlandó ezt a színvonalat képviselni. Ő se tehet róla, oké. De nem vagyunk egy súlycsoportba. Én tudom magamról, hova tartozom. Érzelmileg labilis vagyok ez hátrány, igen, sok törődést igényleg meg sok szexet. De szép vagyok vékony fiatal és csinos, nem a pénzre megyek csak szeretetre. Ennyi
2022. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
40%
Sajnos, aki ilyen problémával szenved és nem jár terápiára tönkre teszi a kapcsolatot.
2022. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
43%

Pánikbeteg és hipochonder vagyok. Szerencsére a párom megértő és támogat mindenben.

Teszek ellene, amennyire tudok, szedek gyógyszert és járok terápiára.

Egyébként szerintem minden embernek van valamilyen pszichés betegsége vagy feldolgozatlan traumaja, ha emiatt nem találnánk part, akkor az emberiség már kihalt volna. Mindenkinek van legalább egy exe, aki meg idegesíti, vagy egy szulo feldolgozatlan elvesztése, mindennapi stressz a munkahelyen, ami már életminőség romboló…


24N

2022. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!