Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ismerkedés - Miért nem teszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedés - Miért nem teszi meg a következő lépést? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, talán hosszú lesz, de reménykedem benne, hogy így megalapozottabb véleményeket kaphatok.


Idén tavasszal egy közös hobbi kapcsán ismerkedtem össze a sráccal (Ő 36F, én 33N). Az első pillanattól szimpatikusak voltunk egymásnak, jó hangulatban beszélgettünk, megértettük egymást. A nyár folyamán eleinte még csak 1-2 hetente írt rám Messengeren általában a közös hobbink kapcsán, és nagyjából havonta egyszer találkoztunk, szintén a hobbi miatt, társaságban. Nyár vége felé már kicsit gyakrabban keresett, a beszélgetések egyre mélyebbek lettek, kiderült, hogy nagyon sokmindenben hasonlítunk, egyre többet tudtunk meg egymásról.

Szeptemberben már 2-3 alkalommal is találkoztunk, szintén társaságban. Végül nagyjából egy hónapja, egy ilyen közös program után már minden nap rámír Messengeren, érdeklődik a hogylétem felől, aztán mindenféléről beszélgetünk a nap folyamán.


Októberben kezdett "sűrűsödni" a helyzet. Felajánlottam neki a segítségemet egy bizonyos dologban, emiatt kétszer levittem vidékre autóval. Nagyon hálás volt a segítségért, ezt többször ki is fejezte. Eközben kiderült, hogy nagyon sokat mesélt rólam a családjának, végül pár hete meginvitált, hogy látogassuk meg az anyukáját, szeretne megismerni. A találkozás remekül sikerült, az anyukája nagyon aranyos volt, szimpatikus voltam neki. Ezután nem sokkal újra találkoztunk a hobbi miatt, társaságban, az este végén már hosszas, simogatós öleléssel búcsúzott. Múlt héten vacsorázni hívtam, a helyet ő választotta, remekül éreztük magunkat, és fizetni sem engedett, pedig meg akartam hívni, hisz én invitáltam a programra. Vasárnap kirándulni voltunk, hétfőn pedig az anyukájától hazafelé jövet benézett hozzám, hozott süteményt és virágot, beszélgettünk kicsit. Az utóbbi találkozásokkor minden alkalommal hosszasan ölelt búcsúzáskor, mosolygott rám, fogta a kezem... de tovább nem lépett. Alapvetően emiatt kérdeznélek titeket.


Amit tudunk róla: egyedül él a belvárosban, egy multinál dolgozik. Hozzám hasonlóan introvertált típus, nagyon kedves, de zárkózott, látszik, hogy lassan nyílik meg. Kifogástalan úriember, lényegében mindenben. Nagyon tervező típus, mindent alaposan megfontol, így végülis nem csoda, hogy az ismerkedést sem sieti el. Nagyon komoly, tisztességes srác. 5 évvel ezelőtt volt egy válása, erről többet nem mondott, én pedig nem szeretném tapintatlanul megkérdezni, így többet nem tudok a dologról. Biztos, hogy egyedülálló, és futó kalandok nem érdeklik. Minden nap keres, magától elmeséli, mikor hová megy és mit csinál, rólam is sokat érdeklődik. Valószínű, hogy az óvatosságára a válás rátett egy lapáttal, nyilván meggondolja ezután, kivel kezd kapcsolatba.


Én is egyedül élek, 3 éve szingli vagyok, és komoly szándékkal ismerkednék.


Bár én magam is visszafogott típus vagyok, de igyekeztem mind verbálisan, mind testbeszéddel éreztetni vele, hogy nagyon szimpatikus és nyitott lennék rá, hogy több történjen köztünk (említettem, hogy szeretek vele időt tölteni, várom, hogy újra találkozzunk, ilyesmik).



A fentiek nagyrésze egyértelműen bíztató jel, ezt én is tudom, egyetlen aggodalmam csak, hogy a hosszas (10-15 perc!) ölelésnél tovább nem jutottunk, szóval nem csókolt meg, pedig nagyon örültem volna neki.


Kérdésem lenne hozzátok, hogy vajon miért nem történik meg? Tényleg csak nagyon megfontolt lenne, és lassan akarja csinálni? Fél, hogy visszautasítom? Azt szeretné, hogy én kezdeményezzek? A megfelelő alkalmat/helyszínt várja?

Csak nagyon kedvel barátként, de többet nem szeretne?


Tudom, a legegyszerűbb az lenne, ha megkérdezném, de a magam részéről nem szeretek _ennyire_ nyíltan kommunikálni, rá sem szeretnék nyomást helyezni, illetve az esetleges visszautasító válasz nagyon összetörné a szívem.


