Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A mentális betegek miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mentális betegek miért nem fogadják el, ha a betegségük miatt utasítják el őket társkeresésnél?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak ezen az oldalon jellemző ez, vagy az életben is. Most éppen a linkelt kérdést ihletett meg, de rengeteg ilyen van még az oldalon. Nem is a kérdező, inkább a válaszok alapján született a kérdésem.

Az a szép a párválasztásban, hogy a családdal ellentétben, ami adott, a párt magunk választhatjuk. Mindenki olyan szempontok alapján választ, amilyenen akar. Ha nekem nem tetszenek a kövérek, akkor vissza fogom utasítani, ha nekem fontos a humorérzék, akkor nem fogok összejönni egy komoly, karótnyelt emberrel. Ugyanilyen természetes, ha valaki nem akar bipoláris/borderline/vagy akármilyen párt. Szíve joga. De ezen az érintettek úgy kiakadnak, mintha legalábbis kötelező lenne. Miközben ez nem az elfogadásról szól. Lehet, hogy az illető tök jól elvan egy bipoláris kollégával, baráttal, szomszéddal, de párnak nem szeretne.

Értem én, hogy valószínűleg többen kizárják a mentális betegséget, mint pl.a kék szemszínt, így az érintetteknek szűkebbek a pártalálási lehetőségei, és ez zavarja őket, de attól még a párválasztás nem egy jótékonysági esemény, és soha nem is lesz az. Biztos nehezebb mentális betegként egészséges párt találni, mint egészségesen, de szegényen is nehezebb gazdagot, mint gazdagon, csúnyán nehezebb szépet, mint szépen stb. Ez van, attól még senkinek nem JÁR automatikusan a pár, el kéne fogadni, hogy mindenki olyan indokkal utasít el, amilyennel akar, sőt, az indoklás se kötelező.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..



2022. júl. 14. 12:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%
A saját személyes tapasztalatod nem vetítheted rá mindenkire azért, mert meg lett bántva a kis lelked egy bipoláris által.
2022. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#3! Valószínűleg az ilyen kirohanásaidat nem tudná kezelni, és tény, hogy valóban sokan nem tudjuk. Ez mi? Semmi bántót nem írtam rólad. A kérdésemben ki is emeltem, hogy nem rólad jutott eszembe, hanem akik úgy válaszolnak, hogy emiatt nincs joga visszautasítani. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Azt is leírtam a SAJÁT kérdésemben, hogy voltam ilyen helyzetben a másik oldalon, aminek eredménye egy több évig tartó terápia lett, ezért érdekel a másik oldal, hogy miért nem elfogadható, ha a másik fél nem akar ilyet magának önszántából.

Itt is tök normálisan írt a #6 válaszoló és azonnal beleállsz, hogy "foglalkozzatok a saját életetekkel." Akkor legközelebb ne írjál ki kérdést, és senki nem fog veled foglalkozni. Kérdést linkelni nem tilos, ez a kérdés nem rólad szól, hanem egy jelenségről, amikor elvárják. Nem te!

Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem ne várj, nem fogja megváltoztatni. Amit először mondott, az egy hirtelen felindulás volt, ahhoz fogja tartani magát, amit döntött, miután már átgondolta.

