Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Nektek tényleg, mi az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Nektek tényleg, mi az őszinte véleményetek a férfi-béta-birka jelenségről?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=CMWRHIDFKOQ

Ha nincs időd/kedved végig nézni a szakértői videót, akkor röviden arról, hogy tényleg, ha egy nő kiposztol magáról egy szelfit, akkor egyből 220 férfi komment érkezik és mind nyáladzós, bókolós, nyalizós. Amitől csak megy felfele az egótok, de valójában elcseszi az egész társkeresést.

Mi a női véleményetek erről a 21. századi jelenségről? Régebben örült egy nő ha volt 1-2 udvarlója, még a netes meg mobil appok előtt.



2021. okt. 9. 06:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az a véleményem, hogy nem megy felfelé az egóm. :D Sőt, én szoktam törölni a kommenteket, mert megalázóak (szerencsére a lájkokon nem látszik, hogy mi van mögötte). Baromi irritálóak az üzenetek is. És nem, én személy szerint nem azért csinálom, hogy nyáladzzanak rám számomra jelentéktelen emberek. És ez a kulcs: amelyik férfi nem tetszik egy nőnek, annak a véleménye nem számít. Ezeket a képeket a nők többsége azért osztja meg, mert a többi nő is csinálja és egyfajta "közös tevékenység" vagy "trend", másrészt pedig vannak férfiak, akikre felnéznek és akiket vonzónak tartanak és egyfajta elismerést akarnak kivívni tőlük.


Én mostanában már leszoktam erről, mert olyan a munkaköröm, ami fontosabb, mint neten bohóckodni, így csak az a 120 ismerősöm látja, amit megosztok, az is inkább eszmefuttatás. De régen én is erősebben toltam a szelfiket. És a 70-100 lájk 90%-a nem érdekelt egyáltalán. Ha párban voltam, azt akartam érezni, hogy még mindig "versenyképes" vagyok és a párom jól járt velem, hogy egy jó csaja van, amiért esetleg mások irigylik. Ha pedig szingli voltam, azon mosolyogtam, ha az éppen nekem tetsző néhány férfiak közül ki kedvelt. De ugyanúgy elégedetten mosolyogtam, mikor az exem kedvelte a képem, ráadásul úgy, hogy az aktuális nője ott virított a profilképén. Nem akartam tőle semmit, mert exszel nem kezdek, de attól még örömmel töltött el, hogy haha, van neki új, de még visszajár kedvelgetni...


Szóval röviden, nem az számít, hogy mennyi lájkot vagy üzenetet kapsz (kivéve ha üzleti fiókod van vagy népszerű akarsz lenni, de abban nincs tapasztalatom). Az számít, hogy az a réteg, akinek valójában szánod a képet, hogy reagál. Nem attól érzed vonzónak magad, ha olyan emberek verik rád, akiktől undorodsz és összerándulsz, ha belegondolsz, hogy hozzádérjenek. Nem, ezek az emberek ilyen szempontból lényegtelenek. Az számít, hogy akit te meg akarsz győzni a saját értékedről, az mit gondol rólad. Legyen az célközönség vagy versenytárs. Pont, mint a szakmában.


Legalábbis nekem nem számított egy gyakornok véleménye például a munkámat illetően soha. Alattam áll, kit érdekel? A főnököm véleménye számított, akinek meg akartam felelni, hogy többre értékelje a tudásom és a konkurenciáé (hogy érezzem, hogy túl tudok rajtuk lépni és jobb vagyok náluk).


Don't be flattered.

2021. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok benne társkereső csoportokban, szexis képeket sem rakok fel magamról, meg eleve másmilyet sem a profilképemen kívül.

Így nekem nem jönnek ilyen hozzászólások, és ez jó, pont ez a célom. Nagyon irritálnak az ilyen hozzászólások. Inkább jelölgetni szoktak, utána üzenetet írnak.

Nem értem az internetes társkeresést, de szerencsére korán megállapodtam, nem kell foglalkoznom vele.

2021. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, te melyik bolygóról származol? Egy vonzó nőnek mindig sok hódolója volt. Marilyn Monroe egészen biztosan nem facebookozott, mégis özönlöttek rá a férfiak.
2021. okt. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
De ez az egész alfa/béta/incel/orbiter stb. (csak a netfüggők képzeletében létező) kasztrendszer is eléggé beteges. Menj ki néha a szabadba.
2021. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
az első nagyon jót szólt. ezeknek a lájkoknak és kommenteknek a 90 százaléka tényleg jelentéktelen és általában az a réteg a fontos csak akinek szólt.. lehet az a konkurencia, egy pasi akit kinéztél magadnak vagy akár hobby társak akik hasonló dolgokat csinálnak mint te
2021. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Nos, nekem nem jön ilyen, mert a facebook ismerőseim főként rokonok, kollégák és ex kollégák, barátok. Ja, és gyerekek, mert tanárnő vagyok. A kollégáim többsége is nő. :-) Szóval az a 80-100 like mondjuk 80%-ban nő vagy gyerek, és a 20% nagy része is inkább rokon. Volt udvarlók mindig eltűnnek facebookról, talán mert nem vagyok túl jó nő és ha már nem feküdtem le velük nem érdeklem őket annyira, hogy nézegessenek. De nem is bánom. Azt hiszem, baromi nagy hazugság, hogy egy átlagos nőnek mekkora holdudvara meg barátzónája van. Nincsen, soha nem is volt. Tudom magamról, hogy nem vagyok szép és ezt semmilyen like meg udvarlás nem változtatja meg. Viszont válogatós vagyok, mert csak értelmes férfiaknak adok esélyt. Akkor is így tennék, ha 100 like csak nyálcsorgató férfiaktól jönne. De nem lesz ilyen, mert nem szoktam szexi fotókat posztolgatni.
2021. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Férfiként kérdem: " de valójában elcseszi az egész társkeresést" Ez mit jelent? Hogy nem tudsz többet a "teccessz, húde teccessz" szintnél, mint amit az említett 220 kommentelő tud? Ez biztosan a nő hibája?
2021. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Én múltkor kiposzoltam magamról egy fotót, egy meleg haverom kommentelt alá meg egy barátnőm nagymamája. Pedig nem vagyok csúnya.

El vagytok tévedve. Tény, hogy a nőknek általánosságban könnyebb az ismerkedés, de azért a több tucat (több száz, hát persze...) nyáladzó rajongó csak a magamutogató instacsajokra jellemző. Nyilván ők a feltűnőbbek, de ettől még elég téves azt a következtetést levonni, hogy ÁtlagÁgi ha kirakja ahogy a Gellért hegyen pózol, akkor pár barátnőjén meg rokonán kívül még több száz férfi is beírja alá, hogy "de csinos vagy".

2021. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8: OK, több száz nem, de ~15 igen. Ami pont kb. tizenöttel több ellenkező nemű reakció, mintha ÁtlagPistiként tennéd ugyanezt.
2021. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
#9 Nem. A barátnői írják, hogy gyönyörű vagy, meg egy pár kanos sógor, barátnő férje, egyéb házas pasi. Tényleg. A független, partiképes férfiak, akik rá vágynak nincsenek ott a facebook ismerősei között, mert akkor már együtt járnának.
2021. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!