Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, az előny, vagy hátrány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, az előny, vagy hátrány, ha a férfi csak veled (és a majdani gyerekeitekkel) foglalkozik, de senki mással? Tehát pl. az unokatesódat nem fogja Pestre fuvarozni, és a szomszédnak sem vág fát?

Figyelt kérdés

Ismerkedem egy lánnyal, és már a második ilyen eset van - először az unokatesóját kellett volna bevinnem Pestre, de mondtam, hogy nem, menjen busszal, vagy gyalog, vagy ahogy akar. A másik eset hétvégén volt, a szomszédja favágással szerencsétlenkedett, erre megkért, hogy segítsek a bácsinak - szintén nemet mondtam, se kutyám, se macskám, eleve vehetett volna vágott fát, amúgy meg van 2 fia, és 1 unokája, hívja azokat! Ezen persze megsértődött...


Lehet elég szociopata a hozzáállásom, de rossz gyerekkori emlékeim vannak ezzel kapcsolatban. Anyum 10-18 között dolgozott, Apum 7-15 óráig, nem élt velünk, suli után hozzá mentem "közös programra", mindig terveztünk valamit, de az lett belőle, hogy a Marikanénit kell szemészetre vinni, meg a Lajosnak elromlott a kocsija meg kell csinálni, meg a gumisnak kell kereket hozni, stb. "MERT NINCS AKI ELVIGYE / MEGCSINÁLJA!" volt 10-12 ilyen nyomorult, akik miatt a délutáni programom a kórzáhban / autóban / út szélén lecke írás, unatkozás volt... Egész napos programra konkrétan sosem jutottunk el!

Amúgy nagyon jól elvoltunk Apummal, aki sajnos már nem él. Sose értettem, hogy a pénzért csinálta, vagy baráti szeretetből, vagy sajnálatból, egyéb... de én mindig is utáltam őket, és már akkor elhatároztam, hogy én csak a szűk családommal foglalkozok, és senki mással.


Nos, inkább előnyös, vagy inkább hátrányos a hozzáállásom? (Barátaim nincsenek, fentiekhez hasonló okok miatt 0-ra lemorzsolódtak, tehát velük sem foglalkozom.)

29/F


2021. dec. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
65%

#40

Azért itt marhára nem erről volt szó. A kérdésben az van hogy még csak ismerkednek, de már többedik alkalommal kéne rokonnak, szomszédnak ugrálni. Nekem ebből egyértelmű hogy állandó, rendszeres ugráltatásról van szó, nem pedig arról, hogy félévente egysuer elviszem, ha már amúgy is arra járok... :D

2021. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
48%

#40! Azért, mert engem is a "végletes" példám alapján pontoztak le. Mert azt mertem írni, hogy nem azért vagyok a párommal, hogy "végre legyen egy férfi a háznál", vagyis a család mindenese. Leírtam érthetően, hogy minden felmerülő párnál így tekintettek rá, és én ezt nem szeretném, nem is fogom hagyni. Ha a párom speciál heti 70-80 órát dolgozik és van jó esetben 1 szabadnapja, nem fogom hagyni, hogy akkor is dolgoztassák. Ha van mondjuk 5 nőrokonod, akkor heti 1 szabadnappal számolva, 1 rokonnak 10 hetente 1x tudna segíteni, ami a rokon szerint egyáltalán nem megerőltető, de pont annyit jelent, hogy SOHA nem lenne szabad. És hidd el, egy egyedülálló nőnek 10 hetente tuti, hogy akad valami "férfimunka". Cipelje haza/rakja össze/szedje szét/kösse be/szerelje meg stb. Hát, nem. Én 1000x inkább vállalom, hogy leszünk mi a család pszichopatái.😉

#38

2021. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

"Hát, nem. Én 1000x inkább vállalom, hogy leszünk mi a család pszichopatái."

Én is :) Hiába mondják, hogy "vannak végletek, van különbség segítség, kihasználás között" Persze, csak ha most segítek a szomszéd bácsinak fát vágni, akkor legközelebb a másik szomszéd talál meg... vagy egy másik unokatestvér, aki mondjuk hűtőt venne... Aztán hamar eljutnánk a: "Bezzeg a Janinak segített, nekem miért nem segít?! Én is ugyan olyan rokon vagyok." Mint amikor elkezdesz etetni egy kóbor kiscicát, aztán jön még egy, és már 30 macska ugrál a fejeden! Soha! Ha lesz következő alkalom, megmondom a barátnőmnek, hogy ez nekem nem megy, ha neki erre van igénye, akkor a vöröskeresztnél próbáljon ismerkedni...

2021. dec. 10. 19:28
 44/44 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ez valamilyen szinten hátrány lenne. De azért szeretném árnyalni a dolgokat.

1. "Ismerkedős" időszakban nőként pofám nem lenne szívességet kérnem a férfitól... azt majd akkor, amikor tényleg hivatalosan együtt vagyunk és bizonyítottunk a másiknak.

2. Azt megértem, ha vki nem akarja, hogy ebből rendszer legyen és nem akar balek lenni.


Viszont ezt az "elvből csak annak segítek, akinek be akarok jutni a bugyijába, és egy szalmaszálat nem fogok keresztbetenni másnak" mentalitástól irtózom, ha trauma miatt, ha nem. Nekem is ilyen hótt balek volt apukám, tudom, hogy az milyen szar, de attól még nem lettek teljesen érzéketlen, csak megtanultam egészséges módon határokat húzni. Illetve azért, ha a párom rokonát kisegítem, azzal jobb esetben a páromnak örömet szerzek, és az fontos.

2021. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!