Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tudnék ezen magamtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék ezen magamtól túllendülni?

Figyelt kérdés

Gimnazista koromban volt egy csalódásom, vagy inkább negatív élményem (most vagyok végzős alapképzésen, tehát már kb 4-5 év eltelt).

Lehet, hogy hülyén hangzik és én is tudom, hogy hülyeség hiszen már nem vagyok kamasz és tudom, hogy az egészet nagyon felfújtam anno, de az utóbbi időben jöttem rá, hogy mennyire tönkretett ez a dolog.


Szóval kb 16-17 voltam amikor nagyon megtetszett egy iskolatársam aki felettem járt. Pontosabban én csak azt vettem észre, hogy nagyon sokat néz aztán elkapja a tekintetét, stb.

Mindig is hadilábon álltam az önbizalommal, de ez a dolog teljesen lerombolta.

Szóval úgy tűnt én is tetszem neki, de nem haladt a dolog. Én közbe beleszerettem a szerelembe. Nyilván belé nem voltam szerelmes, de az volt az első olyan élmény az életemben, hogy azt éreztem, hogy tetszem egy srácnak aki nekem is, és akkor úgy tűnt egy darabig, hogy ebből lehet is valami, azt éreztem, hogy "eljött az én időm".


Lényeg a lényeg, hogy miután léptem én, vissza lettem utasítva. Rosszabbította, hogy már olyanok is eszembe jutottak amikor láttam őt a suliban a barátaival, hogy mintha rajtam nevetnének, mintha tudnák az egész sztorit és egyszerűen megalázva éreztem magam.


Nyilván nem tudom, hogy mi volt dolog mögött, nem tudom, hogy beszélte-e rólam, nevettek-e vagy sem, minden esetre az önbizalmam a béka feneke alá került.


Sokat gondolkodtam az elmúlt években, hogy mi az ami miatt a szerelmi életem kb. 0. Az egyik hogy az önbizalmam továbbra sem jó, vannak jobb napjaim, van amikor kifejezetten jól érzem magam, nyilván azóta már jobban ismerem és jobban kb is használom az adottságaim, de vannak napok amikor azt érzem, hogy nem lehetek elég jó senkinek, legalábbis senkinek akire én (is) vágyom, pedig nem toronymagasak az elvárásaim (és ronda sem vagyok). A másik, hogy anno nagyon beleéltem magam. Nem akartam, sose voltam 100%, de nagyon bele voltam esve abba az érzésbe, hogy szerelmes legyek. Azóta pedig egy burkot vontam magam köré abban értelemben, hogy félek attól, hogy hasonló csalódáson megyek keresztül. Vagy épp rosszabbon. Hogy valakit igazán megkedvelek, igazán megtetszik, esetleg bele is szeretek és pofára esés lesz a vége. Tudom, hogy van ilyen és ez az élet rendje, hogy ilyet is kell tapasztalni, de emiatt nagyon félős lettem, ha pasikról van szó.


Szeretnék változtatni, szeretném ezeket a rossz beidegződéseket levetkőzni, ráadásul nevetségesnek is tartom, hogy egy évekkel ezelőtti, kamaszkori túlfantáziálás ennyire tönkretett.


Hogyan tudnék túllendülni? Mivel kéne kezdenem?

Pszichológushoz nem szeretnék menni, nem is vagyok jelenleg olyan helyzetben. Én magam szeretném megoldani.


Valakinek valami tanács, tapasztalat?



2021. okt. 1. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha változtatni akarsz az énképeden, akkor mindenekelőtt próbálj meg elszakadni tőle, és egy objektív, teljesen pártatlan, elfogulatlan kívülálló szemével látni saját magadat meg a környezetedet. Vagy legalábbis tűzd ki ezt célként, hogy szeretnéd ezt a látásmódot elsajátítani. Ha megvan benned erre a vágy, akkor egyszer csak, amikor nem számítasz rá, megjelenik ez a fajta látásmód benned.
2021. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Kamu kérdés
2021. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

sajnálatos h egyes emberek ennyire betudnak fordulni ilyen semmiségektől

kezdetben nekem se ment ez az egész párkapcsolatosdni, majd összeszedtem magam és belekezdtem

szép volt egy ideig majd egyre roszabb és roszabb azóta folyamat csalodás leépítés és szégyen a sors részem (a leírt történeteddel ellentétben nekem sajnos van is miért okom szégyenkezni és szenvedni)

különösebb módja nincs annak h lépj, belegondolsz a dolgaidba h egy kis semmi miatt szenvedsz magadban most már régóta, ha így haladsz egész életedben egyedül leszel és szenvedsz majd ahelyett hogy tényleg boldog lennél, szerelmes vagy hasonló

és ezután kell mérlegelned h életed végéig szenvedés a roszabb vagy az a kis riziko ami néha esetleg vár rád ha kapcsolatba kezdesz és esetleg nem jön össze

az idő rohan és senkire se vár, elöbb utobb így is úgy is lesz valakid de akivel ellehetsz de miért is ne elöbb mint utobb? azért az ember fiatalon szeretne élni és nem csak öregkorában összetalálkozni valakivel akivel kijön, akkor is lehet élni de már nem akkora erővel mint fiatalon

ugyan úgy felkelsz majd a földről és belevágsz a dolgokba mint annó, persze vigyázz h ez normális keretek között folyjon és ne legyen egy cseppet se görcsös mert akkor kifognak használni ha ezt meglátják rajtad

2021. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves #2 miért lenne kamu?


Hidd el jobb dolgom is van mint kamukérdéseket gyártani. Sajnos igaz.

2021. okt. 1. 23:39
 5/5 anonim ***** válasza:
A történeted csak tüneti jelensége annak a problémának amit a magszemélyiségedben mélyen a tudat alattidba eltemetve cipelsz magaddal. Nem látod az igazi okot, mert sokszor nem is látod, s nem mindenki képzett pszichológus. Viszont vannak utóbbi személyek, keress fel egyet.
2021. okt. 2. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!