2022. júl. 14. 14:03
 13/23 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk nem semmi mennyire megszállottan belelovaltad magad más emberek problémájába, kedves Kérdező. Kicsit hűtsd le magad, ugyanolyan nevetséges vagy, mint akivel/akikkel veszekszel, de te még provokálod is őket, ez extra gáz. A bipolok kezdenek már szimpatikusabbnak tűnni nálad ezek után.
2022. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#5! Dehogy forgattam ki a véleményeket. Láttam, hogy a többség mit írt, azért ragadtam ki, mert az a KISEBBSÉG érdekel, akinek az a véleménye, hogy pusztán ezért bunkóság szakítani. Hogy miért nem tartanak elfogadhatónak BÁRMILYEN okot? (Bár én úgy értelmeztem, ez még nem igazán szakítás volt, inkább visszalépés az ismerkedési szakaszban.) Én azt gondolom amúgy, amit itt a #6 írt, nem volt semmi tisztességtelen. Hirtelen mondania kellett valamit adott szituációban, utána meg volt ideje átgondolni. Bárkivel bármikor előfordulhat. Pl. Ismerkedés elején közli az egyik fél, hogy X hónap múlva külföldre költözik(már lefixált dolog.) Ott abban a pillanatban a másik úgy gondolja, hogy semmi gond, folytathatják az ismerkedést, majd addigra kiforrja magát, hogy vele megy, távkapcsolat lesz, vagy szakítanak. Aztán hazamegy, érzi a súlyát, rájön, hogy őt például minden ideköti, nem bírná a távkapcsolatot, inkább akkor zárják le, amíg nincsenek erősebb érzelmek, úgy könnyebb. Akkor ő most hazudott? Ugyanaz a helyzet. Nincs idő hirtelen átgondolni, de át KELL. Akkor tud végleges döntést hozni, amikor megtörtént.
2022. júl. 14. 14:14
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
A 3-as kommentelő nagyon szépen bemutatja, hogy miért is nem kell senkinek komolyabban. A stílusa önmagában is kva szar, a betegség fellángolásàval ez még rosszabb. Nos ez, durva leszek, de kéne a francnak hosszútávon. Lehet megsértődni. Az őszinte véleményem akkor sem fogom megszépíteni.
2022. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Mindenkit megkérnék, ha nem tud/akar a kérdésre válaszolni, ne hergelgelje magát, csak lapozzon tovább. Én nem provokálok senkit, de fordítva is elvárom ugyanezt. Nem kell személyeskedni, nem lett megbántva a lelkem bipoláris által, ahogy írtam is, borderline volt az illető. Aki kötözködni akár, legalább olvasson pontosan. Nem húztam rá senkire semmit. A bipolárisokkal sincs bajom, van olyan ismerősöm kezeli, teljesen normálisan tud viselkedni, sose láttam tőle ilyen hisztit, mint amit itt néhányan előadtok. Igen, nekem párkapcsolatban kizáró ok, máshol meg nem, ez az én dolgom, mindenki úgy választ párt, ahogy akar.

Tehát a kérdés még mindig nagyon egyszerű:

AKI szerint egy mentális betegség léte önmagában nem lehet visszautasítási ok, miért gondolja, hogy más elbírálás alá kell esnie, mint a többi párválasztási szempontnak?

Aki NEM így gondolja, az ne válaszoljon.

2022. júl. 14. 14:31
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

Nekem egy borderline jutott. De végre vége.

Az ilyen emberek egy másik életet is tönkre tudnak tenni nem csak a sajátjukat. Főleg, hogyha a beteg ember nem is akar tudomást venni a betegségéről. Jobb esetben jár terápiára ami vagy használ neki vagy nem. Sajnos ez a terület ahogy én látom még mindig nem tud megfelelően hatékony lenni. Vagy a beteg nem keresi meg a számára megfelelő terapeutát. Ami lássuk be elég sok idő tud lenni.

Laktam együtt nárcisztikussal is, igaz hogy csak 5 hónapig laktunk együtt és csak lakótársak voltunk, de az is pont elég volt.


Én az elmúlt évek tapasztalatai miatt biztos, hogy élből visszautasítanék egy ilyen embert.

Még mindig nem tértem vissza a régi önmagamhoz. Pedig csak 4 évig szenvedtem a bordi mellett. De az pont elég volt, hogy szinte teljesen elveszítsem saját magamat.

2022. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
44%

"Semmi kozod hozza ha esetleg nem fogadom el a dolgokat, semmi jogod linkelgetni a kerdesem es vajkalni az eletemben!"


Nem tiltja az oldal szabályzata.

AMúgy meg rohadtul nem mindegy, hogy azt hitte, kifogott egy rossz pillanatot nálad, vagy rendszeresen ilyesmiket produkálsz, mint itt is a válaszodban.

2022. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

Az emberek többsége az egészségesek és a betegek közül is elfogadja, ha valaki nem akar vele párkapcsolatban lenni.

