Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Pontosan miért is sürgősebb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan miért is sürgősebb a nőknek hamarabb megállapodni, családot alapítani, mint a férfiaknak?

Figyelt kérdés

A férfiak és a nők átlagéletkora nagyjából hasonló, sőt, a nők élnek tovább átlagban.

Való igaz, hogy a férfiak tovább nemzőképesek, de 40 éves korig a nőknek is van idejük és 40 év felett már a férfiak sem szoktak szándékozni gyereket vállalni, egy-két kivételtől eltekintve. Az ember szeretné megérni legalább az unokáit...


Ha az emberek túlnyomó többsége a húszas-harmincas éveiben vállal gyereket, amikor még mindkét nem termékeny, akkor miért alakult ki az a mondás, hogy a nőknek jobban ketyeg az óra, sietniük kell?



2021. aug. 27. 12:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
55%

Igazad van, manapság nem sürgősebb a nőknek sem. 20-25 évesen mégis mire szüljek? Amíg nincs biztos anyagi hátterem, nem fogok szülni, ugyanis mi lesz, ha apuka lelép és a gyerektartást sem fizeti rendesen? A házasságok kb fele manapság így végzi. Én ebbe a hibába nem akarnék beleesni, 28-30 éves korom előtt nem szülnék.


Sőt 40 körüli nők is szülnek egészséges gyerekeket, legalább 3-ról tudok a közvetlen környezetemben, abból az egyik ráadásul ikreket szült 41 évesen. Két betegen született gyerekről tudok, nekik 23-25 évesek a szüleik...nem a korodtól függ, hogy egészséges lesz-e a gyerek, de szerintem 45 felett se férfinak, se nőnek nem kéne már gyereket csinálnia. Csomó férfi manapság csak át akarja bulizni az egész életét, aztán 50 évesen rájönnek, hogy nincs utód és akkor gyorsan csinálnak. Az már nem érdekes, hogy látja-e őket felnőni...

2021. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Itt most csak azokra értve kérdezem, akik egyáltalán akarnak gyereket. Azokkal most ne foglalkozzunk, akik a vérvonaluk zsákutcái.
2021. aug. 27. 12:56
 13/37 anonim ***** válasza:
26%

nagyon gáz ez a "hova szüljek" kifogás.


Nem, itt arról van szó, hogy még 40 évesen is a tinder partyt akarja, a bulikát, a pasizgatást, piálást és nem képes felelősséget vállalni, megmaradni egy kapcsolatban.


Mert tudjuk, a nőknél a nyomor nem az agyagházat jelenti, hanem azt, hogy heti 1 alkalommal ha elmegy étterembe és nem külföldön nyaral.

2021. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
64%

Nem teljesen értem, miért kell megpróbálni megalázni azokat a nőket, akik nem akarnak gyereket. Azok sem különbek, akiknek csak a saját maguk által kipottyantott kell, miközben tele vannak az árvaházak. Ti is ugyanolyan önző dögök vagytok, a pulyáitok a mi adónkból is élnek és járnak iskolába, szóval az égadta világon semmi jogotok pálcát törni azok feje fölött, aki más utat választott. Ráadásul amíg a gyerektelenek senkinek sem ártanak, ti ezzel a förmedvény, erőszakos szektás felfogással a saját gyereketek szellemi nívóját cseszitek szarrá.


Egyezzünk meg annyiban, hogy a gyerek születésének csak akkor van értelme, ha egészséges és hasznos tagja a társadalomnak. Hogy ti szórakoztatjátok magatokat vele otthon, az önmagában senkinek sem jó, csak eggyel több lény, aki fogyasztja az erőforrásokat. Ha meg tudtok adni anyagilag és szellemileg neki mindent, ami ahhoz kell, hogy értékes felnőtt legyen, az rendben van, de ne érezzétek magatokat különlegesnek, mert ti önként a nyakatokba vettetek egy nyűgöt, amivel nem tud sokatok mit kezdeni. Szóval bocs, de aki szerint hülyeség arra várnia bárkinek, hogy ne a csupasz valagára szüljön és ne gürizzen, miközben a gyereke felnő, hanem tudjon vele normálisan foglalkozni, az szerintem ne szórja tele a magjaival a világot. Köszi

2021. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

A szüleidtől a nagyszüleiden keresztül a majmokig visszamenőleg az összes ősöd hozott egy döntést, hogy utódot szeretne. Ha csak az egyik is másképpen dönt, te nem jössz létre, anyád/apád nem létezik.


Majd pedig jössz te és hozol egy másik döntést, ami mindezzel szembemegy, aztán itt osztod az észt róla.

2021. aug. 27. 13:16
 16/37 anonim ***** válasza:
29%

#13

Ja, véletlenül sem azért nem szültem volna 23 évesen, mert még egyetemre jártam a szüleimmel laktam😂De persze, igazad van, az első menstruáció alkalmával teherbe kéne esni, az olyan felelősségtudó dolog. Te gondolom a c betűs kisebbséghez tartozol, igaz?

2021. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
49%

te beszélsz életről, amikor mások kommentjén fröcsögsz?


WOW

2021. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
63%

Abban igazad van, hogy a kor mindkét felet köti, illetve 30 felett kritikusan nő a rendellenességek kockázata(FÉRFIAKNÁL IS!)


Ellenben a nőknél van a szülési faktor, mivel az ő testükben van a gyerek, nekik nem csak összehozáskor vannak kockázatok, hanem terhességi kockázatok is rájuk és a csecsemőre nézve is. A 30as test nem olyan már, ami könnyen kihord egy babát és könnyen megszüli, illetve az életkorral nő mindenfajta más testet rongáló betegség, mint pl az IR, meg mindenfajta nőgyógyászati gond, miómák, ciszták.. Na meg persze a túlsúly..


Szóval összességében azért, mert nem csak összehozni kell a gyereket, hanem kihordani is, és arra alkalmasabb(legtöbbször), egy fiatalabb 25 éves test, mint egy harmincas. Mondom ezt vékony 30 éves nőként, egyszerűen sosem lesz olyan tested, mint amilyen lehetne(nem feltétlen adott, vannak kivételek) 23 évesen. Nem csak külsőre értem, hanem belsőre! Ízületek rugalmasságára is, 30 felett nagyon csökken a kollagén is.


Szóval azért már, mert a nőknek 10 kilónyi babát kell cipelniük 9 hónapig, és ki is kell őket nyomniuk, a férfiaknak meg nem. A fiatalabb test "jobb", "egészségesebb", idővel ez a legjobb életmód mellett is romlik.

2021. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerű biológia. 35 éves kortól már egyre nehezebben esnek teherbe, és nehezebb a szülés is.
2021. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem, ezen mégis mi nem érhető...

A férfiak 45-50 éveses is tudnak gyereket csinálni, a nők termékenysége meg 35 felett rohamosan csökken. Ha valaki 40 éves koráig nem esik spontán teherbe, akkor meg a lombik sikeressége is kb. 1% körüli. Szimpla biológia.

Attól, hogy van olyan nő, aki 40 év felett is szült, az nem azt jelenti, hogy ez annyira könnyű dolog és mindenkinek esélye van rá.

2021. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!