Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka annak a különbségnek amit tapasztalok ismerkedés során? A többi lent:

Figyelt kérdés

40+ éves nő vagyok, az online ismerkedést próbálgatom, egyelőre nem alakult belőle párkapcsolatom, nem biztos, hogy nekem való műfaj ez. A személyiség, az emberi kapcsolódás az értelmes beszélgetés fontos számomra.

Kicsit kétlaki vagyok, illetve voltam mostanában. Anglia és Magyarország a két hely ahol tartózkodom.

Az online ismerkedés során kevés emberrel találkoztam, mert mondom ahhoz hogy találkozzak valakivel szeretném érezni a csevegésből hogy van értelme.

Szóval akivel Angliában találkoztam- azokból kivétel nélkül mindegyik újra szeretett volna találkozni, és azóta is jó barátok maradtunk. Úgy, hogy a helyzet barát zónában maradása- rajtam múlt. Tehát jó élmény volt a találkozás, és tulajdonképpen lett egy új, jó emberi kapcsolat belőle.

Itthon viszont, eleve nehezebben sikerül jót beszélgetni, mert mintha valami felszines adategyeztetés lenne, valami feltételrendszereknek kellene megfelelni. Illetve maga az a néhány alkalom, amikor találkoztunk, szintén ilyen mérlegelésféle volt. Nem is találkoztunk egynél többször, és nem is lett belőle kapcsolódás, nem is volt jó találkozni, hanem inkább kellemetlen.

Nem szeretnék sztereotipizálni, általánosítani de azért elgondolkoztat, hogy miért tapasztalom ezt a különbséget. Lehet hogy véletlenül pont igy jött ki és semmi oka. Vagy az én személyiségem más angolul és más magyarul ki tudja. De az is lehet, hogy valóban van különbség egy-egy ország ismerkedési szokásai, férfiak nőkkel való viselkedése, elvárásrendszere között.



2022. márc. 20. 20:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Itt senki nem akar távkapcsolatot

Es ha egy nő kulfoldon dolgozik mindenki azt hiszi pr.sti

2022. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha ránézel a térképre, akkor látod, hogy szinte a Balkán vagyunk. Viselkedésben is. Ha jót akarsz magadnak, ne akarj magyar férfit. Szépen fogalmazzunk úgy, hogy a Európában a "leghagyományosabb" a gondolkodásuk. Ha nem tévedek talán csak egy-két még keletibb országot előznek meg.
2022. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

"Es ha egy nő kulfoldon dolgozik mindenki azt hiszi pr.sti"


Ezzel csak magadat minősíted. Szánalom. Még érvényesebb a #2-es véleményem.

2022. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
1-es. Nem, nem igy kell érteni Angliát. Budapesten élek. De közben volt egy év, amig Angliában éltem. Ezért van mindkettőről tapasztalat a közelmúltból.
2022. márc. 20. 20:26
 5/24 A kérdező kommentje:
2-es. Sajnos tényleg igy érzem. Nagyon érzékelhető a különbség. Úgy érzem, ha ott maradtam volna, vagy visszamennék-előbb utóbb megtalálnám azt akivel a kémiát is érzem, de addig is az ismerkedés inkább jó élmény és a barátaim gyarapodnak tőle. Itt viszont kifejezetten valami kellemetlen számomra, és nem jó tapasztalatok. Hát kár.
2022. márc. 20. 20:28
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Hát... én sokszor gondolok arra, hogy Amerikában mennyivel több lehetőségem lett volna, mint Mo-on. Amerikában teljesen hétköznapi, rendjén levő dolog, hogy egy teljesen átlagos nőnek legyen egy kifejezetten helyes, jóképű, vonzó partnere. Mo-on nem igazán. Itt a hasonló csak hasonlóval áll össze. Meg úgy amúgy is, ott a belső is számít, fontos, hogy jó ember vagy-e. Itthon nem igazán.
2022. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészről az angol emberkék nagyon "szofisztikáltak", és már-már túl udvariasak mindenkivel is, és mindemellett rendkívül ráérősek. (Olyan "teadélutános" a hozzáállásuk.)

Ezzel szemben itthon felgyorsultabbak/pörgősebbek a dolgok, mert senki nem ér úgy rá, ami sajnos nem véletlen. (Más élet/környezet feltételek.)

Ebből következhet, hogy neked az ottani emberek jobban bejönnek... :,D

2022. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem a külső dolgokra gondoltam, szóval hogy én vagy ő hogy néz ki, valahogy az ismerkedés módjára, mind a találkozást megelőző beszélgetést, és magát a találkozást illetően, aztán a találkozást követő kommunikációra.

Például az angoloknál ez a barátként találkozunk de megmarad az a nő- férfi kapcsolódás is, ez is megvan, és hogy kapcsolódunk mint emberek, a beszélgetés témák. A magyaroknak valami elvárásrendszere van talán.

2022. márc. 20. 20:35
 9/24 A kérdező kommentje:
Igazad van 7-es, és ráadásul ott én is ráérősebb vagyok. Itt meg sokkal elfoglaltabb!
2022. márc. 20. 20:36
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

Magyarország elég keleti, balkáni. Az a korosztály, amelyikkel ismerkedsz (gondolom a sajátod vagy idősebbek), még a kommunizmusra szocializálódtak. Boomerek, régies felfogással. Több nő lépett ki ebből a gondolkodásból a korosztályodból.

Meg hát, az átlagos magyar férfi általában alkoholizmus mellett nő fel és ezt érzi a sajátjának. Ez meg nem sokat nyújt...


Másrészt, ne gondold, hogy férfiként könnyebb. Néz körül, hogy pl. ezen az oldalon is milyen alaptalan dolgokat vágnak az ember fejéhez a nők és mennyinek áll annyiból az érvelése, hogy ő mindig áldozat. Jó példa erre a #6-os szövege.

2022. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!