Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol húzzuk meg a határt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol húzzuk meg a határt az incel és válogatós férfi között?

Figyelt kérdés
Akik válogatásak azok állítólag nem incelek...de mi számít válogatósnak, pl. aki kövér nővel nem jön össze az incel vagy válogatós? De még sorolhatnàm a példákat...mikor számít valaki incelnek?
2022. jún. 27. 07:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

Valamilyen szinten a 14-esnek és Kispistinek is igaza van.

Azért nagyon nem mindegy, mit tesz magáért egy ember, mennyit gürizik, de sajnos nem végtelen a kontroll senkinél sem a saját élete felett. Nem úgy van, hogy gondolsz egyet, és tisztességes tenni akarásból palotád lesz.

2022. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

17, 18

Na ne már. Hat komolyan ennyi magyarázkodást.

Akkor pontosítotok, a normál emberekre gondolok azalatt amit írtam. Illetve, egy mozgássérült is el tud helyezkedni, vagy egy kevesebb IQ-val rendelkező is, nem azt írom, hogy könnyű, hanem hogy eltud akar, ha tényleg akarja. 2x vagy akár 3x annyit is kell bizonyítania, de nem lehetetlen. Nem mindig a könnyebb út a jó választás.

Nyilván vannak különböző élethelyzetek, amik talán tényleg lehetetlenek, de azért lássuk be, ez igencsak kevés.

Van olyan hallás sérült ismerősöm, aki eltudott helyezkedni, mert el is akart, tehette volna, hogy azt mondja, hogy nem, mert ez és ez a problémám van, de nem tette. Drága édesapukámnak is fél lába volt érdekes módon neki is volt munkája. Egy barátnőmnek szint úgy fél lába van, tudott magának munkát keresni, addig hajtotta. Az elején nehéz volt de most már elég jól keres. (És egyébként ha akarna még többet is tudna, csak neki ez kényelmes ezt meg is mondta) szóval akkor miről is beszélünk? Sok embert nem kell sajnálni, mert erősek. Attól, hogy ti nem vagytok, vagy épp tényleg el vagytok a langyos vizben, mert épp így kényelmes...

Nem egyből lesz meg az az adott cél, hanem azért küzdeni kell. Sajnos nem sajnos, ez így van.

(Mint már írtam ritka kivételek akadnak, ahogy azt is írtam, hogy nyilván valakinek 3x, 4x annyit is kell küzdeni valakinek meg mondjuk kevesebbet. Nem vagyunk egyformák, ahogy az élethelyzetek sem egyformák)

2022. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nem nemi élet a maszturbáció, de a frusztráltságot megszünteti. Ha mégsem, akkor nem ez a baj, hanem fejben van valami zűr.
2022. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

#22: Tényszerűen nincs igazad.


A Pető Intézetből kikerülő mozgássérültek 80%-a soha életében NEM TUD elhelyezkedni. Ez egyszerűen TÉNY. Valószínűleg nem láttál még közelről cerebrál parézises mozgássérültet, azért írod ezt. Sajnos ezek az emberek egész életüket beltérben töltik, ezért nincsenek szem előtt. Pedig Magyarországon körülbelül 20 ezer cerebrál parézises ember van! Én fogalkoztam ilyenekkel, és teljes biztonsággal mondhatom, hogy a döntő többségük (a hosszadalmas rehabilitációs kezelés ellenére) SEMMILYEN munkakörben nem volna képes megállni a helyét. Nem képes nemcsak emelni, hanem nem képes finommotoros mozgáskoordinációra, még dolgokat megfogni sem nagyon. Többségük beszélni is csak nehezen vagy alig érthetően tud. Nézd meg például ezt a videót:


[link]


S ezek után mondd meg nekem, melyik munkáltató fogalkoztatna bármilyen munkakörbe is egy ilyen embert? S képzeld magad el, amint a szemébe nézve azt mondod neki, hogy csak azért nem talál magának munkát, mert nem tesz elég erőfeszítést! Ha észreveszed, hogy nincs igazad, vagy kő van a szíved helyén! A világhírű Pető Intézetben egy évtizedes, mindennapos kemény munkával annyit tudnak elérni, azt is csak a gyerekek többségénél, hogy két bottal kacsázva tudnak járni, meg talán fel tudnak öltözni maguktól. Van, akinél még ez sem sikerül. Több ezer óra fejlesztésnek ez a várható maximális kimenetele! Ez nem a hallássérültség vagy a féllábúság kategóriája, amiről írsz, akik nyilván manuális munkát tudnak végezni.


