Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, az előny, vagy hátrány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, az előny, vagy hátrány, ha a férfi csak veled (és a majdani gyerekeitekkel) foglalkozik, de senki mással? Tehát pl. az unokatesódat nem fogja Pestre fuvarozni, és a szomszédnak sem vág fát?

Figyelt kérdés

Ismerkedem egy lánnyal, és már a második ilyen eset van - először az unokatesóját kellett volna bevinnem Pestre, de mondtam, hogy nem, menjen busszal, vagy gyalog, vagy ahogy akar. A másik eset hétvégén volt, a szomszédja favágással szerencsétlenkedett, erre megkért, hogy segítsek a bácsinak - szintén nemet mondtam, se kutyám, se macskám, eleve vehetett volna vágott fát, amúgy meg van 2 fia, és 1 unokája, hívja azokat! Ezen persze megsértődött...


Lehet elég szociopata a hozzáállásom, de rossz gyerekkori emlékeim vannak ezzel kapcsolatban. Anyum 10-18 között dolgozott, Apum 7-15 óráig, nem élt velünk, suli után hozzá mentem "közös programra", mindig terveztünk valamit, de az lett belőle, hogy a Marikanénit kell szemészetre vinni, meg a Lajosnak elromlott a kocsija meg kell csinálni, meg a gumisnak kell kereket hozni, stb. "MERT NINCS AKI ELVIGYE / MEGCSINÁLJA!" volt 10-12 ilyen nyomorult, akik miatt a délutáni programom a kórzáhban / autóban / út szélén lecke írás, unatkozás volt... Egész napos programra konkrétan sosem jutottunk el!

Amúgy nagyon jól elvoltunk Apummal, aki sajnos már nem él. Sose értettem, hogy a pénzért csinálta, vagy baráti szeretetből, vagy sajnálatból, egyéb... de én mindig is utáltam őket, és már akkor elhatároztam, hogy én csak a szűk családommal foglalkozok, és senki mással.


Nos, inkább előnyös, vagy inkább hátrányos a hozzáállásom? (Barátaim nincsenek, fentiekhez hasonló okok miatt 0-ra lemorzsolódtak, tehát velük sem foglalkozom.)

29/F


2021. dec. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
32%

Nem zavarna, bár kölyköket nem akarok.


Én ugyanezt nem szoktam érteni, mert rengeteg férfi felsorolja azt az ideális nő tulajdonságai közt, hogy "segítőkész", meg "mindenkivel kedves", és pont ugyanezt vizionálom, hogy ilyesmiket várnának el.

2021. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
69%
Hátrány, együtt sem lennék ilyennel. Nem azért, mert ugráltatni szeretném a párom ilyenek miatt, hanem azért, mert önző és szociopata. Ha egyszer mondjuk az anyám vagy a nagyanyám lenne olyan helyzetben, hogy vinni kelljen valahová őket, akkor gondolom abban sem segítene. Ha egy barátom lenne bajban éjjel, akkor őt sem segítene hazavinni vagy bevinni a kórházba. Akkor már inkább lennék egyedül és intézném a dolgaimat a saját elképzeléseim szerint.
2021. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 harebell ***** válasza:
87%
Nálam inkább hátrány lenne. Nem várom el a páromtól, hogy bármikor bárkinek bármit megtegyen, de egy arany középutat igen, tehát azért lehessen már megkérni egy-egy szívességre, illetve nekem imponál, ha olykor kérés nélkül is szívesen segít. És nem csak nekem, hanem másoknak is. Én is ilyen vagyok, szeretek segíteni, de nem hagyom kihasználni magam. Nekem ez a természetes és nem tudnék azonosulni a te hozzáállásoddal.
2021. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van, azért van egy vonal segítőkészség és csicskaság között
2021. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ez kizáró tényező.

