Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért siránkozik annyi kövér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért siránkozik annyi kövér ember, hogy nem talál társat? Tökre könnyen lefogyhatnának. Nem kell túl sokat enni és hetente néhányszor kardio edzést kell végezni, ennyi. Nem pedig nem létező, kamu betegségekre fogni, csak mert lusták lefogyni...

Figyelt kérdés
2020. aug. 5. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Vékony vagyok (engem emiatt csúfoltak már, nem nagyon tudok hízni), de undorítónak tartom ezt a gondolkodásmódot és ítélkezést.

Nagyon sokan tényleg betegség miatt nem tudnak lefogyni, fogalmad sincs, mi állhat a háttérben és egyből a kamuzással jössz.

Ismerek olyan ducikat, akik alig esznek és futnak. Mégis van egy adott súly, ami alá nem tudnak menni. Tudod, létezik genetika is.

2020. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó, igazad van, az esetek kicsi részében állhat betegség a háttérben.
2020. aug. 5. 21:20
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

1-es, hazánk Európa legelhízottabb országa és nem azért, mert annyi hormonproblémás, vagy beteg ember lenne.

A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel. Ha valaki beteg, akkor ezzel számolva, de kordában lehetne tartani a súlyingadozást.


Kérdező: az emberek többsége lusta, motiválatlan, életképtelen, csak rinyálni tud és másokat hibáztatni. A legtöbben a könnyebbik utat akarják választani, pedig ez többségében nem célravezető.

Az ilyen embereknek nincsenek valódi céljaik az életben se.

2020. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
ui.: genetikán is múlik valami, de a testalkatunk legnagyobb részét az életmódunk határozza meg!
2020. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
A napi provokatív kérdésünket olvasták... :)
2020. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Mert kevés az akaraterejük ahhoz, hogy változtassanak. Én is ilyen vagyok.
2020. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Én az edző teremben rengeteg túlsúlyos embert látok. Már régóta járnak. Most jöhettek azzal, hogy valamit nem jól csinálnak, de egy biztos: lustának nem lusták.

Lefogyni még a huszas éveinkben könnyű, utána egyre nehezebb.

2020. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Annyira bírom az ilyen ítélkezőket, akik azt sem tudjàk miről beszélnek mert őket nem érinti a probléma. Olyan mintha, én azt mondanàm hogy minden pattanàsokkal küzdő ember igenytelen tróger, aki nem tisztalkodik rendesen, mert ha tisztitanà az arcàt, akkor olyan szép lenne mint nekem volt mindig is. Igen, ez ugyanolyan, engem tiniként és felnőttként is elkerültek az ilyen bőrproblémak, pedig semmit nem tettem érte, egyszerű genetika. Ugyanez a kövérség is sok esetben, persze vannak akik egy rossz időszakuk alatt az evésbe menekülnek, és normál alkatúból lesznek kövérek, de szerintem a legtöbben így "születünk", és ez lehet genetika, lehet a szülőktől kapott negatív étkezési minta, mozgásszegény életmód gyerekként. De tulajdonképpen mindegy is melyik, mert ha egy egész életét túlsúlyosként éltél gyerekkorod óta, akkor az lesz a megszokott, és azokon a több évtizedes szokàsokon brutàl nehéz csak úgy változtatni, plusz fizikailag is nehéz, mert a kialakult zsírsejtek nem csökkennek soha, csak kiürülnek, így a legtöbben hamar vissza is híznak, hiába nem zabálnak. Ezt is bírom mikor egy kövér ember a köztudatban, a filmekben, mindig amolyan gúny tárgya, aki egész nap zabàl, 4 hamburgert töm be egyszerre, és mindig az evésen jàr az esze. Valójában pedig vannak ismerőseim akik annyit esznek mint egy átlag ember, és szegények mégis örök életükben a kilokkal küzdenek.... És vannak azok akik tényleg zabálnak, és szeretnének hízni, hogy legyen végre nekik is fenekük meg mellük, és kelljenek a pasiknak, és látom az ő küzdelmeket is, de valahogy nem sikerül, hiába az a sok ezer kalória. Szóval ennyit arról hogy mi egyszerű és mi nem, pusztán empátia kérdése, hogy kicsit jobban belegondolj.
2020. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A tartós kövérségnek leggyakrabban a kellő akaraterő hiánya az oka, hogy az evés-vágyat az ember leküzdje. De az efféle vágyakkal szembeni akarat-hiány nem olyan egyszerűen megszerezhető dolog, amit egy boltban meg lehetne venni. Ha valakit már gyerekkorában akkor dícsértek meg, ha sokat evett, így belérögzült, hogy engem akkor fogadnak el a szüleim, ha degeszre tömöm magam; vagy pedig akinek az egyébként lelkileg nyomorult, szeretethiányos életében az evés a legfőbb örömforrás (az evés ugyanis boldogság-hormonokat szabadít fel); nos, nekik legalább olyan nehéz a túlevésről leszokni, mint drogosnak a drogról. Sőt, még bizonyos értelemben nehezebb is, ugyanis míg drogokhoz jutni csak illegális úton, rizikósan és drágán lehet, addig bárki bármikor leugorhat a boltba csokit venni. A csábítás permanens. Ez egy kőkemény addikció, amelyből még pszichológus segítségével is hosszú évek munkája lehet kijönni, amelyre nincs mindenkinek pénze. A partvonalról bekiabálni könnyű dolog, hogy csinálj végig következetesen két éves fogyókúrát, végig szenvedj a hiányérzettől, közben persze ugyanúgy teljesíts a munkahelyeden, állj ellen a csábításnak, hogy majd két év után végül vonzóbb legyél a párkeresésben. Akinek sivár a magánélete és kevés az öröme, ráadásul az ellenkező nemtől elutasításokat kap és utálja a testét, annak lemondani az evésről mint legfőbb élvezetről bizony óriási kihívás. Ez egy ördögi kör, amelyből borzasztó nehéz kitörni. Minden tiszteletem azé, akinek sikerül.
2020. aug. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

6 évig jártam heti 3x konditerembe, és a kajára is figyeltem annyira, hogy az ne indokolja a plusz kiloimat. Mégis maximum csak formálódtam, és ettől tűntem valamennyivel vékonyabbnak, de közel sem annyira, amennyi erőfeszítést hosszú éveken át beletettem. Azonkívül rettenetesen éreztem magam lelkileg és fizikailag is mielőtt megjött, és olyankor ment a csoki is, hogy lenyugodjak. Kb hisztérikus voltam. Aztán lett pasim majdnem egy éve, azóta kevesebbet edzettem a közös progik és a karantén miatt is+nem figyeltem úgy a kajára, és konkrétan mindenki jön oda, hogy nagyon le vagyok fogyva, hogy csináltam?

Sehogy. Valószínűleg lett egy komoly boldogságforrás az életemben, amitől helyreálltak a hormonok. Most sem vagyok vékony, de többet fogytam most, mint 5 év alatt összesen, és mikor összejöttünk, szèp lassan, észrevétlenül el is engedtem a fogyáshoz való görcsös ragaszkodást gondolván, hogy csak úgy lehetek szerethető.

Ezzel csak akarom mondani, hogy rengeteg lelki gát van, ami totál összekuszálja a hormonokat is, abból pedig kijönni elég nehéz. Nekem sem ment.

2020. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!