Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tele vagyok betegségekkel....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tele vagyok betegségekkel. Romlik a testem. Lesz így pasim?

Figyelt kérdés

26/N vagyok. Nagyon durva gyerekkorom volt, aminek a mai napig iszom a levét.

Iszonyatos szorongásos beteg vagyok, amit már kezelek, járok orvoshoz, és gyógyszeres kezelést is kapok. Sokszor a boltba lemenni nehéz nekem, ami másnak semmiség, nekem az hatalmas energia és küzdelem. Ha hiszitek ha nem, a külvilág semmit nem lát abból, még a legjobb barátaim sem, hogy milyen ramaty állapotban vagyok, csak a szüleim tudnak róla. Volt olyan időszak, hogy minden nap hánytam. Anno az exem tudta, és nagyon csúnyán visszaélt vele, sok veszekedésnél a fejemhez vágta.


A lényeg, hogy ez kezelésben van, de őszintén nem kis pénz a doki.

VISZONT: a lelki betegség sokszor ölt testi formát. Egy csinos, szép lány vagyok, viszont "sok betegséggel". Visszatérő gombás fertőzés a lábamon, körmömön, fejbőrömön is, fülem mögött is. Kezelem, mielőtt írnátok, de sajnos visszatérő probléma, és ami sokaknak bevált szer, nekem nem.

Csomósodik a bőröm, a pattanások nem fakadnak ki, hanem csomók keletkeztek a bőröm alatt, amit csak műtéti úton lehet eltávolítani. Sokszor ha megfázom vagy beteg leszek, engem jobban megvisel, és az egész testemet is, mint a kortársaimat. Múltkor vagy 2 hónapig voltak szövődményei egy megfázásomnak.

És ami a legrosszabb, hogy hiába ápolom a fogaimat (fogmosás, fogselyem, szájvíz), folyamatosan romlanak a fogaim és nagyon durván. A fogorvosok rendszeresen azt hiszik, hogy nem mosok fogat, pedig nem ez a helyzet!

Tényleg mosok, és folyton rossz egy fogam. Valószínűleg a sok hányás is rátett, mert sokszor mindennapos volt, ha akartam ha nem, sőt, sokszor a fogmosás közben hánytam.

Megcsináltatok egyet fogat és jön a másik. Most 1 évig nem voltam fogorvosnál a Covid miatt, és 6 rossz fogam lett, és nagyon gyorsan romlanak. Elmegyek, következő alkalommal már találnak megint egy rosszat, sőt, múltkor találtak egy kinövést és fogalmuk sem volt hogy az mi a fogamon.

Nagyon kellemetlenül érzem magamat. Most jelenleg a fogamra nincs pénzem, mert a dokikra megy el, akik kezelnek.

Csak utána tudok költeni még az orvosokra is. Viszont minden nap a sírás kerülget, hogy nem fogok így kelleni senkinek. Nagyon nagy küzdelem ez az egész nekem, és pluszban az, hogy ezek a "betegségek" vannak.


Mit tehetnék? Szerintem ezeket egy pasi nem fogja megérteni. Őszintén, nektek mi a véleményetek erről? Hideg/meleg jöhet. Nem kell azért azt írni, amit hallani akarok, hogy jobb legyen nekem. Viselem a kritikát is.


2021. máj. 24. 17:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A lelki betegség mitől alakult ki nálad? Miért volt szar a gyerekkorod?

Az ember nem is gondolná, hogy lelki bajok is így kihathatnak fizikailag, testileg is.

Nekem kb. 4 éve kezdődtek a bajok, elkezdtem roham tempóban kopaszodni és folyamatosan romlottak a fogaim. Emésztési gondjaim nincsenek és nem is voltak, ezért furcsálltam, ráadásul előtte soha egy rossz fogam nem volt.

Aztán utána epilepsziás rohamaim lettek, gyógyszert szedtem rá, de kb. 2 éve abbahagytam, azóta tünet mentes vagyok.

Nekem is lett párom akkor, pedig előtte esélytelennek láttam a dolgot. Igaz, elhagyott, de azért együtt voltunk elég sokáig.

Ne add fel, tuti, hogy valaki így is el tud fogadni. Ezek szar dolgok, főleg ha az ember úgy éli át őket, hogy amúgy nem érzi magát betegnek, vagy korlátozottnak az életben.

2021. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Velem szinte ugyanez volt pár éve.Eleinte én sem hittem benne,de most már én is azt mondom,a lelki bajok hatnak ki a legjobban a testre.Gimis korszakomban folyamatosan önértékelési gondokkal,durva cisztás pattanásokkal küzdöttem,szorongtam folyamatosan,mivel suliban is utáltak.Gimi végén derült ki,hogy hormonális problémáim lettek,érthetetlen okokból,legalábbis semmi okot sem találtak,hogy mi miatt.Aztán elkerültem munkahelyre,azóta a bőrproblémáim is rendeződtek,egészségesebb lett a hajam,az állandó szorongás is elmúlt mindenféle kezelés nélkül.Szóval a lelki bajok hidd el nagyon kihatnak a külsőre.
2021. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én férfiként az olyan lányokhoz vonzódok akit lelkileg támogatni kell hogy felépüljön. Velem nincs ilyen probléma de nagyon szeretek gondoskodni egy lányról és lelkileg segíteni neki! Léteznek még ilyen férfiak csak ritka mert a mai világban mindenki a tökéleteset párt keresi. Rajtad pont az segítene ha sikerülne megtalálni számodra az igazi lelki társad aki segít felszabadítani benned a pozitív dolgokat. Akkor minden jóra fordul! Szerintem a betegségeid mind lelki eredetűek. Az igaz szeretet csodákra képes! "mosolyogj és a világ vissza mosolyog rád"
2021. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Ne haragudj, de neked jelen helyzetben a legeslegkisebb problémád az az, hogy mit szólnak ehhez a pasik.


Nekem is volt ekcémám, pikkelysömöröm, akném, hullott a hajam, nekem nőgyógyászati fertőzés jött vissza rendszeresen, mert hormonális bajom volt stb.


Nekem ezek pl. sosem okoztak gondot párkeresés során, de mikor hullik a hajam, az arcomról letépném a bőrt, úgy ég az ekcémától meg fél éven belül negyedszer megyek vissza a nőgyógyászhoz valahogy elenyészőnek tűnt az, hogy amúgy vajon lesz-e pasim.


Szóval szerintem te se erre fókuszálj, mert ha lesz is, meggyógyulni nem a pasitól fogsz.


Ha ezek valóban lelki eredetű dolgok, érdemes lenne elmenni terápiára (nem tudom, jársz-e) vagy pl. meditálni, sportolni, sétálni, illetve valami gyulladáscsökkentő/egyéb speciális étrendre áttérni, mert sok esetben a dokik csak a tüneti kezelést tudják megoldani.

2021. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!