Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ezt a bámulás törvényt vajon csak a csúnya férfiak ellen találták ki?
"nem volt hajlandó félreállni egy női utas útjából, majd megakadályozta a leszállását"
Nem bámulás miatt ítélték el.
Na azért ezen a témán álljunk meg egy kicsit, mielőtt rettentően kiforgatnánk. Képzeld el, hogy ülsz egy szórakozóhelyen, és a melletted lévő asztalnál egy csávó folyamatosan téged bámul. Teljesen nyíltan csinálja, le sem veszi a szemét rólad, ha ránézel, direkt felveszi a szemkontaktust. Ha elmégy a pulthoz, beáll melléd, és néz, de nem szól.
Fickóként mit csinálsz ilyenkor? Ha kellően magabiztos vagy, vállat vonsz és küldesz neki egy sört, hogy egészségére, esetleg arrébbmehetsz, de láttam már verekedést kocsmában, mert az egyik "bámult". Ez szándékos provokáció, kvázi kihívás, az agresszió egy potenciális formája, és valójában titeket is k.vára zavarna, ha a metróaluljáróban ezt csinálná veletek valaki.
Na most nőként ilyenkor mit tud valaki csinálni? Valaki, aki nála biztosan erősebb, passzív-agresszívan provokálja. Ha odamegy szólni, vagy jelenti akkor ő lesz a fiminista kiskirálylány, hiszen végső soron a csávó nem csinált semmit. Ugyanakkor a szándék és az üzenet mégis egyértelmű: dominancia-játszma történik, amiben a nő többnyire csak veszíthet.
Nyilván, ha bevezetik akkor lesz aki ezzel visszaélhet, de kár ezt kiforgatni. Nem a csúnya pasik, hanem az agresszív pasik ellen hozták ezt a törvényt, és nem azért, mert már ránézni sem szabad a nőkre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!