Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, az előny, vagy hátrány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, az előny, vagy hátrány, ha a férfi csak veled (és a majdani gyerekeitekkel) foglalkozik, de senki mással? Tehát pl. az unokatesódat nem fogja Pestre fuvarozni, és a szomszédnak sem vág fát?

Figyelt kérdés

Ismerkedem egy lánnyal, és már a második ilyen eset van - először az unokatesóját kellett volna bevinnem Pestre, de mondtam, hogy nem, menjen busszal, vagy gyalog, vagy ahogy akar. A másik eset hétvégén volt, a szomszédja favágással szerencsétlenkedett, erre megkért, hogy segítsek a bácsinak - szintén nemet mondtam, se kutyám, se macskám, eleve vehetett volna vágott fát, amúgy meg van 2 fia, és 1 unokája, hívja azokat! Ezen persze megsértődött...


Lehet elég szociopata a hozzáállásom, de rossz gyerekkori emlékeim vannak ezzel kapcsolatban. Anyum 10-18 között dolgozott, Apum 7-15 óráig, nem élt velünk, suli után hozzá mentem "közös programra", mindig terveztünk valamit, de az lett belőle, hogy a Marikanénit kell szemészetre vinni, meg a Lajosnak elromlott a kocsija meg kell csinálni, meg a gumisnak kell kereket hozni, stb. "MERT NINCS AKI ELVIGYE / MEGCSINÁLJA!" volt 10-12 ilyen nyomorult, akik miatt a délutáni programom a kórzáhban / autóban / út szélén lecke írás, unatkozás volt... Egész napos programra konkrétan sosem jutottunk el!

Amúgy nagyon jól elvoltunk Apummal, aki sajnos már nem él. Sose értettem, hogy a pénzért csinálta, vagy baráti szeretetből, vagy sajnálatból, egyéb... de én mindig is utáltam őket, és már akkor elhatároztam, hogy én csak a szűk családommal foglalkozok, és senki mással.


Nos, inkább előnyös, vagy inkább hátrányos a hozzáállásom? (Barátaim nincsenek, fentiekhez hasonló okok miatt 0-ra lemorzsolódtak, tehát velük sem foglalkozom.)

29/F


2021. dec. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint vagy árva, vagy szociopata csajjal kellene ismerkednem :)


Ha már fél éve együtt lennénk, akkor a szülei és a testvére beleférne, de itt meghúznám a határt. Biztos nem mennék tovább, olyan fojtogató érzés, valahogy a gyapotszedő rabszolga, és a kakukk jut róla az eszembe.


Pl. Ez az unokatestvéres dolog konkrétan mosógépvásárlás volt - na most ezért (mert nekem nagyobb kocsim van), elvárják, hogy tönkretegyem a napomat?! Amikor meg lehet rendelni online / megvenni helyben, kiszállítják, vagy fizetsz sofőrnek, bárkinek, hogy hozza el, esetleg használtan veszel, és szállítva kéred.

A favágós sztori ugyanez - a bácsi eleve vehetett volna vágott fát, DE így olcsóbb, majd valami idióta összevágja! Ráadásul ott van 2 fia és egy 20 éves unoka, azoknak is lehetett volna annyi eszük, hogy vagy vágott fa, vagy ők segítenek neki.


Én amúgy ebből kiindulva soha senkitől nem kértem szívességet, és ilyen "megfizetem" címszó alatt sem használtam ki senkit, hogy adok neki 2 sört, vagy egy 500-ast a segítségért, szerintem ez lenézős, undorító dolog, és hihetetlenül önző - most azért teszed tönkre valaki napját, mert sajnálsz pár ezer Ft-ot, hogy olyan csinálja meg, akinek ez a dolga?! Én ha egyedül nem tudom megcsinálni, azonnal hívom a megfelelő embert, x összeg, és megvan (nem kell sem tartozni, sem hálálkodni).

A barátok is így morzsolódtak le - én sose kértem tőlük semmit, ők viszont mindig valamit kitaláltak, és már nem az volt, hogy "Eljössz velünk moziba?" hanem a "Te figyelj már, ráérsz holnap, kéne egy ember betont keverni." És ezen a szinten már nem tudtam őket "barátként" kezelni.

2021. dec. 7. 17:24
 22/44 A kérdező kommentje:
Azért kissé csodálkozom, hogy többen találják hátrányosnak :) Sok ismerősöm van, akit elhanyagol a párja, és sok gyerek, akivel az apja nem foglalkozik (na jó, 2 hetente 2 nap).
2021. dec. 7. 17:26
 23/44 anonim ***** válasza:
29%
Teljes mèrtèkben igazad van, ne foglalkozz az itteni válaszokkal. Ők nyilván fát vágnak, sütnek/főznek a szomszèdnak rendszeresen, ès teljesen ingyen.
2021. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
74%

"Anyum 10-18 között dolgozott"


ŐŐ mint minden normális ember? Amúgy meg látszik az írásodból, hogy minimális empátia sincs benned, úgyhogy nem kellenél.