Én magam is úgy gondolom, hogy senki nem köteles összejönni senkivel, ha nem akar. Az mindegy is, hogy mi miatt nem akar valaki egy másik személlyel lenni. Ilyen helyzetben jobb is, ha nem jönnek össze egymással.

Ha valaki otthagynak, akkor tovább kell lépnie, nem szabad tovább az őt elutasító személyre várnia. Van is az a mondás, hogy "Ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel!".


Érthető, hogy valakit elkeserít az, ha egy betegség miatt nem akarnak vele összejönni, hiszen nem tehet az állapotáról. De attól még senki nem köteles vele párkapcsolatba kezdeni.


Egyébként ugyanez a jelenség megfigyelhető az egészséges embereknél is. Sokan vannak, akik mentális problémák nélkül is "incelnek" nevezik magukat és az egész világot utálják azért, mert a nők többsége elutasította őket.

Ez egyértelműen nem helyes gondolkozásmód. Aki így viselkedik, annak általában komoly lelki gondjai vannak és olyan sérelmei, amiket sehogy nem tud feldolgozni.

Vannak dolgok, amiken én magam sem tudok tovább lépni, habár ezek nem emberi kapcsolatokhoz kötődő dolgok. Tudom, hogy nem helyes a viselkedésem, de attól még nem tudok rajta változtatni. Sokan vannak még így ezzel.


Egyébként az szerintem sem volt szép dolog, hogy belinkelted egy másik ember kérdését ide.

2022. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#19! Köszi a választ, teljesen egyetértek veled.

Más kérdés linkelése nem egyedi, teljesen általános dolog az oldalon. NEM a kérdezőre vonatkozott, csak ez volt az egyik kérdés, ami alapján felmerült bennem. Van még egy csomó hasonló, ott is láttam olyan válaszokat, hogy mi az, hogy csak a betegség miatt nem jönne össze vele, hisz arról nem tehet. Erről jutott eszembe, hogy akik így gondolják, hogy gondolkodhatnak? Miért számít az, hogy tehet-e valaki a visszautasítás okáról, vagy nem. Pl., ha valakinek nagy orra van, arról se tehet, mégis természetesen kezelik, ha valaki amiatt nem jön vele össze, mert neki egyszerűen nem tetszik a nagy orr.

A kérdező a #3 kirohanásával keverte magát bele, senki nem tudná őt beazonosítani egy anonim oldalon, ha nem írta van le, hogy az ő kérdése. Ebben semmi személyes nincs, csak egyszerűbb volt illusztrálni, hogy mire gondolok, mint felkeresni évekkel ezelőtti kérdések válaszadóit, akik úgy válaszolnak, amiről a kérdésem szól. Ha valaki magára ismer, hogy igen szerintem bunkó dolog egy betegség miatt dobni valakit, és van kedve, akkor válaszol a kérdésemre és ennyi. Ha őt nem érinti, akkor meg nem, csak tovább lapoz. Legalábbis én azt hittem, hogy ilyen egyszerűen működik egy kérdezős oldal. De itt néhány érintett nagyon magára vette és személyeskedésbe ment át. Senki életében nem vájkáltam. Tekintve, hogy az összes mentális betegség kb. kiteszi a népesség 20%-át, valamilyen szempontból szinte mindenki érintett. Vagy ő maga a beteg, vagy kerül ilyen helyzetbe, hogy párkeresés során találkozik mentális beteggel. Nem érzem akkora katasztrófának, hogy felteszek egy kérdést egy tök általános jelenségről.

Az már csak utóbb derült ki, hogy maga a linkelt kérdés kérdezője is sérelmezte, hogy a betegsége miatt dobták, hisz ő maga írta, hogy amíg a fiú hisztinek hitte, addig kellett neki, amikor megtudta, hogy egy betegség miatt, akkor meg már nem. Tehát, ha rendelkezne némi intelligenciával, tök normálisan is válaszolhatott volna, anélkül, hogy egyébként felfedi magát.

2022. júl. 14. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!