Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A mentális betegek miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mentális betegek miért nem fogadják el, ha a betegségük miatt utasítják el őket társkeresésnél?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak ezen az oldalon jellemző ez, vagy az életben is. Most éppen a linkelt kérdést ihletett meg, de rengeteg ilyen van még az oldalon. Nem is a kérdező, inkább a válaszok alapján született a kérdésem.

Az a szép a párválasztásban, hogy a családdal ellentétben, ami adott, a párt magunk választhatjuk. Mindenki olyan szempontok alapján választ, amilyenen akar. Ha nekem nem tetszenek a kövérek, akkor vissza fogom utasítani, ha nekem fontos a humorérzék, akkor nem fogok összejönni egy komoly, karótnyelt emberrel. Ugyanilyen természetes, ha valaki nem akar bipoláris/borderline/vagy akármilyen párt. Szíve joga. De ezen az érintettek úgy kiakadnak, mintha legalábbis kötelező lenne. Miközben ez nem az elfogadásról szól. Lehet, hogy az illető tök jól elvan egy bipoláris kollégával, baráttal, szomszéddal, de párnak nem szeretne.

Értem én, hogy valószínűleg többen kizárják a mentális betegséget, mint pl.a kék szemszínt, így az érintetteknek szűkebbek a pártalálási lehetőségei, és ez zavarja őket, de attól még a párválasztás nem egy jótékonysági esemény, és soha nem is lesz az. Biztos nehezebb mentális betegként egészséges párt találni, mint egészségesen, de szegényen is nehezebb gazdagot, mint gazdagon, csúnyán nehezebb szépet, mint szépen stb. Ez van, attól még senkinek nem JÁR automatikusan a pár, el kéne fogadni, hogy mindenki olyan indokkal utasít el, amilyennel akar, sőt, az indoklás se kötelező.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..



2022. júl. 14. 12:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyitott ajtókat döngetsz.

Senki nem állította, hogy ne lenne az egyén szabad döntése, hogy kivel akar járni, és kivel nem.

Soha nem is ez volt a probléma.

A probléma az, amikor valaki tisztességtelenül játszik. Amikor mást mond a szemedbe, mint amit gondol. Ez ilyen formán gerinctelenség. És természetesen jogában áll eldöntenie, hogy akar-e járni valakivel. De akkor legyen annyi vér a tököcskéjében, hogy nyíltan meg meri mondani, ha nem akar. Nem pedig először hitegeti, aztán meg ja bocs, mégsem.

2022. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Persze, de írtam, hogy nem egy kérdésnél láttam ezt, most nem tudom mindegyiket egyenként kielemezni.

A linkelt kérdésben viszont pont pár óra leforgása alatt történt. Nem mondott mást, mint amit gondol, hisz amikor elmondta a kérdező,lehet, hogy azt gondolta, hogy nem gond. De könyörgöm, hányan ismernek pontosan minden betegséget??? Nyilván közben utána olvasott és felmérte, hogy mivel jár. Mondta volna rögtön azt, hogy bipoláris vagy? Ja, köszi, akkor nem kellesz, bár fogalmam sincs, mi az? Akkor meg az lenne a baj. Lehet, hogy a kérdezőnek már előtte volt egy-két furcsa megmozdulása és amikor utána olvasott, akkor jött rá, hogy ja, az a betegség része, tehát nem egyszeri alkalom volt, hanem rendszeresen lehet rá számítani a későbbiekben is, amit már nem tud tolerálni.

Egyébként én is jártam így, sajnos nekem nem szólt az illető. "Baráti" kapcsolatban voltunk, amiben voltak jelek, hogy valami nem stimmel, de én nem vettem a jeleket. Úgy voltam vele, hogy simán hangulatember kicsit. Pl.alapvetően nagyon nyugodt volt, de úgy félévente egyszer minden előzmény nélkül olyan dührohamot kapott, hogy rá se lehetett ismerni. Na, most ezt ugye, úgy értékeltem, hogy rossz napja van, fél évben egyszer belefér. Nem figyeltem arra, hogy nem, a konkrétan semmitől jövő dühroham félévente se normális. Erre akkor jöttem rá, amikor már más kapcsolatban voltunk és bizony gyakrabban tapasztalhattam. Utóbb tudtam meg, hogy borderline. Ha akkor tudtam volna, soha nem jövök vele össze, mert igen, nálam rohadtul kizáró ok a borderline pár. (Miután évekig tartó terápiával jöttem helyre utána.) De ha semmit nem tudsz a betegségről, akkor persze, hogy az első pillanatban azt mondod, hogy nem gond, mint a kérdésben volt.

2022. júl. 14. 13:31
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Takarodjal mar a fenebe

Mire fel linkelketed a kerdesem miert erdekel egyaltalan ha nem vagy ilyen helyzetben? Foglalkozzal mar magaddal

Latta az elejen neha a fiu hogy neha ilyen vagyok neha olyan, zavarta de csak azt hitte hisztizek. Aztan ugy lattam jobbnak, hogy elmondom hogy miert vagyok ilyen, hatha megertobb lesz velem, es el tudja donteni kellek e igy vagy nem. Amikor még nem tudta hogy beteg vagyok kellettem, amikor mar megtudta hogy az vagyok , nem. Pedig semmi nem valtozott, csak megtudott valamit, de elotte is ugyanolyan volt mint most. Szo sincs arrol hogy nem fogadom el a donteset, azt , hogy "mit tegyek" arra ertettem hogy felejtsem el vagy esetleg varjak?

De mégegyszer elmondom, nem tudom miert nem magaddql foglalkozol, orulj, hogy te nem vagy ilyen helyzetben es nem kell ilyen dolgokat elfogadnod ami egyebkent nem egy kellemes dolog

Foglalkozz a sajat eleteddel ne az enyemmel. Semmi kozod hozza ha esetleg nem fogadom el a dolgokat, semmi jogod linkelgetni a kerdesem es vajkalni az eletemben!

Szep napot!

2022. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Az a durva hogy te tobbet gondolkozol ezen mint en, es az en eletem. Szanalmas vagy
2022. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Beleolvastam és a legtöbben azt mondják, hogy nem baj, ha nem őket választja, de attól még lehetne viselkedni, nem hazudni, tisztességesen és egyenesen szakítani, ennyi. Szerintem te erősen kiforgattad a véleményeket és kiragadtál egy-két szélsőségest, mert neked az tetszett meg így vitázni, holott a többség véleménye szerintem normális.
2022. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

"A probléma az, amikor valaki tisztességtelenül játszik. Amikor mást mond a szemedbe, mint amit gondol. "


Nem nevezném tisztességtelennek azt, aki a hír hallatán első döbbenetében mond valamit, amit később átgondol és közli is. A kérdésben pedig ez történt.

2022. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem gondolta at, csupan volt egy kis vita es egybol azt irta hogy nem tudja kezelni pedig nem is voltam rosszul akkor. Csak vitatkoztunk. Ha nem irtam volna le neki hogy bipolaris vagyok nem mondta volna hogy nem tudja ezt kezelni... teljesen mindegy , ram tartozik foglalkozzatok a sajat eletetekkel
2022. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mire jó ez a nekifeszülés. Senki nem állította ennek ellenkezőjét.
2022. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ez magában a kérdésben nem szerepelt, de lényegtelen is, ha nem akar tovább ismerkedni, akkor nem akar. Nem kötelező.
2022. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%
A kérdező egy beteg ember, ne foglalkozzatok vele, csak vérszemet kapott egy ártatlan kérdésre mert bipoláris illetőről volt szó.
2022. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!