2021. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, azzal nincs is baj, hogy meghúzol határokat. Én is írtam, hogy sosem kérnék ismerkedési szakaszban ilyet a pasitól, hogy vigye az unokatestvéremet bárhova, ahogy ezt én sem tenném meg max. ha nagyon sürgős vészhelyzet van, de nyilván ez egy más helyzet. Mosógépet vásárolni meg főleg nem. Ahogy azzal sincs baj, ha meghúzod a határaidat, kinek, mennyit, mit és hogy segítesz. Én is utálom a lehúzós embereket, akik mindig akkor találnak meg, amikor kell valami, de ha neked kéne, akkor felszívódnak. Az ilyeneket én is elhajtom a fenébe.

De nekem a családom, a barátaim nem lehúzósak. Igen, jönnek segítségért, ha x dolog kell, de én is mehetek hozzájuk, ha nekem van szükségem valamire. Kölcsönösen, egymást segítjük. A párom is segít anyámnak, aki másként segít minket, és én is segítek az ő szüleinek, amikor lehet. Barátokkal ugyanez. Ezt nevezik szociális hálónak. Nyilván az unokatesó mosógépvásárlása SOHA nem fogja felülírni a közös programunkat, ahogy nem lesz olyan sem, hogy egy betonozás miatt eltoljuk a hetekkel, hónapokkal ezelőtt lefoglalt nyaralást, mert ha segítség kell, akkor igazítsák ők hozzánk a munkát. De ha a párom apját hirtelen covid-tesztre kell vinni, mert sürgősen szükség van rá, mert így mehet másnap a tüdőgondozóba, akkor félredobunk mindent és visszük, mert az egészsége fontos mind a kettőnknek. Ha a párom nem így áll hozzá, akkor egyszerűen nem lesz a párom, mert olyan, mintha egy szimpla idegen lenne.

2021. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
87%

"Sok ismerősöm van, akit elhanyagol a párja, és sok gyerek, akivel az apja nem foglalkozik (na jó, 2 hetente 2 nap)."


Még mindig vannak fokozatok az éjjel-nappal szívjóságból ugráló szerencsétlen balek és az egészséges emberi kapcsolatokra képtelen, autisztikus szociopata között. Szerintem egyik végletre sem vágyik sok nő, de normális embernek nem is okoz gondot határokat szabni és megtalálni az arany középutat.

2021. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
#22 senki nem mondta hogy hanyagold el a családodat, de az hogy havonta egyszer, hajlandó vagy segíteni valakinek, az a minimum nekem. Nem szeretem ha valaki önző, és nem lát túl saját magán. Néha lehet egy-két szívességet tenni.
2021. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
75%
Hátrány. Nem amiatt, mert tartozna bárkinek is a családomból, szimplán ha néha legalább felajánlaná, úgy érezném, hogy számíthatok rá. Ha még ki is kérné magának, hogy mit képzelek, ha megkérem ilyesmire, úgy érezném, hogy semmilyen szinten nem számíthatok rá, ha baj érne.
2021. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
18%

Hú, akkor lehet, hogy én pszichopata vagyok, de nálam inkább előny lenne. Persze, azért lenne bennem egy kis kétely, hogy azért én, meg a gyerekek még beleférnénk-e, de ez gondolom, még a kapcsolat elején, gyerek nélkül kiderülne.

Amúgy valószínűleg nálam meg azért van így, mert az én családombam egyáltalán nincsenek férfiak. Sose se volt sok, de már azok is kihaltak. Na, most pont ezért a családom minden "férfimunkát" szeretne rálőcsölni minden bekerülő pasira. Természetesen az lesz a szuperhős, aki ugrik. A "mintavej". Na, most én ezt a szerepet meghagyom a lúzer sógoromnak, az én páromat meg nem kell szeretni, csak hagyják békén. Engem választott, nem a mindenes állást.

2021. dec. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
86%

Hátrány, sőt a leírás alapján taszító is. Mert itt nem arról van szó, hogy hagyod magad kihasználni, hanem a minimális empátia is hiányzik. Az ilyen fokú önzőség nálam kizáró ok. Arról nem is beszélve, hogy sokkal több mindent szűrök le a másik személyiségéről az alapján, hogy hogyan viselkedik a többi emberrel, minthogy engem mennyire ajnároz.

Én nem ezt láttam otthon. Apámra nem szólni kellett, hogy segítsen egy idős bácsinak, hanem ő maga vette észre mindig és ment.


"Ezek szerint vagy árva, vagy szociopata csajjal kellene ismerkednem :)"

Nem. Meg kéne próbálnod emberséget magadra erőltetni így felnőtt, lassan 30 éves fejjel, ha eddig nem tanították meg.

2021. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!