Természetesen ismerkedési szakaszban nem fogom megkérni a pasit, hogy fuvarozza az unokatesóm, vagy segítsen a szomszédnak, mert ennek nincs itt az ideje (bár nem tudom, ha ott vagyok, látok egy idős bácsit a párom szomszédjában, akinek nagyon nehezen megy a favágás, még nő létemre is eszembe jut, hogy megkérdezzem, hogy segítsek-e...).

De azt igenis elvárom a már páromtól, hogy értelmes kereteken belül, nem kihasználó módon, de segítsen az anyámnak, a barátaimnak, a szeretteimnek, ahogy én is segítek az övéknek, ha lehetőségem van rá. Mert amúgy mi is számíthatunk rájuk, ha mi vagyunk bajban. Nekem az emberség az ALAP, és elvárom a társamtól. Nyilván az fontos, hogy rendszeresen csak olyannak segítsen, akitől ugyanúgy kap vissza gesztusokat, ne legyen belőle kihasználás, de egyszeri alkalmakkor ne csak annak segítsen, akitől viszonzást remél.

2021. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ez egy kicsit a másik véglet. Értelek és igazad is van, sajnos nagyon sok férfi hajlamos egyébként állandóan ugrálni valakinek (kiváltképp a haveroknak) a család rovására, aztán a feleség a szemét, ha ezt szóváteszi. De nekem ez a ló túloldala, hogy soha senkinek nem segítesz. Nekem volt pl. olyan, hogy terhes voltam, ctg-re kellett mennem, férjem pont szolgálatban volt, szüleim is dolgoztak, én meg nem vezettem akkor még. Mondtam, hogy semmi gond, megyek busszal, de végül a tesóm férje hívott, hogy ne vicceljek már, szívesen elvisz. Jólesett a segítsége, mert negyedannyi idő alatt megjártam. Szóval így alkalmanként segíteni hozzád közel állóknak szerintem nem ördögtől való, csak legyen egy egészséges határ, hogy kinek és milyen gyakran.
2021. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
55%
Az én családom is olyan volt, hogy mi voltunk, akiknek mindent meg kellett csinálni másoknak. Megfogadtam, hogy nem leszek ilyen. Még csak ismerkedsz vele, de máris szívességet kell neki tenni?
2021. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

Szintén kizáró tényező.


Vannak normális kapcsolatok, nem minden szól a másik kihasználásáról, ha neki egy ilyen se alakult ki, az aggasztó.


Másrészt nem szeretném, ha bárkinek én lennék az egyetlen emberi kapcsolata.


Harmadrészt egy ilyen ember lehet nem értené, hogy én miért foglalkozok a családommal, barátaimmal és kollégáimmal. Ez a meg nem értés csak felesleges konfliktusforrás lenne.

2021. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
81%

Kizárt, hogy kezdenék veled.

Kicsit nárcisztikus vagyok, de hajlandó vagyok segíteni ismerőseimnek egy bizonyos mértékig, nem kihasználás szinten és ha megkérlek akkor indulsz és viszed a mamikát a dokihoz vagy ha nem, akkor pakolod a kis cuccod és elhúzol…

Nem ez a legfőbb probléma, hanem az, hogy egy alkalmazkodni képtelen, lusta pszichopata vagy, ami magában elég lenne, de az, hogy barátaid sincsenek egyértelműen kizárt részemről. Nyilván meg van az oka, amiért nincsenek körülötted emberek és meg is érdemled. Csak ne fogd a szüleidre az elrontott életed, nem miattuk van.

2021. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
65%
Nálam nem lenne hátrány, ismerkedési fázisban eszembe nem jutna ilyenekre megkérni a másikat. Persze később, ha már komoly, akkor jól esne, ha a hozzám tényleg közelálló embereknek segítene kicsit ha olyan van (szóval nem rendszeresen és csak néhány emberről van szó, nem minden létező családtagomnak, ismerősömnek meg a szomszédnak is). Az viszont nem kihasználás, mert természetesen oda-vissza működne.
2021. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!