Hasonló a helyzet egy csomó pszichiátriai beteggel is. Különösen azokkal, akik rosszullétek miatt rendszeresen kiesnek a munkából vagy irracionálisan viselkednek. Őket vagy eleve fel sem veszik sehova az előítéletesség miatt, vagy pedig ha igen, akkor mindenhonnan rövid úton kipenderítik, mert a magyarországi munkahelyek nem a toleranciáról szólnak.

2022. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
87%

24, nem tudom, tudsz olvasni? Értelmezni? Írtam, hogy vannak ritka esetek, amikor ez tényleg igaz is.

Én a normál, átlag emberekről írok, ill azokról a korlátozott emberekről, akik még megtehetik. Nem tudom, hogy írjam még le, mert egyébként leírtam a kommentemben is, csak nem cifrázva. Egyáltalán nincs kő szívem, de azért naív sem vagyok.

2022. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%
#25 Tudok olvasni és szöveget értelmezni is. Szó szerint azt írtad: "Illetve, egy mozgássérült is el tud helyezkedni, vagy egy kevesebb IQ-val rendelkező is, nem azt írom, hogy könnyű, hanem hogy eltud akar, ha tényleg akarja." Ezt a téves, általánosító állításodat nem lehet félreérteni. Az általam említett esetek nem "ritka esetek": ők a tipikus, hétköznapi mozgássérültek, azon belül is a veleszületett cerebrál parézisesek, akik jó részét a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézetében fejlesztenek. Ők szinte mindannyian képtelenek maradnak egész életükben bámilyen manuális munkára. S mivel a számítógép billentyűit is csak ügyetlenül tudják nyomkodni, és írni és beszélni is csak nehézkesen, így szellemi munkavégzés is ki van zárva. Innentől kezdve nem foglalkoztathatók. S még egyszer mondom: csak a cerebrál parézises mozgássérültek 20 ezren vannak! Veled ellentétben én életközelben láttam őket. A lelkiismeretes fejlesztés eredményeképp csodálatos akaraterejük és kitartásuk van. Én mindig feltöltődtem közöttük. De ez a rengeteg munka és akarás csak a hétköznapi részleges önálló életvitel elérésére teszi képessé őket. (Önállóan fürdeni a többségük nem tud megtanulni.) Elhelyezkedni, értelmes munkát végezni a többségüknek abszolút nulla az esélye. Általában az a sorsuk, hogy az Intézetből kikerülve a szülőknél maradnak, s miután a szülők meghalnak, magukra maradnak, s szociális intézetben töltik az életük utolsó évtizedeit, mivel a magyarországi rokkantnyugdíjból lehetetlen egy háztartást fenntartani. Küzdelmes, szomorú sors. Minden tiszteletem az övék.
2022. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
84%

Hagyjuk inkább, mert elbeszélsz az mellett, amit írok....

Egy átlag mozgássérült miért ne tudna elhelyezkedni? Nem írtam hamisat. Ott is több fokozat van. De tényleg hagyjuk, mert feltételezem az én értetlenségem téged idegesít, a te értetlenséged pedig engem.

Byby🌺

2022. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A válogatósnak több potenciális lehetősége van, amiből válogathat.


Az incelnek elvileg nincs semmilyen választási lehetősége.


(Ok, hogy ez leginkább tanult tehetetlenség, amivel önmagának zárja le a mozgásteret, de számára akkor is ez a megélt szubjektív valóság, és végsősoron az eredmény egy önbeteljesülő jóslat lesz.)

2022. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!