Nagyon köszönöm, ha végigolvasod és kifejted a véleményed :)


2021. nov. 3. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ez baráti kapcsolatnak tűnik. Egy 36 éves férfi nem vár hónapokat az első csókkal még akkor sem, ha trauma érte a válása alatt. Egy egészséges 30-as férfinek (nőnek is) szexre is szüksége van, nem csak 10 perces ölelkezésekre és ez meg szokta előzni a bemutatlak anyunak részt.
2021. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Bár a személyisége ismeretében annyira nem lep meg, hogy nem sieti el a dolgot, de én is úgy érzem, hogy a hosszas ölelgetésnek már folytatódnia kellett volna valahogy, pláne, hogy többször megtörtént, illetve számomra is furcsa, hogy pár hónapnyi ismeretség után bemutat az édesanyjának úgy, hogy nincs köztünk semmi kimondva.

2021. nov. 3. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet úgy van hogy erőlteti ,jó lennél nagyon , csak testileg nem klaffoltok
2021. nov. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érzelmileg annyira ki volt éhezve, hogy az elnyomta a szexuális vágyát. Túl van már egy házasságon, ez inkább piros zászló szerintem, hogy ez a téma tabusítva van, és lehet, hogy az intimitás, a másik ember közelsége hiányzott neki a legeslegjobban, ezért nem lépett még szexuálisan. Lehet, hogy extrém magányos volt, mielőtt összejöttetek. Én megpróbálnék kezdeményezni nála.
2021. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es:


Hát épp ez az, hogy (még) nem jöttünk össze! Csak várok rá pár tali óta, hogy megcsókoljon, de a hosszas ölelésnél tovább nem jutottunk. Nem igazán szexuális közeledést várok, inkább csak egy csókot, ami ugye egyértelműen jelezné, hogy szeretné magasabb szintre emelni a kapcsolatot a barátságnál. (Számomra) több egyértelmű helyzet volt már, mikor megcsókolhatott volna, de nem tette meg, aggódom, hogy azért, mert nem is akarja.

2021. nov. 4. 00:17
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem annyira intro és félénk hogy nem mer megcsókolni.

Tuti hogy nem sima barátként tekint rád. 10 percig nem ölelgetne máskülömben.

Régebben én is ilyen voltam, de szerencsémre a nő tovább vitte a dolgot , és ő csókolt meg.

Ma már hamarabb oldódom és nem probléma megcsókolni valakit, annak ellenére hogy én is intro vagyok.


Szerintem csókold meg te, nyakam rá hogy nem fog elszaladni!

Drukkolok nektek!

2021. nov. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak barátkozik.
2021. nov. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Valakinek több idő kell és lépésenként szeretne haladni, nem akar elsietni semmit, az ismerkedés fázisában is vannak lépések, egy kapcsolat elején, melyek nem jó, ha kimaradnak. Tudom mostanában első-második találkozás után már fura hogy nincs csók, stb. A "szerelem első látásra" típusú romantikus filmek profi színészekkel,, ezerszer begyakorolt jelenetekkel azt sugallják, hogy "hasonlóan kéne működnie mindennek mint a filmekben", de ez nem így van.

Valakinek 5-6 hónap kellett, fokozatosan mélyült el a kapcsolat, később házasság lett belőle, nagyon boldogok.

2021. nov. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én egy ötössel fiatalabb vagyok tőle és nem is volt válásom. De legutóbb nagyon hasonlóan alakult az ismerkedésem és én is ilyen "töketlen" voltam úgymond. Noha előtte sose voltam ilyen csak ez a lány váltotta ki belőlem. A csók ilyen 60-40 lett az ő javára :D búcsúzásnál egy hosszú ölelésből alakult szétválásnál. Szerintem legközelebb amikor ölelkeztek és szétválnátok maradj nagyon közel épp csak egy pici legyen az arcotok között. Szerintem ez elég lesz hozzá :)

Amúgy jó volt olvasni mert ez egy nagyon aranyos ismerkedés. Nem hübelebalázs módjára 2.randin már mindent Is. Én drukkolok.

2021. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! :)


Alapvetően nekem nagyon tetszik, hogy lassan akar haladni, nem is bánom, mert így jobban megismerjük egymást, és kiderül, tényleg összeillünk-e, mielőtt bármi komolyabb kialakulna.


Csak eddig inkább azokhoz a férfiakhoz voltam hozzászokva, akik viszonylag hamar egyértelművé tették, hogy tetszem nekik, és többet akarnának, ilyen megfontoltan még senki nem közelített, ezérr bizonytalanodtam el a szándékait illetően.


Bár a hosszas ölelés, kézfogás, édesanyjának bemutatás már túlmutatnak a barátságon számomra is, a következő lépés hiánya kicsit aggasztó volt, de többen írjátok, hogy az egyértelmű jelek ellenére ő talán mégsem mer lépni, akkor próbálom egy kicsit bátorítani. :)


Köszönöm, hogy drukkoltok! :)

2021. nov. 4. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!